Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nabídka práce Czech capital invest (TF-Marketing)

Dobrý den,

nedávno jsme byl na pohovoru u společnosti CCI. Šlo o dvě části, kdy při druhé mi byly předložený podklady ke školení od TF-MARKETING. Po dvacetidenním intenzivním školení a zkouškách u ČNB bych prý měl přes telefon nabízet investice lidem, kteří pro ně dříve již projevili zájem. Prý volají i klientům USOS(unie subjektů ochrany spotřebitelů a investorů), aby jim pomohli přeinvestovat peníze, které jim pomohli vysoudit. Přijde mi to dost podezřelé, přihlédneme-li k tomu, že jdu na pohovor do společnosti CCI a mám být zaměstnaný u TF-MARKETING. Mezi jejich hlavní partnery partnery patří Topforex a Capital Markets o.c.p. a.s. . Ono to takhle zní od toho pána krásně....kdo by nechtěl se zaškolit a pomoc lidem zhodnotit peníze, které pomohli lidem vysoudit od zlých společností s IŽP a dát jim je do investičních produktů s garantovaným výnosem 9% (!!!)....

Máte někdo zkušenosti s těmito firmami?..

Budu vděčný za každou odpověď.

Zdravím i já byl na pohovoru. Zavolali mi, protože našli můj životopis, tak jsme se domluvili a já přišel na pohovor. Hned ve vchodu, aniž by mi někdo vysvětlil o jakou pozici se vůbec jedná mi strčili do ruky dotazník, který jsem měl vyplnit a pak přinést zpět na recepci a čekat na nějakou konkrétní osobu. Já ale ten dotazník nevyplnil, protože nevím o jakou pozici jde a chci si o té nabízené pozici nejdřív promluvit než mi někdo začne cpát nějaký papír pod nos. Tak zavládla v této společnosti panika a do místnosti, ve které jsem čekal až někdo přijde, vtrhl muž, kterému jsem chtěl podat ruku a představit se, muž představení neopětoval a se slovy ,,nehodlám se s Vámi bavit dokud mi nevyplníte ten dotazník. Neumíš psát nebo co,,. Zůstal jsem stát s otevřenou pusou a řekl jsem, že psát umím, ale že se mě na ty věci v dotazníku přeci může zeptat sám, tak mi začal říkat ať mu to jako zopakuji a když jsem mu to zopakoval tak řekl že mám 5 vteřin abych ,,vypadnul,,. Takže tím to bych chtěl upozornit na minimálně podivné chování v této společnosti a ruce od ní raději pryč.

Tak mne dnes na základě životopisu na jednom z serveru pro práci volala mladá dáma a ani jsem to po dokončení hovoru následujícím příchozím emailem nepotvrzoval " pohovor " .

To že příjde potvrzení od budoucího zaměstnavatele tedy HR na budoucí pohovor v tom není nic divného až na to že tam je jméno člověka nebo univerzální alias " např. pohovor " to beru. Ale že pak je @ a místo názvu firmy tam je její soukromé jméno.cz to už je na pováženou a pak když si človek přečte to zde okolo za příspěvky tak mu je jasný že tf telemarketing je další obdoba OVB a jiných mrdek.
Ještě bylo perlou když jsem si vlezl na web co byl za zavináčem a tam byl univerzální index že je to provozováno Wedosem " hostingovu firmou "

Ahoj, ano majitel TF je bývali pracovník z C. markets. Měl firmu Weritum, Win investment, Invest mediate atd. v záloze jich má ještě mnoho Investičních zprostředkovatelů (sídlí v ostravě - hrušovská nebo stodolní, případně praha pivovarská u barandova). Jelikož je ale nový zákon tak se nazývají "Marketingovou společností". Jinak s ním spolupracují další na které se píšou další firmy. Když jim jednu zavřou tak na druhý den hned pokračují pod novým názvem ... Vyloženě nutily (aspoň za mě) k některým obchodům Viz. IPO Alibaba, jen aby si Roman Hodlub (majitel TF) mohl koupit nové BMW x3 nebo 5 (moc se v tom nevyznám) a mnoho lidí díky tomu prodělalo i 40% investice jen aby dosáhl poplatků.

To bude asi nějaký omyl. Mezi těmito firmami přeci není vůbec žádná spojitost. Když se blíže podíváte, tak každá z firem má jiné kontakty, jiného jednatele a zabývá se něčím úplně jiným tj.:

CCI - investiční zprostředkovatel, obchoduje na burzovních a mimoburzovních trzích
TF MARKETING - komunikační a marketingová společnost, zabývá se telemarketingem
USOS - poskytuje institucionální ochranu poškozeným spotřebitelům a investorům

....a Capital Markets ani není česká společnost, jsou to slováci!

A aby to bylo kompletní, tak TopForex je něco podobného jako Capital Markets. Znám osobně jejich české zastoupení, byť se mnou až na jednu výjimku všichni mluvili slovensky... A bývalý dealer a člen investičního výboru Capital Markets (Ing. Peter Bukov) je teď hlavním analytikem v TopForexu. Stala se z něj přímo mediální hvězda, publikuje a rozdává své rozumy, kde se dá a zoufale se snaží vylepšit tu příšernou pověst, kterou TopForex na trhu má...

Jinak mezi některými brokery a marketingovými společnostmi je více než úzká spojitost, dokonce si dovolím říci, že jsou to mnohdy spojené nádoby se společným managementem. Např. TopForex už má těchto různě pojmenovaných naháněčů resp. manipulátorů tolik, že už jsem to přestal sledovat.

CP působila v česku

Ahoj, ano majitel TF je bývali pracovník z C. markets. Měl firmu Weritum, Win investment, Invest mediate atd. v záloze jich má ještě mnoho Investičních zprostředkovatelů (sídlí v ostravě - hrušovská nebo stodolní, případně praha pivovarská u barandova). Jelikož je ale nový zákon tak se nazývají "Marketingovou společností". Jinak s ním spolupracují další na které se píšou další firmy. Když jim jednu zavřou tak na druhý den hned pokračují pod novým názvem ... Vyloženě nutily (aspoň za mě) k některým obchodům Viz. IPO Alibaba, jen aby si Roman Hodlub (majitel TF) mohl koupit nové BMW x3 nebo 5 (moc se v tom nevyznám) a mnoho lidí díky tomu prodělalo i 40% investice jen aby dosáhl poplatků.

Zkoušky u ČNB spočívají v tom, že nějaký maník si poslechne, co říká klientům po telefonu, když je snaží zlákat pro investování. Tedy že jím neříká, že budou mít garantovaný zisk, apod. Po těchto zkouškách (je fakticky ústní 10 minutový pohovor) je pak pouze zapsán do seznamu možných invest. zprostředkovatelů.
Jinými slovy po těch zkouškách může pak ten "telemarketing" dělat legálně. (bez těch zkoušek by lidi obvolávat a "svádět" pro invest. na akciových trzích neměl/nesměl).
Reálně to ale funguje tak, ž to jakože 2 měsíční školení není nic jiného než obvolávání lidí s tím, že smlouvu finálně podepíše někdo, kdo už ty zkoušky má (když dotyčný někoho uloví).
V žádném případě to nejsou makléřské zkoušky. Celé je to podvod, ale to už snad asi každému normálnímu člověku došlo.

Tak neviem ako u vas, ale u nas musi financny poradca do urcite datumu mat spravene skusky z roznych odborov (poistenie/zaistenie, investicne vjklady, dochodkove sluzby a pod), myslim, ze ich je cca 4-5 a kazda z nich ma tusim 3 levely.
Skusky prebiehaju uplne legalne, mas sa naucit asi 1200 otazok, na webe su ukazkove texty, mas povolenych zopar omylov, ale je to celkom prisne asi ako v autoskole a pri skuskach bol celkom prisny dozor, sam som videl ako par ludi (asi za opisovania( vyrazili.
Na druhej strane na mojich skuskach som bol asi so slabsimi jedincami, z asi 50 ludi som spravil test prvy (za cca 10min, mali sme na to hodinu) a zo srandy chvilu sedel a pozeral sa na ostatnych a nikto sa nehybal ani neodovzdaval, takze nechapem, co tam riesili.
Potom ma uz "vyrazil" dozor, ked videl, ze uz mam a ze sa nudim, takze neviem ako to dopadlo, ale nechapal som nad cim tam tolko premyslaju.
Inak ja som sa na skusky ucil jeden vecer, cize raz si precital tu knizku, spravil par testov a spravil som na druhy den obe skusky. Myslim, ze priemerne inteligenty clovek s ekonomickym rozhladom to zvladne v pohode. Vzhladom na to, co som tam videl, ale velku mienku o financnych poradcoch nemam;o).

K vlastně čemu opičky se zkouškami? Důležité je oblbnout kořena, uvařit jej na nudli a shrábnout provizi.

Já se už, flegu, setkal s takovými poradci, kteří sotva dokázali spočítat čtyřem kočkám nohy. Vlastně, nesetkal jsem se s žádným, který by pracoval primárně v prospěch klienta a ne svých odměn za ulovené dušičky. Jedna věc je oblbovat polodebily nějakými poučkami, aby mu ti mentálně zaostalí skočili na lep a on měl kšeft. OK, to umí, mají na to žaludek. Druhá věc je, že těm svým blábolům asi sami nerozumí :) Když se ho na něco zeptáš, co vybočuje z naučených frází, je v pideli.

Zdravím,
kdysi jsem byl na podobném pohovoru, jen tak ze zvědavosti, když jsem si hledal novou práci. Vzali by mě, ale mě ten první dojem tak odradil, že jsem sám odmítl. Není těžké se do takových firem dostat, vezmou v podstatě každého, připomíná to spíše náborové akce různých pyramidových firem. Je třeba si uvědomit, že cílem těchto firem není mít specialistu v oblasti investic. Cílem je získat telefonistu-manipulátora, jehož jediným úkolem bude velmi intenzivně obvolávat kontakty a pomocí různých manipulačních technik přesvědčit lidi, aby poslali co nejvíce peněz na účet a následně je dotlačit k co největšímu objemu obchodů. Stručně řečeno - jedná se o svinstvo založené na zneužívání důvěry, nezkušenosti či neopatrnosti lidí.

