Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kdy spadnou akcie Tesly?

Co myslíte? Jejich nárůst za poslední týdny je šílený. Přitom Tesla na tom není zase tak dobře, teď musí zdražovat - což je otázkou jak se projeví na prodejích, zvláště, když výstupní kontrola a kvalita vozů je prý nic moc (a netvrdí to jen jeden uživatel). Sice asi vyhrál Biden, tak se dal nárůst akcií trochu očekávat, ale přijde mi, že už se tam tvoří pořádná bublina. Ty akcie vyletěly nějak moc a i Musk v mailu zaměstnancům už říkal, že hrozí jejich obří propad, pokud nebudou hodně šetřit a zefektivňovat. Já myslím, protože ty akcie lítaly nahoru a dolů už delší dobu, že ten obří propad nastane tak jako tak, bez ohledu na fungování Tesly, že prostě ten nárůst s tím němá nic společného a jedná se o klasickou bublinu ze spekulací, která praskne až kritická masa začně vybírat dosavadní zisky z dlouhých pozic. Navíc si nejsem jistý, že vzhledem k motivačnímu programu, kterým je Musk hodnocen, nemůže ovlivňovat kurz on sám, aby dosáhl na další metu. A i on pak nejspíše prodá a bude následovat propad. Prostě ta akcie má dnes hodně rizik.

Cena akcií je proti konkurenci (rodina Volkswagen, Toyota..) značně přemrštěná, navíc už všechny velké automobilky dělají elektromobily, takže Tesla už nebude ani na trhu nějak vyčnívat a není důvod proč by Němci nebo Japonci neměli být schopní si své pozice na trhu udržet. Budoucí možné další projekty vůbec Musk nemusí realizovat přes Teslu, ale může si na to založit novou firmu, tak jako má SPACE X na vesmír a řadu dalších. Takže ani tady cena není opodstatněná nějakým možným coby, kdyby v budoucnu.

Navíc zatím se to nikde moc neprobírá, ale americká nábožensky zfanatizovaná společnost by na to zareagovat mohla, Musk má nepěknou minulost spojenou s provozováním podnikání v oboru "nočních podniků". A to jestli někdo rozvíří pořádně do médií, tak tihle panbíčkaři mohou klidně protestně bojkotovat Teslu. A to není vůbec málo lidí na zásadním - americkém - trhu.

Jak to vidíte Vy?

Předmět Autor Datum
Tesla je bublina, ktora praskne...hm to nikto neviem kedy. V prvom rade pri svojej uvahe si mal spom… poslední
fleg 08.12.2020 16:48
fleg

Tesla je bublina, ktora praskne...hm to nikto neviem kedy.
V prvom rade pri svojej uvahe si mal spomenut nedavny akciov split, ktory Tesla podstupila v septembri. Ten sa robi, ked spolocnost usudi, ze ich akcie su nadhodnotene. Akcie sa nakratko prepadli a len preto, aby nasledne prekoali svoje byvale rekordy...takze ani split nepomohol a nezastavil ten narast.
Narast firiem, ktorym sa veri do buducnosti nie je len u Tesly.
Ak si pozries naras inych technologickyh firiem (Facebook, Alphabet, Nio....) tak tam vidis od marca kontinualny narasto desiatky az stovky percent.
Kedze a trhu vladne neistota, akcie klasickych firiem klesaju a investori presuvaju svoje portfolia smerom k vacsej istote a to su prave technologicke fitmy.
To je dovod preco akcie Tesly stale stupaju, nie ich obrat, nie ich kvalita (ta je hrozna) a ziadna minulost Muska na to nikdy vplyv mat nebude.
Celkom ma pobavilo, ked si porovnaval cenu akcii s inymi automobilkami...to si ako myslis, ze akcia za 40$ ma mensiu hodnotu ako akcia za 500$? Ono je totizto dolezite najme to kolko tych akcii bolo vydanych a nie az tak aku maju hodnotu;o). Je rozdiel, ci ziskas 50% podiel vo firme za 1mil alebo 1mld nie?

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru