Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Záloha na mzdu

Zdravim, mate nekdo zkusenosti se zalohou na mzdu? Zamestnavatel nabizi jako benefit, ale nenasel jsem nikdy jestli je to dano zakonem? Napriklad kdyz budu chtit vyplatu zalohy na mzdy 22. (klasicky mame vyplatu 14.) tak kolik cca dostanu z vyplaty? Nebo je to na zaměstnavateli čistě a účetní jak se rozhodne? Mate zkusenosti s timto?

No zaměstnavatel právě tenhle benefit nabízí, mimo jiný i zaměstnanecký úvěry. Takže když požádám, dá to na účetní a ta zpracuje. Jenom nevím jak je to v praxi, teoreticky mám odpracovaný tenhle měsíc a dnešní noc, kdyby účet zpracovala, přepdokládám k zítřejšímu datu a to budu mít další odpracovaný den.
Zajímá mě jestli částka je čistě na ni a nebo je pro ni nějaký výpočet a nebo nějak dané, že to může být nějaká max. částka.

Kdysi jsem tohle využíval, ale to bylo v době, kdy se peníze vypláceli ještě na ruku. V té době to fungovalo tak, že jsem si řekl kolik té zálohy chci, druhý den jsem tu zálohu dostal a pak při výplatě byla ta záloha stržena.

Díky, to bude všechno. Hlavně mě zajímalo spíš to, jestli je to dáno třeba zákonem, třeba kolik max., výpočty apod, protože jsem nikde o tom nic nenašel a nebo je to čistě dobrá vůle zaměstnavatele, že tohle nabízí.

Je to dobrá vůle. Jsou zaměstnavatelé, kteří dávají i třeba 150 % platu svým zaměstnancům nějakou dobu, aby třeba dohsáhli na hypotéku apod. Co se týká půjček, tak tam se musí zaměstnavatel samozřejmě řídit zákoníkem, ale itam má celkem volnou ruku.

Jednoduše to bude takové, jaké si ot udělá. Zkušenosti jiných ti nijak nepomůžou - leda jako možnost nabídnout jiné řešení a získat tak "jiný" benefit.

Je to o zkušenostech vedoucích, v malých firmách se zálohy dostanou vysoko úměrně s výší poptávky takovou práci dělat a tam zálohování může být časté jak lidé často chodí do práce :-) běžná je kalkulace záloh, aby to pokrylo už odpracovaný čas zaměstnance od začátku měsíce. Dát to pod název benefit je pro duchem slabé jedince, není co závidět, skutečný benefit je dát mimořádnou zálohu nad výši mzdy v živoutní nouzi.