Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno existují dobří finanční poradci, nebo jen ti, kteří chtějí na nás max. vydělat?

Dobrý den,
zajímá mě, jestli zná někdo dobrého fin. poradce, který nenabízí pojistky dle maximální marže.
Máte někdo zkušenosti se společnostmi Kapitol, Partners, OWB a podob? Nějaké reference...
Myslíte, že je normální, když finanční poradce vyzvídá kolik berete, jaké máte úspory a kde, a podobně???
Zmena kategórie, pôvodne: - Poistenie a zaistenie (fleg)

loading...

Zacnem odkonca. Ano je to normalne je to to dokonca nutne, aby o tebe financny poradca vedel, co najviac. Iba tak ti dokaze fundovane poradit a rozlosit tvoje financie, co najrozumnejsie. Preto je dolezite vediet o tvoich prijmoch, pozickach, planoch do buducnosti, zdravotnom stave a pod.
Je asi zbytocne ti davat urazovu poistku pokial lezis vacsinu casu doma na gauci. Je asi zbytocne davat peniaze na 10 rokov do fondov, ked ides na rok stavat. Naopak je zbytocne drzat doma hotovost pokial chces odkladat dietatu na studium.
Budem hovorit za OVB, kedze som spolupracovnikom tejto spolocnosti. Podotykam, ze moj hlavny prijem z IT, tieto veci mam skor ako zalubu, takze si myslim, ze viem byt objektivny.
Na SK uz drvivu vacsinu produktov spravia prave pracovnici OVB a Partners group, takze positovne postupne rusia svoje pobocky a redukuju pocet pracovnikov a rovnako banky uz menej tlacia na svojich account managerov, aby spravili mesacne XY transakcii. Proste buducnost je taka, ze vsetko budu robit nezavisli financni poradcovia.
Dobreho financneho poradcu spoznas podla toho, ze nebudes mat pocit, ze ta do niecoho nuti. Dobry financny poradca ti nikdy nenavrhne produkt podla marze, pripadne produkt, ktory nie je vyhodny pre teba, alebo by si ho nevedel v buducnosti splacat.
Dovody su 2. Prvy je, ze pokial ti dobre poradi obratis sa nanho aj nabuduce a rocne to moze niekolko veci. Zmena zdravotnej, zmena dochodkovej (u vas moc zatial nie), poistka za auto, sporiaci produkt s 1 rocnou trvanlivostou....atd atd. Teraz si zober, ze mas zenu, takze si to vsetko znasob 2. Takze nejde o jednorazovy zisk, ale o dlhodobu spolupracu.
Druha vec je sposob vyplacania provizii, ktory nie je jednorazovy. Cize ak uzavries poistku nedostane financny agent vysoku jedorazovu ciastku, ale dostava male provizie kazdy mesiac. V pripade ak ty poistku vypovies lebo bola napriklad prislis vysoka a ty si ju nevladal spracat ziadnu dalsiu proviziu agent uz nedostane. Je jasne, ze je prenho dolezite, aby si bol schopny dany produkt splacat a nevystavil ta hned prvy rok.
Osobne by som si dal mozno pozor na novacikov, strasne vela ludi zacne robit financne sprostredkovanie a potom sa na to vykasle, takze byt tebou opytam sa toho cloveka kolko to robi a to by som bral ako bernu mincu, ci su jeho rady relevantne.

Děkuji za obsáhlý názor.
Mám k tomu pár věcí. Zdá se mi, že informace, které fin. poradci zdělím o výši mého příjmu, o půjčkách a podob. se dají lehce zneužít. Kde mám jistotu, že tyto informace zůstanou jen pro jeho pracovní potřebu a nepošle je dál. Jsou to podle mě dost citlivé informace. Když to vemu podle černého scenáře, takový fin. poradce může dělat dobrého tipéra pro zloděje. Zjistí, jak na tom klient finančně je a předá informaci zlodějíčkům, kteří se o klienatovu peněženku postarají trochu jinak, než by si klient představoval.

Všichni moc dobře víme, jak je to s poskytováním informací třetí osobě. Jen na e-shopech, když si objednáváme věci uvádíme o sobě své informace, adresu, tel.,email atd. Daná firma se zavazuje, že si tyto informace nechá pouze pro svoji potřebu dle paragrafu blablabla. Vysvětlete mi tedy, proč mi tedy chodí na email různé reklamy od společností se kterými jsem nikdy nic neměl a volají mi různí poskytovatele služeb. Kde vzaly na mě kontakt?

Emailove a telefonne db su na predaj a bezne sa kupuju pri marketingovych akciach. Tvoj email sa dostane do db napriklad tak, ze napises kamosovi, ten si zaviri pc, virus prehlada jeho emailoveho klienta a okamzite odosle tvoju adresu na server. S telefonnymi cislami je to este jednoduchsie, vyskytuju sa kde tu, myslim si vsak, ze s nimi obchoduju priamo pracovnici telkomunikacnych firiem (preco nie, su za to slusne prachy a nebezpecenstvo odhalenia je minimalne).
Btw dnes mi prisli sms na obe moje telefonne cisla od jednej banky, ze mi blahozelaju k menimam a mam u nich darcek. Problem je, ze s danou bankou nic nemam spolocne a nikdy som u nich nemal ziaden ucet ani produkt. Ako sa dostali k mojim cislam je mi jedno, ale taketo marketingove praktiky nemam moc rad a dana banka si to u mna dost pokaslala.

Takže proč svá data neroztrubovat do světa na každém kroku, že? Proč nezvyšovat šanci na setkání se šmejdem, který je zpeněží(nebo prostě jen udělá mezilidské zlo tím, že to vyžvaní sousedům).
Každopádně pokud člověk není úplně blbej, tak si dokáže dohledat a nastudovat potřebné informace sám, bez prostředníka, a mít tak plnou kontrolu nad svým osudem. Ostatně ti finanční poradci, to nezřídká bývá materiál za všechny prachy. Znám finanční poradkyni(na plný úvazek!), která vždy bojovala s odřenými zády aby nemusela jít do zvláštní školy. Rozhovor s touto paní na libovolné téma vyjma sexu, je jako bavit se s dnešním puberťákem. Stejně tak kamarád, který není žádným vědátorem, ale docela úspěšně se tím živí. Nicméně podotýkám že aspoň tito dva nejsou zlí lidé, kteří by chtěli vždy jen někoho odrbat. Jsou prostě jen hloupí a co jim nasypou na školení do hlav, to dál reprodukují a snad tomu i věří. Ovšem ti kteří je školí je neškolí proto, aby bylo zajištěno blaho pro lapené duše, ale aby maximalizovali zisk toho, kdo je platí. To snad dá rozum.
Nejsem si jist jestli "poradce" potřebuje všechny uvedené informace pro uzavření třeba pojistky na auto, ale každopádně raději bych věnoval těch pár hodin hledání a případně i pročítání stanov, než to nechat na někom, kdo je mi znám jakožto blbec, nebo na někom, koho vůbec neznám.

Na financneho poradcu naozaj netreba VS.
Blby financny poradca sa uspokoji s tym, ze ti spravi poistku na auto a vykasle sa na udaje o tebe. Ten iinteligentnejsi chce s tebou spolupracovat dlhodobo, a preto chce o tebe vediet co najviac.
Btw najtazsie na tejto praci je najst si noveho klienta a prave preto len ti jednoduchsi idu po jednorazovych proviziach za PZP a pod.

Na finančního poradce v čechistánu bohužel stačí dnes umět se podepsat a ovládat aspoň trochu češtinu.
Nejtěžší je skutečně na této výdělečné činnosti najít dalšího hejla, disponujícího finančním přebytkem a ochotného se o ten přebytek podělit. Proto se naslibuje cokoli a fráze typu "toho se netřeba bát", "to už dávno nehrozí", "u nás je stoprocentní jistota", "nenajdete výhodnější produkt na trhu"(jak pro koho, podotýkám já), aj., jsou v podstatě celým obsahem seance s "finančním poradcem"(který možná nezvládá ani svoje vlastní finance a je zadlužen na 30 let dopředu, podotýkám já).
Ale každý svého štěstí strůjce.

U nas musi mat financny poradca skusky, ktore garantuje Narodna banka Slovenska. Dalsia vec je, ze financny poradca nie je viazany na jeden financny produkt, takze si nemyl dealerov positovni, bank, sporitelni a pod s ludmi z OVBc, ci Partners Group. Ti naozaj nie su viazani na jednu poistovnu, ci banku.
To, co pises ty hore ti nikdy ziaden nezavisly financny poradca tvrdit nebude.
Btw financneho poradcu spoznas napriklad podla toho, ze ti pri PZP neodporuci poistovnu s najlepsiou cenou na trhu, ale napriklad poistovnu, ktora nerobi problem pri vyplacani poistiek. Pretoze ked bude treba tam ocenis to, ze sice zaplatil o stovku viac, ale poistovna sa nebude vykrucat pri poistnej udalosti.

Nezávislý finanční poradce mi to jistě tvrdit nebude, protože žádný není nezávislý. Jednou se tím živí a tím je po nezávislosti. Je závislý na produktech které prodá, a preferovat samozřejmě bude ty, z kterých má největší profit, případně ty, které "tlačí" agentura pro kterou pracuje.

Obávám se že jsem pochopil velice dobře co píšeš a že tvoje dojmy a pocity, případně přání jsoucí otcem myšlenky, zhola nic nemůžou změnit na realitě života, kterou jsem popsal a která je mnohem uvěřitelnější a hmatatelnější, než tvoje pohádky. To je fakt jak když se bavím s "finančním poradcem".
Spíše se nepodařilo pochopit tobě co píšu. Mě samozřejmě žádná agentura(zpravidla s.r.o.) do ničeho přímo tlačit nebude, jelikož k tomu jsou určeni finanční poradci, kteří pro ni pracují. Oni vědí koho mají zákazníkům vecpávat. Opravdu nevím jak ještě jednodušeji to vyjádřit.

Díky, ale to vážně netřeba.:-) Pokud vidíš věci stejně jako já, pak tím prospěješ zejména sobě, protože tím prokazuješ svou schopnost kritického a racionálního myšlení, což výrazně snižuje pravděpodobnost setkání se s "nepřízní osudu", nebo-li s tím, že ti někdo zadělá na velké problémy, jako se to stává mnoha jiným.

Zaroven tym poukazuje na istu uroven neschopnosti zbavit sa svojich predsudkov, mozno na zaklade negativnej skusenosti alebo kvoli tomu, ze nieco pocul (co je este horsi predsudok).
Cisla hovoria jasne. Klasicke dealerstvo konci, poistovne rusia pobocky, takisto vyrazne redukuju siet svojich dealerov, banky zmensuju tlaky na internych account managerov a velke hlavatky vo financiach chodia na pracovne obedy s hlavatkami z OVB a spol a pytaju sa ich, co maju ponuknut svojim klientom.
Dovod je jednoduchy, viac ako 50% vsetkych financnych operacii v osobnych financiach sa robi cez nezavislych financnych poradcov a toto cislo neustale stupa. pre poistovne a banky je nehospodarne drzat nejaku siet dealerov alebo zbytocne tlacit na svojich zamestnancov na nekaky vykon. Navyse OVB vzhladom na svoju strukturu ma vzdy blizsie ku klientom ako mali predchadzajuce struktury a to aj vzhladom na to, ze ich filozofiou je vybudovanie dlhodobe vztahu tak ako je to zvykom na zapade.
Odhaduje sa, ze to 5 rokov spravi OVB a spol 80% transakcii (cisla platia pre SR) a napriklad poistovne definitivne zrusia svoje dealereske siete.
Samozrejme osobny financny poradca nie je pre kazdeho, napriklad moje vedomosti (mam ekonomicke vzdelanie, ekomonika ma bavila ako konicek) boli vyrazne vacsie ako vedomosti vsetkych poradcov, ktorych som kedysi stretol a urcite vo mne nevzbudzovali doveru. Je fakt, ze pri nabore do systemu je asi 90% odpad do jedneho roka. Je fakt, ze nie je poradca ako poradca. Zaroven vsak mozem povedat, ze drviva vacsina dlhodobych pracovnikov su ludia odobore sposobili a kludne by som dal za ich rady ruku do ohna. Viem to preto, ze uz niekolko rokov robim IT podporu pre jednu vetvu s niekolkymi stovkami pracovnikov a pomerne doverne poznam system zvnutra.
Ak vas dostane do ruk clovek na urovni GST u OVB (PG poznam len zvonku bohuzial) tak na 99% dostanete idealnu radu ohladom vasich financii.
Ale pre vas dvoch to naozaj nie je, takze moja rada znie vykaslite sa na to, dajte si najlacnejsiu poistku na trhu, nejake stavebne a ostatne prachy vlozte na terminovany vklad do banky a spravili ste to spravne rozhodnutie;o).

Je hrubou chybou zaměňovat schopnost samostatného úsudku na základě poznání a logické úvahy, za "předsudek". Předsudky jistě hrají u člověka svou velice důležitou roli vyhodnocování v situacích, kdy neexistuje poznání ani není možno čerpat ze zkušeností, což však rozhodně není tento případ.
I malé dítě sáhne na rozpálenou plotnu jen jednou a znova už to neudělá. Pokud ovšem není úplně blbé, kdy to zcela vyloučit nelze. U dospělého jedince však lze již předpokládat že na rozpálenou plotnu nesáhne i bez toho, aby si na ní předtím sáhnul. Bývá totiž schopen domýšlet důsledky lépe než dítě, ví že teplota plotny velice rychle poškozuje tělo a že je to spojené s intenzivní bolestí. Opět ale platí že se mohou najít i dospělí jedinci, kteří takovýmito rozumovými schopnostmi nedisponují a klidně opakovaně na rozpálenou plotnu sáhnou. To je však kategorie lidí, kterými se v tomto tématu netřeba zaobírat.
Nevím jakým směrem se ubírá byznys obchodníků s deštěm a "poraděnků" a je mi to vcelku jedno. Na základě pozorování a trvale rostoucí intenzity obtěžování mé osoby těmito lidmi souhlasím, že jejich stavy mají zřejmě rostoucí trend, nicméně to nemá žádný vliv na rozhodování lidí, tedy i mě, kteří raději mají sami kontrolu nad svými financemi a nepotřebují k tomu ani pobočky finančních ústavů, ani davy poraděnků.
Díky za vaši radu ohledně mých financí, ale shledávám ji pro mě stejně využitelnou, jako rady od výše zmiňované paní, jíž jen vytrvalé prosby a slzy maminky uchránily před umístěním do zvláštní školy. Ohledně ceny pojistky je určujícím faktorem její účel, a to samozřejmě až poté, co byla vyhodnocena jako smysluplná. Např. možná budeš souhlasit že pojišťovat si chovný rybník proti požáru je nesmyslné, i kdyby pojistné činilo 1 korunu. Stavebko politickými rozhodnutími v posledních letech ztratilo většinu výhod a termínované vklady vázané na méně než 5 let, nedosahují ani oficiální úrovně inflace. Takže za takové rady pěkně děkuji. Jsem celý říčný za ně ještě platit nějakým poradcům.
Já si své práce značně cením a proto její plody, jež přesahují mou spotřebu, od jisté doby uchovávám v jiné formě než je podoba papírků krytých pouze vírou. Jistě nebudeš tak naivní abys očekával, že ti zde podrobně rozepíšu jak.
Shrnuto a podtrženo, co si dokážu kvalifikovaně zabezpečit sám, za to nebudu nikomu platit a ještě trnout pochybnostmi, jestli to zvládne aspoň jako já. Jasné a srozumitelné. TO je moje správné rozhodnutí.

