Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pojištění odpovědnosti z výkonu povolání.

Onehdy jsme se bavili s jedním známým, lékařem, už v důchodu, jestli si má dál platit <subj.> když už dva roky neléčí. Prý se bojí, aby si nějaký pacoš nevzpomněl, že byl před pěti lety špatně léčený a utrpěl kvůli tomu doživotní újmu. Pojišťovací agentka prý nejdříve radila, aby tu pojistku vypověděl, že by stejně nic nedostal, když to povolání už nevykonává, ale s tím si nebyla jistá.

Máte s tím někdo zkušenost? Samozřejmě to s pojišťovnou taky bude řešit.

V tom konkrétním případě ten dotyčný to pojištění uzavřené měl. Šlo o to, když to teď vypoví, jestli by z toho teď už vypověděného pojištění něco dostal, pokud by se řešilo, jestli ta pojišťovna by poskytla teď nějaké plnění za škodu co by se řešila teď ale nastala by v době, kdy to pojištění běželo.