Mezi nejagresivnější firmy z velmi pochybnou pověstí patří právě Vámi zmíněný TopForex, mám s nimi osobní zkušenosti. Zkuste si je zadat do vyhledavače a přečíst si pár recenzí. Asi Vám rychle dojde, mezi jaké "experty" byste se to zařadil...

Dobry den,

Take bych se rada podelila o zkusenost s CCI Marketing. Pani se kterou jsem mela mit schuzku bohuzel nedorazila a tak se me ujal zrejme ten samy manager, ktery byl zminovan. Velmi, neprofesionalni a arogantni clovek, zpusob jeho jednani a vyjadrovani se jsem na pohovoru jeste nezazila. Ve chvili kdy jsem neprojevila zajem o jejich "marketingovou strategii" me celkem hrube vykazal z jejich kancelare.

Tak já to tady malinko aktualizuji. Nedávno jsem tam skončil. První dojem z pobočky byl dobrý, na pohovor přišel chlap, který budil respekt a celý pohovor byl v pořádku, potvrzuji i to s těmi dotazníky, který jsem jen tak mimochodem vyplnil letmo. Byl jsem na pohovoru ujištěn že jde o investice a že nejsou žádné

podělané callcentrum

. Opak je pravdou, sice voláte ohledně investic, ale.... 98% dní jsou stylem, že voláte to samé a je to jako kolovrátek, ráno novým klientům, pak stávajícím a řešíte opravdu stereotypně ty samé věci tudíž i samé věty.

A teď k tomu zajímavému, ve fixu na IČO nabízí 20 000+ provize, které však ale uvidíte až klient daný obnos zobchoduje (% dle objemu peněz). To samozřejmě může být i později, jenže pokud neuděláte jakýkoliv obchod za měsíc tak se na 99% na 20 000 čisteho nedostanete. Denně je podm. navolat 180 minut. Vemte prosím v potaz že na začátku prac. poměru vás 70% lidí po 5 sekundách tipne a vy musíte další 3 minuty vypsat jeho papír. Když limity nebudete plnit dávají vám srážky. Pracovní doba je od 8:30 do 5 a od 15. každý měsíc kdo nemá uzavřen obchod tam sedí do půl 6. Tzn. když si potřebujete něco vyřešit na úřadech musíte si vzít aspoň půl den dovču - to znamená 500kč z výplaty dolů za každý pul den co chybíte, za den je to 1000kč.

Když to sečteme a sám porovnám s kolegy tak bylo běžné, že tam kolegové měli např. na výplatu 12 000kč - zaplatili zdrav. soc. pojištění a na utratu na celý měsíc jim zbylo pouhých 7000. 7000 za práci do půl 6. Dokonce jsem zažil i případ kdy dostala kolegyně za celý měsíc jen 2150. Rozhodně tohoto zaměstnavatele nedoporučuji. Je to vyloženě callcentrum bez sluchátek kde voláte, voláte a voláte akorát z mobilu kde si paní recepční denně opisuje minuty a tím že voláte provolaným lidem tak je 80% z nich už tak vytočených po slově "kapitálový trh", že vás seřve vytípe apod. protože lidé kteří investují, už své brokery mají za ta léta.
Nabízejí také nejrůznější benefity, např. vůz pro osobní účely. Je to Audi A8 ale vozí se v tom víceméně jen manažeři protože vy abyste na ten vuz dosahli musíte natočit obrovská kvanta peněz, aby se vám to vyplatilo.

Potvrzuji zde výše napsané ? taky jsem tam před nějakou dobou skončil... Jen bych dodal že po nějaké době kdy si tam člověk udělá klienty tak může dosáhnout celkem pěkné výplaty... Ale to tam musí vydržet alespoň půl roku...

Potvrzuji vše výše napsané. Je to podvod jak na lidi, tak na klienty. Je to práce jen jako honba za iluzí. Slibují vám výjimečné platové ohodnocení ale chtějí za to abyste dostali peníze do firmy. No a ty když máte a máte nárok na svojí provizi, tak už to jsou keci typu, že se klient nezobchodoval. Nebo, že se rozhodl peníze vybrat, tudíž vám nemůžou vyplatit provizi atd. atd. Nechápu jak taková firma může takovou dobu existovat. Nejlepší na tom je jak lidi z vedení zhazují normální pracující lidi, že dělají za almužnu a furt svoje zaměstnance manipulují představou “velkých peněz” a ti si pak v tom lepším případě domu odnesou ušmudlaných 15k z toho zaplatí socku a zdrávku a můžou se jít klouzat. Pravda je taková, že ti dole vydělavájí těm nahoře. Věřte mi, že ta věta “když vyděláš, vydělám taky” je tak reálná jako ty výdělky se kterejma těm lidem voláš.