Okrem siahodlheho placania mimo temu a najvacsieho bombonika, ze vase rozhodnutie je spravne som sa, ale nic nove nedozvedel. Akosi mi chybaju argumenty. Stale sa tu operuje nejakou pani mdleho ducha, ale ked uz chceme filozofovat to ideme robit z jedneho prikladu vseobecny zaver? Pomerne krivajuca indukcia.
Neverim, ze dokazem presvedcit cloveka, ktoreho nazor je jediny spravny na svete a este si to nakoniec aj pisomne sam sebe potvrdi (zeby prejav vnutornej neistoty?;o)), ale skusim uviest priklady.
1. PZP
Poistovne maju ako vsetky ostatne institucie rozsahy, pri ktorych sa poistky pohybuju. Ludom, ktory sa nestaraju vzdy davaju najvyssiu ciastku (bohuzial je vela takych), takze hned po uzavreti poistneho treba davat rok dopredu vypoved. Vtedy clovek dostane maximum. Nakolko poistovni je pomerne vela je casovo narocne nechat si vypracovavat financne ponuky od kazdej. Navyse ani v takychto ponukach nemusi byt maximalna mozna zlava, ktoru sme schopni dosiahnut. Preto je dobre siahnut po niekom kto ma prehlad o trhu a ponuku nam vie vypracovat do niekolkych minut. Staci jeden telefonat alebo mail.
2. Terminovane ucty.
Ano ani 5 rocny vklad nepokryje svojou urokovou sadzbou sucasnu inflaciu. ALe ak mam urcitu ciastku ako sa mi zhodnocuju peniaze ked ich mam doma? V banke dostanem aspon nejake to percento, doma nedostanem nic a rocne stratim na sume hodnotu iflacie. Samozrejme mozem investovat do komodit alebo akcii, pripadne dlhopisov, ale ako nam stupa mozny zisk stupa nam aj miera rizika.
3. Stavebne sporenie
Neviem ako v CR, ale na SK je stavebne sporenie vdaka premiam dlhodobo najvyhodnejsia forma sporenia. Mame statnu dotaciu, ktora ho zvyhodnuje nad ostatnymi produktami, vdaka systemom uverov a medziuverov je to jeden z najlacnejsich zdrojov penazi v sucasnosti. Mne samemu pomohlo stavebko pred mnohymi rokmi vybudovat podnikanie, pretoze som zacinal z 0. Ine produkty mi vtedy neboli schopne pomoct.
4. Hypoteka
Jeden z najdolezitejsich financnych krokov v nasom zivote, pretoze nas sprevadza vacsinu naseho aktivneho zivota. Plati to co pri PZP. Nebrat prvu ponuku, obehat si vsetky banky, prist s najlepsou ponukou do vsetkych bank znovu a cakat, ktora podlezie. Podlezie kazda a rozdiely su priepastne. Lenze ma bezny clovek na toto cas a chut? Vie vobec o tom? Vedia ludia o tom, ze hypoteky, ktore uzavreli pred par rokmi su pre nich nevyhodne a je mozne si ju preniest inde za vyhodnejsich podmienok? Nie, nevedia a kopec ludia plati nevyhodny urok s nevyhodnou splatkou. Kto im spravi prepocet akob to bolo keby si hypoteku preniesli v sucasnosti inam? Jaaaaj ten zli financny poradca mdleho rozumu, co stale otravuje ze? Vedia ludia, ze vyska urokovej sadzby pri hypoteke nie je podstatny udaj a ze skryte pasce sa ukaze az pri RPNM? Nie, odkial by mali? Upozorni ich na to pracovnik banky? Nie neupozrni. Takze kto?

Přečti si aspoň po sobě, co jsi psal ve svém minulém příspěvku za zcestné bláboly o tom, jak instituce ruší pobočky a přibývá finančních poradců. A co? To že přibývá finančních poradců mě má přesvědčit o tom, abych vypnul mozek a přenechal správu svých financí zrovna jim? Jsem snad padlý na hlavu?
Nic nového jsi se dozvědět neměl, smyslem bylo pouze vyjádřit ještě srozumitelněji a názorněji to, co je z kontextu zřejmé již dávno, přičemž vše uvedené, narozdíl od tvého traktátu, má přímou vazbu k již řečenému, které pouze detailněji doplňuje. Musíš si být hodně nejistý, když se tak zoufale dětinsky snažíš podsouvat svou argumentační nedostatečnost mně, přičemž je mi záhadou, co tě v takové situaci vede k vypisování dalších nicneříkajících písmenek. Dále jsem reagoval na s odpuštěním hlouposti, které jsi jakože "rady" přidal coby bonus svého předešlého příspěvku. Nic víc, nic míň.
V žádném případě nemám potřebu kohokoli přesvědčovat o svém hodnocení reality. Každý svého štěstí strůjce. Má-li někdo skutečně oprávněné pochybnosti o své mentální výbavě a schopnosti pracovat s informacemi, ať si za sebe dle tvé filozofie klidně nechá myslet někoho jiného. Já můžu takovým jen popřát hodně štěstí, a to zcela vážně a bez ironie, jelikož jej bude potřebovat měrou vrchovatou.

Splietas nezmysli. Nikto ta nenuti vypnut mozog, rozhoduje sa kazdy nakoniec sam a nikomu ziadnu spravu svojich penazi nedavas. Iba si nechas poradit pri veciach, ktore bud musis spravit alebo by si ich spravil tak ci tak.
Zdravotne poistenie, 2, dochodkovy (teda len u nas), PZP, pripadne hypoteka su veci, co ma skoro kazdy z nas a niektore musi platit mesiac co mesiac alebo rok co rok.

Myslím že k tomu nemám co dodat, vše podstatné bylo z mé strany vyčerpávajícím způsobem řečeno a nerad se opakuji.
Snad jen, že mě velice baví, když po tomto našem malém dialogu mě právě ty osočuješ že já splétám nesmysly. Sranda holt musí být.

Nikde. Ked nesies do opravy PC a nechas ho tam so svojimi datami, kde mas zaruku, ze to niekto nezneuzije?
To su uz cisto hypoteticke otazky, zneuzit sa da hocico.
Ako som povedal, ak to bude clovek z OVB spytaj sa ho kolko to robi, na akom stupni a kolko skusiek ma uz za sebou, pripadne si aj vyziadaj jeho registracnu OVB kartu.

Nečetl jsem celou diskusi, na to jsem moc línej :-), tak doufám, že se neopakuju:
OVB jsou největší lumpové (aspoň v Česku), co jsem potkal. Jejich organizace je klasický MLM systém (stejně jako Amway a Skyline), což vypovídá za vše. Jde jen o to urvat co nejvíce klientů a stejně z toho žije jen "ten nahoře", pěšáci dostanou téměř kulový. Co jsem se setkal s poradcema z OVB, chtějí akorát co nejrychleji podepsat všechny papíry, a když je někdo chce důkladně pročíst, tak se ho snaží ukecat a zamluvit to. Ale to asi nebude případ jen OVB, to bude všude stejné, kde jsou jakékoliv produkty nabízeny formou MLM.
Zajímavý článek: http://www.penize.cz/16128-financni-planovani-dle- ovb-jak-ziskat-klienta

Clanok je silne tendencny. Niezeby klamal, kludne mu verim, ale...
OVB je velke sito a po zacati zostane po prvom roku robit asi 5-10% ludi, dlasi rok odpadne dalsia polovica. Nie je pravda, ze je to klasicky MLM system, pretoze to by si potom v systeme nemohol predbehnut svojho sefa.
Naopak je pravda, ze je ovela pohodlnejsie pracovat so svojou strukturou ako obiehat koncovych zakaznikov, pretoze tych potrebujes mat na slusne zivobytie stovky. Ale su aj taki, co nebudovali vlastne struktury a zivia sa len zmluvami.
Ja som sa s OVB stretol asi pred 10 rokmi prvykrat a moje prve skusenosti boli negativne, takze sa nedivim ludom, ze su tak negativne naladeni. Nicmenej kvalita poradcov sa z roka na rok zlepsuje a cisla hovoria jasne. OVB bude cochvila jednicka na trhu a to by nebolo mozne, keby to bolo tak zle ako sa popisuje na nete.

Nechci rozpoutat flamewar, ale nejhorší na tom je právě ta strategie firmy, získat co nejvíce klientů. To samozřejmě je pochopitelný cíl pro vedení a maximalizuje jejich zisk. Ovšem makléři pak v honu za klienty porušují všechna etická pravidla slušného a poctivého podnikání. Je jim zcela u pr**e zájem klienta a jen se snaží za každou cenu maximalizovat svůj zisk a zisk své skupiny. Naštěstí jsem ekonom sám a tak si dovedu udělat úsudek sám. Kdo však spoléhá na svého makléře, toho předem lituju.

Když jsou zainteresováni výhradně na tom, kolik duší uloví, nelze se jim divit.

Znám osobně jednu "finanční poradkyni", které stěží spočítá čtyřem kočkám nohy. Na tuhle funkci přeskočila z podomního prodeje dek a kastrólů, schopnost oblbovat hloupé lidi již tedy měla nacvičenou.

