Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém/dotaz Netto

Dobrý den,
mám dotaz ohledně zúčtování - mám DPP s čerstvě podepsanou částkou Netto 100,-Kč/hod (nyní mám přerušené studium, takže nemám podepsané růžové prohlášení)
Měla by tato částka být finální, kterou dostanu, pokud se nepletu.
Dnes mi za odpracovaných 40,5 hodin přišla částka 3443,-Kč, je to OK nebo není? Zdá se mi, že neberou v potaz podepsanou smlouvu s Netto odměnou ve výši 100,-Kč/hod?
Odpověď "částka byla zdaněna jelikož jste neuplatnil slevu na dani."

Dohoda o pracovní činnosti se u částky do 10 000,- Kč daní srážkově ve výši 15%. Žádná další daň se už neodvádí, tím je asi myšlen ten výraz netto. Srážka daně se provádí ze zákona, t.j. zaměstnavatel nemá jinou možnost.