Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kreditka chce při placení vložit do terminálu

Ahoj,
poslední dva dny se mi už podruhé při placení stalo, že moje kreditní karta nešla použít bezkontaktně, musel jsem ji fyzicky strčit do terminálu a vyklepat PIN. Prodavačka v pekárně mi říkala, že v poslední době to karty od některých bank vyžadují častěji, zmiňovala i KB, kterou mám i já. Údajně kvůli krádežím. Ještě se mi nestalo, že bych musel bezkontaktní kartu dávat do terminálu, doposud stačilo nanejvýš zadat PIN na ověření i u plateb pod 500 Kč.
Vlastně se mi to stalo potřetí, při první platbě jsem to stornoval a zaplatil hotově.
Na druhou stranu - kartu mám po výměně, zhruba měsíc. Už jsem s ní několikrát bezkontaktně platil, takže doposud fungovala.
Máte někdo podobnou zkušenost s ověřováním karty z poslední doby? Nebo prostě na té kartě chcípl bezkontaktní přenos?

Řešení:

Zkoušel jsem kartu i v automatu na kafe, taky nefunguje. Přidal jsem si ji do telefonu, tam to funguje.

Ale teď to důležitý - volali mi z banky v reakci na můj e-mail. Obecně má KB problém s tím, že jim terminály odmítají bezkontaktně jejich karty. Takže vědí o tom a jejich IT oddělení to řeší. Nová karta by na tom mohla být stejně, takže mám počkat alespoň do ledna, zda se něco změní, takže měnit kartu teď nemá cenu. Jen jsem z telefonátu nepochopil, zda mají problém s příjmem jejich karet obecně, nebo se jedná jen o nové karty, ale to asi není podstatný.

U nás do 20€ (v čase núdzového stavu to banky navýšili na 50€)- za jeden deň. Ale záleží často i na termináloch a na banke, ako to nastaví.
U mňa niekedy aj 3x po sebe zaplatím do 20€ (teda aj prekročím limit 20€/deň) a nepýta a odrazu chce PIN (ale kartu nepožaduje vložiť).

Normálně telefonicky požádej o zaslání nové karty z důvodu že nefunguje bezkontaktní placení.
Přesně totéž jsem nedávno zažil s nově vydanou kartou, bezkontaktně fungovala tak na jeden z deseti pokusů :-(
A nově poslaná už funguje vždycky.
Asi chybně vyrobená série karet.

Mám taky KB, stává se mi to občas, náhodně, rozhodně ne systematicky několikrát po sobě. Spíš se mi zdá, že v některých řetězcích častěji než v jiných. V Kuflandu nakupuju pravidelně jednou týdně, vždy přes 500, nevzpomínám si, kdy naposled to chtělo kartu do slotu. Naproti tomu v Penny, vždy pod 500, a za poslední měsíc určitě dvakrát nebo třikrát.

Zkoušel jsem kartu i v automatu na kafe, taky nefunguje. Přidal jsem si ji do telefonu, tam to funguje.

Ale teď to důležitý - volali mi z banky v reakci na můj e-mail. Obecně má KB problém s tím, že jim terminály odmítají bezkontaktně jejich karty. Takže vědí o tom a jejich IT oddělení to řeší. Nová karta by na tom mohla být stejně, takže mám počkat alespoň do ledna, zda se něco změní, takže měnit kartu teď nemá cenu. Jen jsem z telefonátu nepochopil, zda mají problém s příjmem jejich karet obecně, nebo se jedná jen o nové karty, ale to asi není podstatný.