Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kdy spadnou akcie Tesly?

Co myslíte? Jejich nárůst za poslední týdny je šílený. Přitom Tesla na tom není zase tak dobře, teď musí zdražovat - což je otázkou jak se projeví na prodejích, zvláště, když výstupní kontrola a kvalita vozů je prý nic moc (a netvrdí to jen jeden uživatel). Sice asi vyhrál Biden, tak se dal nárůst akcií trochu očekávat, ale přijde mi, že už se tam tvoří pořádná bublina. Ty akcie vyletěly nějak moc a i Musk v mailu zaměstnancům už říkal, že hrozí jejich obří propad, pokud nebudou hodně šetřit a zefektivňovat. Já myslím, protože ty akcie lítaly nahoru a dolů už delší dobu, že ten obří propad nastane tak jako tak, bez ohledu na fungování Tesly, že prostě ten nárůst s tím němá nic společného a jedná se o klasickou bublinu ze spekulací, která praskne až kritická masa začně vybírat dosavadní zisky z dlouhých pozic. Navíc si nejsem jistý, že vzhledem k motivačnímu programu, kterým je Musk hodnocen, nemůže ovlivňovat kurz on sám, aby dosáhl na další metu. A i on pak nejspíše prodá a bude následovat propad. Prostě ta akcie má dnes hodně rizik.

Cena akcií je proti konkurenci (rodina Volkswagen, Toyota..) značně přemrštěná, navíc už všechny velké automobilky dělají elektromobily, takže Tesla už nebude ani na trhu nějak vyčnívat a není důvod proč by Němci nebo Japonci neměli být schopní si své pozice na trhu udržet. Budoucí možné další projekty vůbec Musk nemusí realizovat přes Teslu, ale může si na to založit novou firmu, tak jako má SPACE X na vesmír a řadu dalších. Takže ani tady cena není opodstatněná nějakým možným coby, kdyby v budoucnu.

Navíc zatím se to nikde moc neprobírá, ale americká nábožensky zfanatizovaná společnost by na to zareagovat mohla, Musk má nepěknou minulost spojenou s provozováním podnikání v oboru "nočních podniků". A to jestli někdo rozvíří pořádně do médií, tak tihle panbíčkaři mohou klidně protestně bojkotovat Teslu. A to není vůbec málo lidí na zásadním - americkém - trhu.

Jak to vidíte Vy?

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
tesle se daří nespadne alespon podle me
martinvoliko 09.03.2021 07:36
martinvoliko
Tesla uz niekolko tyzdnov pada;o). A dost prudko. Z 862 na 560 cca.
fleg 09.03.2021 12:28
fleg
Nebyl jsi pár měsíců tady? :-)
Finančník 09.03.2021 15:07
Finančník
?
fleg 09.03.2021 19:51
fleg
Sorry, to bylo na Martina :-) netrefil jsem správné tlačítko, mobil asi zascrolloval :-)
Finančník 09.03.2021 23:29
Finančník
Uf som sa zlakol, ze mas iny graf Tesly ak ja...ze snad nejaky cinsky;o). poslední
fleg 10.03.2021 14:05
fleg

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru