Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Bankovní aplikace s rootem

Zdar,

hledám na netu, jak to mají české banky s používáním bankovní aplikace na telefonu s rootem, nebo-li administrátorským přístupem. Jde mi o to, že banky jsou čím dál víc neochotné ověřovat uživatele pomocí SMS na jeho telefonní číslo a na ověřování přihlašování k IB nebo pro platby kartou požadují mobilní bankovní aplikaci.

Velmi špatně ale komunikují, zda taková mobilní aplikace poběží na každém telefonu nebo zda musí zákazník plnit ještě další podmínky. Proto bych v tomto témtau chtěl probrat zkušenosti uživatelů a získat doporučení na banky, kde mobilní aplikace funguje i na rootlých zařízeních nebo zjistit, jaké neobvyklé podmínky si banky pro používání mobilní bankovní aplikace kladou?

Řešení:

Přátelské banky směrem ke zkušeným uživatelům a hightech fanouškům teda zatím jsou: FIO, AirBank, Creditas, Hello Bank a mBank.

Pokud by sem napsal nekdo dalsi, přidám sem i banky, které jsem nezjišťoval: ČSOB, Oberbank, Sberbank, Raiffeisenbank, Unicredit Bank, žádnou další banku pro běžné občany neznám.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Přátelské banky směrem ke zkušeným uživatelům a hightech fanouškům teda zatím jsou: FIO, AirBank, Cr…
RedMaX 18.06.2021 17:04
RedMaX
V seznamu ti chybí např. KB, ČS, Moneta, Trinity.
L-Core 18.06.2021 17:56
L-Core
KB, ČS, Moneta jsou v prvni odpovedi, root neumi. Trinity mi nerika vubec nic. Do reseni jsem psal…
RedMaX 18.06.2021 18:36
RedMaX
Aha, já už odignoroval název threadu :) Jen jsem doplnil banky Trinity používáme kvůli úrokům na sp…
L-Core 18.06.2021 20:35
L-Core
Trinity používáme kvůli úrokům na spořicích účtech (patří k těm nejvyšším, co tu jsou) Vzhledem k t…
Jan Fiala 19.06.2021 17:19
Jan Fiala
0,21% je sazba pro masy :-p Existuje momentálně i sazba 2,5x lepší, 0,58%, "Výhoda+250". Peníze lze… nový
L-Core 19.06.2021 20:20
L-Core
ČSOB aktivně blokuje root. Takže jejich aplikace na zařízeních s rootem nefunguje. Jsem se u nich pt… nový
RedMaX 27.07.2021 19:26
RedMaX
Raiffeisenbank mi poslala neurčitou odpověď: Rádi bychom Vás informovali, že naše obě aplikace, jak… poslední
RedMaX 29.07.2021 21:32
RedMaX

Přátelské banky směrem ke zkušeným uživatelům a hightech fanouškům teda zatím jsou: FIO, AirBank, Creditas, Hello Bank a mBank.

Pokud by sem napsal nekdo dalsi, přidám sem i banky, které jsem nezjišťoval: ČSOB, Oberbank, Sberbank, Raiffeisenbank, Unicredit Bank, žádnou další banku pro běžné občany neznám.

Raiffeisenbank mi poslala neurčitou odpověď:

Rádi bychom Vás informovali, že naše obě aplikace, jak RB klíč, tak i Mobilní eKonto jsou chráněny tzv. Promon shieldem, který vyhodnocuje možné zranitelnosti na daném zařízení a může se zachovat oběma způsoby, které uvádíte.

V některých případech vyhodnotí riziko jako malé a tak pouze informuje uživatele, ale dovolí mu aplikaci použít. V jiných případech ale může vyhodnotit riziko jako velké a pak není možné se do aplikace ani přihlásit.

Těch parametrů, které Promon shield vyhodnocuje, je mnoho a proto Vám neumíme předem sdělit, zda na Vašem telefonu budete moci naše aplikace používat či nikoli.

Doporučujeme Vám, aby jste si jednu z aplikací stáhnul a zkusil aplikaci otevřít. Tím byste měl poznat, zda ji budete moci na svém zařízení používat či nikoli. Není třeba nic aktivovat ani si zřizovat u nás nějaké produkty.

Ptal jsem se, zda mě budou pouze informovat o možné zranitelnosti na rootlém zařízení nebo zda mě nedovolí aplikaci spustit.

Takže jsem aplikace stáhnul a spustil bez přihlášení, což se povedlo a aplikace mě nijak neblokovaly. Nejspíš si udělám u Raifky účet a uvidím, jestli mi aplikace dovolí se přihlásit a bude to bez problémů. Zatím to teda vypadá, že Raiffeisenbank není zdaleka tak striktní a nepřátelská jako jiné banky (KB, ČSOB, ČS, ...) a na jinak zabezpečeném smartphonu dovoluje používat i root.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru