Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno SKU - Jak přeložit?

Dobrý den,

Nevím, jestli to sem dávám správně, ale asi to byla nejlepší kategorie.

SKU - Stock Keeping Unit - 115005585169-Co-je-to-Stock-Keeping-Unit-SKU-

Ve zkratce, je to identifikace produktu (něco jak čárový kód), který však zahrnuje i písmena (takže se z něj dají vyčíst i určité informace o produktu)

Jak by jste ale něco takového přeložily? SKU mně přijde nesrozumitelné (pro člověka, který o tom neslyšel) a doslovný překlad Stock Keeping Unit, nedává smysl vůbec.

Když někomu řeknu čárový kód, tak okamžitě ví. Ale SKU málo kdo rozumí (já jsem o tom doteď vůbec neslyšel). A tomu se chci vyvarovat.

Prosím Vás o radu.

Děkuji

Co prostě "kód produktu"?

Ale měl bych k tomu tři poznámky:
1. I čárové kódy mohou obsahovat písmena.
2. Tohle rozhodně čárový kód není. (byť se dá do čárového kódu zakódovat)
3. Kdo se pohybuje v oboru, tak tu zkratku určitě zná.

1. Tak to netuším. Já jsem nikdy čárový kód s písmeny neviděl. Navíc, v supermarketu (a nejen tam), mají obyčejné pokladny pouze s čísly, kdyby nešlo přečíst čárový kód. Něco takového by bylo možné pouze v elektru (nebo větším obchodě), kde to zadávají do počítače.
2. Uvedl jsem pouze příklad. Čárový kód je taky identifikace produktu.
3. Ano. Jen jsem to chtěl uvést čistě pro vysvětlení.

V překladu je to kód skladové položky.
V obchodě (v systému) máš každou položku pod jedinečným (vlastním) kódem, protože se nemůžeš spoléhat na označení dodavatele - dva dodavatelé by mohli mít stejné kódy.
Ten kód klidně může být pak použit jako čárový kód apod.