Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak založit účet u Trinity banky

Dotaz viz nadpis.

Co už jsem udělal:

Vlezl jsem sem:

https://app.trinitybank.cz/cs/sjednani-online?n=1

Kontaktní údaje - vyplněno
Další údaje - vyplněno
Korespondenční adresa - vyplněno
Ověřovací údaje - vyplněno
Předání dokladu - vyplněno, vložena občanka, kliknul jsem na NAHRÁT, občanka se nahrála a ukázalo mi to první obrazovku kontaktní údaje - prázdnou.

Dál už se nic neděje, žádné další info, co dělat, žádný email, který by mi přišel a řekl mi co dál, nic.

Telefon mají Po-Pá 8:30-17:00, takže pro mě momentálně bez šance tam zavolat. Asi založení účtu nedopadne, že? :-)

Uživatelské jméno jsem našel v dokumentaci. Přihlašuje se do IB přes jméno a heslo, obojí jde změnit, datum narození a potvrzovací SMS.

Samotné IB je opravdu jednoduché. Je podobné IB od FIO, ale je na kost oholené od všech funkcí. Nevadilo by to, ale hned při první "prohledávací" návštěvě, kdy jsem všechno zkoušel a rozklikával, mi to spadlo a musel jsem se přihlašovat znovu.

Stejně tak je poněkud hloupé, že stejně jako v IB u FIO a AirBanky máte červenou ikonku zaslaných zpráv a dokumentů z banky, ale narozdíl od zmíněných bank je obtížné se červené ikonky zbavit. Proč si toho vůbec všímat? Čtu si zprávy z banky, které mi banky do IB zasílají a když tam vyskočí notifikace, hned vím, že mi něco přišlo a že si to mám přečíst. U Trinity to jde také, ale předtím musíte všechny staré zprávy banky rozklikat, aby se označily jako přečtené. Ovšem ty zprávy vám nechodí ode dne založení účtu, ale při zřízení IB se tam nahrají ode dne založení banky, musel jsem tedy rozklikat 29 zpráv! A to je tady banka teprve 3 roky. Co budou dělat noví klienti za další tři roky, budou rozklikávat 60 zpráv?

Prostě není to špatné, ale před Trinity je ještě hodně moc práce, nemluvě o tom, že v dnešní době by byla lepší aplikace s bankovním klíčem, kterou by se potvrzovaly bankovní operace než-li to dělat přes SMS, které jsou v dnešní době zranitelné. Samozřejmě by ale aplikace musela umět rootnutý smartphone jako to umí některé banky a to FIO, AirBank, Creditas, Hello Bank a mBank.

Ještě jednu myšlenku bych k tomu měl: Když je pro některé banky tak těžké autorizovat operace, vyžadují nesmyslné požadavky nebo to vůbec neumí, proč pro generování kódů prostě nepoužívají standardní dvoufaktorovou autentizaci OTP, kterou umí jak Google, tak Microsoft přes jejich aplikace Google Authenticator a Microsoft Authenticator?
Uživatel by se vůči bance ověřil svým uživatelským jménem v jím vybrané autentifikační aplikaci a potom by prostě operace potvrzoval přes ní. Je to zcela bezpečné a nemusí banka žádnou aplikaci sama programovat a zavedení standardizovaného postupu verifikace by pro banku bylo několikanásobně méně náročné!

Třeba ve FIO mám určitě přes 100 zpráv a nevidím moc důvod, proč je číst. Důležité informace získám jinde.
U Trinity je dobré, že mají 800 xxx xxx linku a prakticky ihned se dovoláš na svého živého bankéře. U jiných bank často čekáš a čekáš a čekáš…

Zprávy od FIO za posledního půl roku:

Podzimní Škola investování 2022
Vyhlášení nové dokumentace
Vyhlášení nové dokumentace - dokumenty v revizích
Vyhlášení nové dokumentace
Změna úrokových sazeb u kontokorentních úvěrů
Rozšíření nabídky platebních karet o Visa Business Gold a Visa Platinum
Vyhlášení Nabídky účtů a sazebníku úroků pro fyzické osoby
Vyhlášení nových úrokových sazeb
Zlepšete zabezpečení své platební karty
Vyhlášení nových úrokových sazeb
Bankovní identita
Změna úrokových sazeb u úvěrů
Vyhlášení Nabídky účtů a sazebníku úroků pro fyzické osoby
Vyhlášení nových úrokových sazeb
Spuštění služby bankovní identity

Nevidím důvod proč si je nepřečíst. :-)

Nekritizuju to, že mám u Trinity moc zpráv, ale to, že tam mám zprávy od zahájení provozu banky. Mě přeci nezajímají úroky v roce 2020, když je 2022. Trinity by tam měla dávat pouze zprávy od momentu založení účtu, v tom je pointa.

Živého bankéře jsem potřeboval jednou a to konkrétně u AirBank, když jsem obnovil tovární nastavení telefonu a zároveň si nepamatoval jednorázové heslo vygenerované pro tento případ. Šel jsem na pobočku a následně jsem zjistil, že lepší je to řešit s AirBank telefonicky, což z jejich strany proběhlo ještě týž den.

No a já nevidím nejmenší důvod, proč kteroukoliv z tvých uvedených zpráv číst :-)

Pokud by se tam měl objevit nějaký "plánovaný podraz", dozvěděl bych se to vzápětí odjinud. A pokud banka mění úrokové sazby, nemusím to hledat u ní, přehlednější je mít situaci u všech bank na jednom místě, bez složitého pátrání.

přehlednější je mít situaci u všech bank na jednom místě, bez složitého pátrání

Jenže to je jen proto, že v oboru sám pracuješ a situaci sleduješ. Já na odborné weby tohoto typu nechodím (aspoň ne pravidelně) a zprávy mám právě v té notifikaci od své banky nebo případně tady z poradny (teda od tebe) :-)

Takže ten důvod, proč tě to nezajímá a mě zase ano, se tím vysvětlil.

Aktuality v okýnku vpravo poslední dobou zanedbáváš. :-)

Myslím, že u nové MaxBanky, kde je výhodný spořící účet se 6%, půjde peníze vložit, ale nepůjde je vybrat.

Z webu Maxbanky to chápu tak, že používání bankovní aplikace je podmínkou. Aplikace ale nefunguje na rootnutých telefonech, tudíž abych kupoval nový telefon, tak to se mi tato MaxBanka a její spořící účet nevyplatí.

Takže myslim, že jsem s Trinity chybu neudělal.

Ano, vše bez podmínek. Do 20 melounů úrok 6.01.
Velmi výhodné je mít už NEO účet, pak to proběhne tryskem a daší den už přesouváš love.
Pokud NEO účet nemáš, domluv se s někým, kdo ho má ať ti pošle zvací link
a oba navíc dostanete 500 za 3 měsíce, pokud NEO nezrušíš. Prostě super.

L-Core:

U Trinity je dobré, že mají 800 xxx xxx linku a prakticky ihned se dovoláš na svého živého bankéře. U jiných bank často čekáš a čekáš a čekáš…

U AirBank ti volají zpátky v řádu hodin. U FIO mi obvykle na dotaz odpověděli druhý den.

Poslal jsem v úterý do Max Banky dotaz, jestli se u nich obejdu bez smartphonu a jejich aplikace, neodpověděli. Přijde mi to podobné jako u CREDITASu, tam se taky na něco zeptáš a pokud odpoví, tak za měsíc. Když jsem tam chtěl kdysi účet, tak to trvalo 14 dní a stále nic, takže jsem ten účet nezaložil.
Nemám úplně rád tyhle nízkonákladovky až na dřeň.

Dneska jsem náhodou narazil na službu bankovní identity, kterou u nás komplexně, to jest v návaznosti na všechno, kde se to použít dá, poskytují:

KB, ČSOB, AirBank, Raiffka, ČS, Moneta. Všechno, nikdo jiný to neumí, akorát FIO slibuje spuštění komplexních služeb BankID do konce tohoto roku.

Jako mě BankID neoslovuje, ale zase to ukazuje sílu těch bank, když nabízí nejrůznější doplňkové služby a nešetří každou korunu, aby nebyly ve ztrátě.

Na dotaz, zda v Maxbance potřebuješ smartphone, jsem ti už odpověděl, nepotřebuješ. Nepotřeboval jsem to ani v dobách Expobank, ani teď. Po zadání login/pass v IB dojde na mobil SMS, stejně tak při převodu peněz z banky pryč.

Jakožto dlouholetý majitel datové schránky pro mě je bankovní identita zbytečná. Jsem ale zvědav, jak to bude po 1.1.2023, kdy mají datovky získat úplně všechny OSVČ a také všechny nepodnikajicí fyzické osoby ("běžní občané"), kteří použijí bankovní identitu k přihlášení se kamkoliv. To budu mít ve správě další desítky duší… spousta lidí nechce s datovkama mít nic společného, neumí s nimi pracovat, neumí si zprávy zálohovat, po 3 měsících se jim vše ztrácí a když poté něco potřebují, jsou v zadeli. Raději tím někoho pověří. Takže, když se po prvním lednu přihlásíš někam svou bankovní identitou od FIO, dostaneš datovku a už k ničemu BI teoreticky potřebovat nebudeš, můžeš se přihlašovat jejími údaji.

Já jsem to zaregistroval, děkuju. Zeptal jsem se proto, že bych nerad, aby to Max Banka pod novým majitelem s novým jménem zítra zavedla a já zase řešil zrušení účtu. Když ale neodpovídají, tak jak to tam asi vypadá. Co bys nakonec dělal ty, kdyby povinnost používat aplikaci zavedli?

Jo, kvuli datovce jsem bankovni identitu nezavedl a pokud ta služba jde deaktivovat, tak to udělám. Ve FIO to jde, v ČSOB ne.

Kdyby povinnost apky zavedli, se skřípěním zubů jako naprostou zbytečnost bych ji nainstaloval. Jako nakonec mám smart klíč v Raiffce či apku od UCB či Hello. Creditas (matka Maxbanky) také apku nevyžaduje. Nejsem ale jejich insider, netuším, co mohou časem vyžadovat - domnívám se, že tlak na mobilní apky bude obecně spíše vzrůstat.

Pokud mám v nějaké bance nula peněz (peníze nenechám tam, kde platí málo), apka mi nevadí :-)

Asi mají nával nových klientů a nestíhají odpovídat…