Nenechal bych si od jakéhokoliv finporadce do čehokoliv mi kecat. Mám vlastní rozum.

Ta strategia je dobra, pretoze OVB a spol vytlacia vsetkych ostatnych a do 10-20 rokov sa uz bude vsetko robit cez nich okrem ludi, ktori si zajdu do banky, ci poistovne sami.
Este raz opakujem osobny financny poradca nie je od toho, aby rozhodol za teba. Ma ti ponuknut alternativy, odporucit produkt a rozhodnut sa musis ty sam.
Pozrite hosi ja vam verim, ze mate vlastny rozum, ja ho mam tiez, ale nemate napriklad pristup ku kalkulackam, ktore vam v momente vyhodia, kde budes platit ake poistne napriklad. Obehanie 10 poistovni ohladom PZP ti zaberie hafo casu a nedostanes tam to ako ked zavolas svojmu poradcovi nech ti posle ako to vychadza u poistovniach cez jeho kalkulacku.

To tu nikto nepisal, preco sa tu neustale niekto pokusa prekrucat a stavat do pozicie, ze ja ospevujem OVB a vsetko tam je dobre a vsetko ostatne zle? Pritom naopak vy tu pisete, ze vsetci financni poradci su curaci a len clovek sam sa vie spravne rozhodnut. Pisal som, ze za ludi na urovni GST stupna u OVB, co je clovek co to robi cca 2 roky a venuje tomu pravdepobne maximum casu (alebo sa tym rovno zivi) je dobry financny poradca, ktory sice chce zarobit, ale nie na ukor klienta.
Takze odpoved na otazku znie, ano su.

Btw som jeden z mala tu, co pozna system z obochu stran a stretol sa s asi viac financnymi poradcami ako vy vsetci dokopy, takze si dovolim tvrdit, ze mam najviac skusenosti.

Tak jako opěvování OVB to celkem vypadá. A myslím, že jsem se potkal s více poradci, než ty, je mi nejméně 3x tolik co tobě, a dělal jsem za život leccos. Též jsem chvíli dělal pro OVB ale neměl jsem na to žaludek, protože co na mně chtěl ten nade mnou, to už bylo skutečné obelhávání klientů. Zajímal ho jen počet ulovených nových klientů a to bez ohledu na cokoliv. Museli jsme třeba donutit klienta, aby nám dodal tři další zájemce z řad svých kamarádů, jinak se pro něj nehlo prstem. Po pár letech jsem toho musel nechat. Co si myslím o celé OVB nebudu raději šířit. Vyzkoušel jsem ještě několik obdobných korporací, ale nic pro mne. Neber to vše prosím osobně, povídáme si obecně.
Jistě, souhlasím, že se vyskytnou i dobří finanční poradci, leč je jich jak šafránu. Znám i několik, se kterými jsem vyrazil dveře při řešení záležitostí mých nebo kamarádů/dek. Je to složitá problematika, souhlasím, že se najdou i poctiví. Poznají se podle toho, že nejméně vydělají :-).

No nic, už budu raději mlčet, nebo tady dostanu banána jak řemen na doživotí, nehodí se odporovat šéfoj.

To nie, prosím. Zdvorilo a vecne prednesená (proti)argumentácia musí mať miesto v každej diskusii. Dúfam, že si to myslel iba zo žartu a nič také na tomto servri neočakávaš. Bol by som nemilo prekvapený, ak by tunajší šéfovci banánovali takýmto spôsobom.

Pokial ti ej 3x tolko co mne tak bez do TV a vypytaj si kopec penazi za reportaz o najstarsom zijucom cechovi.
Urcite si sa nestretol s viacerymi, pretoze uz cez 3 roky pracujem ako IT dodavatel pre jednu vetvu citajucu cez stovku ludi, takze vacsinu z nich poznam, nechtiac som sa zucastnil par skoleni (ja si robim potichu nejake zasuvky v rohu a vedla prebieha zrovna vymyvanie mozgov a pod), takze si dovolim tvrdit, ze moje tvrdenia maju vacsiu vahu ako vase zvacsa jednorazove skusenosti.
Ale dosla mi energia, takze na dalsie prispevky uz nebudem reagovat;o).