Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Bankovní aplikace s rootem

Zdar,

hledám na netu, jak to mají české banky s používáním bankovní aplikace na telefonu s rootem, nebo-li administrátorským přístupem. Jde mi o to, že banky jsou čím dál víc neochotné ověřovat uživatele pomocí SMS na jeho telefonní číslo a na ověřování přihlašování k IB nebo pro platby kartou požadují mobilní bankovní aplikaci.

Velmi špatně ale komunikují, zda taková mobilní aplikace poběží na každém telefonu nebo zda musí zákazník plnit ještě další podmínky. Proto bych v tomto témtau chtěl probrat zkušenosti uživatelů a získat doporučení na banky, kde mobilní aplikace funguje i na rootlých zařízeních nebo zjistit, jaké neobvyklé podmínky si banky pro používání mobilní bankovní aplikace kladou?

Řešení:

Přátelské banky směrem ke zkušeným uživatelům a hightech fanouškům teda zatím jsou: FIO, AirBank, Creditas, Hello Bank a mBank.

Pokud by sem napsal nekdo dalsi, přidám sem i banky, které jsem nezjišťoval: ČSOB, Oberbank, Sberbank, Raiffeisenbank, Unicredit Bank, žádnou další banku pro běžné občany neznám.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Přátelské banky směrem ke zkušeným uživatelům a hightech fanouškům teda zatím jsou: FIO, AirBank, Cr…
RedMaX 18.06.2021 17:04
RedMaX
V seznamu ti chybí např. KB, ČS, Moneta, Trinity. nový
L-Core 18.06.2021 17:56
L-Core
KB, ČS, Moneta jsou v prvni odpovedi, root neumi. Trinity mi nerika vubec nic. Do reseni jsem psal… nový
RedMaX 18.06.2021 18:36
RedMaX
Aha, já už odignoroval název threadu :) Jen jsem doplnil banky Trinity používáme kvůli úrokům na sp… nový
L-Core 18.06.2021 20:35
L-Core
Jejich web připomína tu Oberbank, je moderně příjemně udělaný, ovšem neposkytuje téměř žádné informa… nový
RedMaX 18.06.2021 22:49
RedMaX
To je asi nějaká změna, protože já i manželka jsem zakládali účty (tedy jen spořicí, bez běžného či… nový
L-Core 19.06.2021 07:51
L-Core
Preci nepujdu do banky, kde me odradil uz vzhled webovych stranek. :-) Mozna zkusim ten Creditas, j… nový
RedMaX 19.06.2021 18:13
RedMaX
Trinity používáme kvůli úrokům na spořicích účtech (patří k těm nejvyšším, co tu jsou) Vzhledem k t… nový
Jan Fiala 19.06.2021 17:19
Jan Fiala
0,21% je sazba pro masy :-p Existuje momentálně i sazba 2,5x lepší, 0,58%, "Výhoda+250". Peníze lze… nový
L-Core 19.06.2021 20:20
L-Core
ČSOB aktivně blokuje root. Takže jejich aplikace na zařízeních s rootem nefunguje. Jsem se u nich pt… nový
RedMaX 27.07.2021 19:26
RedMaX
Raiffeisenbank mi poslala neurčitou odpověď: Rádi bychom Vás informovali, že naše obě aplikace, jak… poslední
RedMaX 29.07.2021 21:32
RedMaX

Přátelské banky směrem ke zkušeným uživatelům a hightech fanouškům teda zatím jsou: FIO, AirBank, Creditas, Hello Bank a mBank.

Pokud by sem napsal nekdo dalsi, přidám sem i banky, které jsem nezjišťoval: ČSOB, Oberbank, Sberbank, Raiffeisenbank, Unicredit Bank, žádnou další banku pro běžné občany neznám.

To je asi nějaká změna, protože já i manželka jsem zakládali účty (tedy jen spořicí, bez běžného či platební karty) online.
Ale to bylo v 6/2019.

Koukám na web, chtějí, aby sis vybral pobočku (Praha, Brno, Zlín), to jsme tam možná měli taky, ale je to možná jen místo, kde ti "přidělí" osobního bankéře. Zkus si zavolat na 800 678 678 jak to skutečně je, podle mě opravdu nikam jít netřeba.

Raiffeisenbank mi poslala neurčitou odpověď:

Rádi bychom Vás informovali, že naše obě aplikace, jak RB klíč, tak i Mobilní eKonto jsou chráněny tzv. Promon shieldem, který vyhodnocuje možné zranitelnosti na daném zařízení a může se zachovat oběma způsoby, které uvádíte.

V některých případech vyhodnotí riziko jako malé a tak pouze informuje uživatele, ale dovolí mu aplikaci použít. V jiných případech ale může vyhodnotit riziko jako velké a pak není možné se do aplikace ani přihlásit.

Těch parametrů, které Promon shield vyhodnocuje, je mnoho a proto Vám neumíme předem sdělit, zda na Vašem telefonu budete moci naše aplikace používat či nikoli.

Doporučujeme Vám, aby jste si jednu z aplikací stáhnul a zkusil aplikaci otevřít. Tím byste měl poznat, zda ji budete moci na svém zařízení používat či nikoli. Není třeba nic aktivovat ani si zřizovat u nás nějaké produkty.

Ptal jsem se, zda mě budou pouze informovat o možné zranitelnosti na rootlém zařízení nebo zda mě nedovolí aplikaci spustit.

Takže jsem aplikace stáhnul a spustil bez přihlášení, což se povedlo a aplikace mě nijak neblokovaly. Nejspíš si udělám u Raifky účet a uvidím, jestli mi aplikace dovolí se přihlásit a bude to bez problémů. Zatím to teda vypadá, že Raiffeisenbank není zdaleka tak striktní a nepřátelská jako jiné banky (KB, ČSOB, ČS, ...) a na jinak zabezpečeném smartphonu dovoluje používat i root.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru