Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vysvětlení jevu nenabízení "levnějších služeb"

Nejsem, ekonom, ale zajímalo by mě, jestli následující jev má nějaké speciální pojmenování , české i anglické:
Firma ve městě provozuje Copy centrum nebo fotostudio (může to být obojí, nechci to předurčovat, něco z toho) tiskne kvalitní fotky na , dělá i velkoformátový tisk.
Zcela jistě by zvládla i tisk obyčejných dokumentů nebo kreseb.Ale nenabízí to, a to ani, když tam třeba člověk přijde a zeptá se, že by chtěl vytisknout skripta, zápisky, dokumentaci

Na odůvodnění dokážu přijít, byla by to spíš otrava, chodilo by tam víc zákazníků, ze kterých by se nedalo tolik vytřískat a nedostalo by se na ty co chtějí profesionálnější práci.

Ale má to nějaké ekonomické pojmenování tento jev?

Předmět Autor Datum
Pokud mají "mašiny" na tištění kvalitních fotek tak by tam stála obyčejná kopie daleko víc peněz než…
nerady 26.03.2024 15:03
nerady
Na tlač foto, veľkoformátovej tlače sa používajú kvalitnejšie mašiny a kvalitnejšie farby, kvalitnej…
yYy 27.03.2024 16:52
yYy
Odpovídáš jako naši politici. :-) Na odůvodnění dokážu přijít .... .... Ale má to nějaké ekonomické…
host 27.03.2024 17:38
host
anglicky se to jmenuje business plan, byznys plán apod. pokud podnikatel svými zdroji pokryje dražš… poslední
TNT 30.03.2024 00:09
TNT

Pokud mají "mašiny" na tištění kvalitních fotek tak by tam stála obyčejná kopie daleko víc peněz než kdekoliv jinde. Nemůžou tedy konkurovat cenou a jelikož jsou si toho vědomi, tak to ani nenabízejí. Je to obdobné jako ve " Slavnostech sněženek" tam také malíř nedělá žádné podřadné obrazy.:-D

Na tlač foto, veľkoformátovej tlače sa používajú kvalitnejšie mašiny a kvalitnejšie farby, kvalitnejšie fotopapiere. Na tlač dokumentov, kresieb sa používajú obyčajné farby. Pre takúto firmu by bolo nerentabilné, aby pre občasné vytlačenie dokumentu mala ešte navyše malú tlačiareň len na toto. Cena v tom prípade by bola omnoho vyššia. A navyše - počítajú s tým, že pre tlač v domácich podmienkach majú domácnosti lacné ink/laser tlačiarne, prípadne firmy, úrady, podniky to majú tiež. Tam fotky netlačia, na občasnú farebnú tlač použijú ink tlačiareň, na dokumenty laser. A náklady si odpíšu.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru