Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr peněz z bankomatu v zahraničí (a platba kartou) - v jaké měně..?

Výběr peněz z bankomatu v zahraničí (a platba kartou) - v jaké měně..?

Dobrý den

Mám účet u české banky Moneta Bank vedený v CZK od toho mám standard debit kartu. Plánuji cestu a pobyt v jiné zemi EU (Chorvatsko) asi tak na 2-4 týdny. Chci se zeptat:

1) V jaké měně vyberu peníze když použiju¨pro výběr peněz bankomaty v chorvatsku? Automaticky to bude v Kunách...? Nebo si můžu vybrat i měnu v jaké výběr z bankomatu provedu?

2) Kurz směnný CZK na KUNY se bude řídit kurzem mojí banky (moneta)...? A bývá toto dobrý kurz nebo je lepší někde jinde? (fyzicky zajít do chorvatské banky namísto použití chorvatských bankomatů?, použití směnáren v chorvatsku)

3) Když bych platil kartou v Chorvatsku, např. normálně za nákup v supermarketu, tak se koruny z českého účtu automaticky převedou na Kuny (chorvatská měna) a použije se kurz mojí banky (moneta)

4) Je nutné něco povolovat v internet bance? (jako povolit použití karty v zahraničí, povolit zahraniční platby nebo něco tak), nebo by karta měla default fungovat ihned v zahraničí aniž bych musel cokoli kdekoliv povolovat nebo zadávat nějaký speciální kod co mi přijde na mobil?

Díky

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Pozor na konverziu, robia o dokonca aj automaty normalnych bank len v mensom. Konverziu vzdy zamiet… poslední
fleg 29.03.2022 20:30
fleg

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru