Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem snížená sazba DPH

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jak je to teď od 1.5. 2020 s DPH.
Mám kavárnu a docela tápu. Nemůžu se v tom nějak vyznat. Je zde někdo, kdo by mi to jednoduše vysvětlil?
Prodáváme tam, nealko což chápu, že je teď 10%, ale spadá do toho i káva? A co zmrzlina, poháry, dortík, alko míchané nápoje?
U těch dortíku to chápu dobře tak, že když si je vezmou s sebou tak 15% a když je zkonzumuji u nás tak 10%?
Moc děkuji za odpověď. :-)

Chápete to správně, ale to s tou konzumací na místě/odnosem s sebou platí u všech položek, které zmiňujete - pokud jim tedy poskytnete stravovací službu (prodáte kávu, kterou si u vás vypijí), je tam 10% DPH, pokud si ale jen koupí kafe v kelímku, už neposkytujete stravovací službu, ale dodáváte jim zboží (kelímkové kafe) a tam je 15%.
https://www.financnisprava.cz/assets/cs/prilohy/d-seznam-dani/INFORMACE_sazby_dane_od_1_5_2020_FINAL.pdf