Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém/dotaz Netto

Dobrý den,
mám dotaz ohledně zúčtování - mám DPP s čerstvě podepsanou částkou Netto 100,-Kč/hod (nyní mám přerušené studium, takže nemám podepsané růžové prohlášení)
Měla by tato částka být finální, kterou dostanu, pokud se nepletu.
Dnes mi za odpracovaných 40,5 hodin přišla částka 3443,-Kč, je to OK nebo není? Zdá se mi, že neberou v potaz podepsanou smlouvu s Netto odměnou ve výši 100,-Kč/hod?
Odpověď "částka byla zdaněna jelikož jste neuplatnil slevu na dani."

Klidně to na zaměstnavatele vyzkoušejte. Bude se kroutit jak žížala ve větru, že šlo o omyl, že to tak není myšleno, atd (což je nejspíše i pravda). Můžete pohrozit žalobou a pokud neuspějete, klidně žalobu podejte. Pokud ale chcete pro daného zaměstnavatele pracovat i nadále, pak bych to přešel.

směrodatná je určitě smlouva (dohoda). je zvláštní, že Vám ji sepsali s Netto částkou - takto stanovená odměna se standardně nevyužívá, každopádně Vás danili a v pořádku to není. Hrozby žalobou nejsou v žádném případě vhodné - přece jen, jsme všichni rádi, za každou korunu. k částce zaměstnavatel musí přistupovat jak bylo sjednáno, proto prosím dohodu naskenujte, zvýrazněte netto a požádejte o přepočet a doplatek.

Dohoda o pracovní činnosti se u částky do 10 000,- Kč daní srážkově ve výši 15%. Žádná další daň se už neodvádí, tím je asi myšlen ten výraz netto. Srážka daně se provádí ze zákona, t.j. zaměstnavatel nemá jinou možnost.

Také mi přijde zvláštní, že byste měl v DPP uvedou částku netto.
Mzda/odměna se sjednává v hrubém.
Jak zní přesná formulace?

-------
Nemáte-li prohlášení k dani podepsané u jiného zaměstnavatele,
podepište u tohoto zaměstnavatele prohlášení k dani dodatečně,
aby šlo alespoň o zálohovou daň.

I když nemůžete uplatnit slevu na studenta (335 Kč měsíčně),
můžete uplatnit slevu na poplatníka (2.070 Kč měsíčně).

Slevu si pak uplatníte po skončení roku v rámci
ročního zúčtování daně z příjmu nebo v daňovém přiznání.

-------
Jak to máte se zdravotním pojištěním?
To si hradíte sám?