Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem hypoteka..ročně nebo jak ten urok?

Ahoj, mám dotaz ohledně hypotéky. dejme tomu, že si chci půjčit 2 miliony úrokem 2,5% na dobu 5 let. Ten úrok je za cele období 5 let, nebo se počítá každý rok? U příkladu hypotéky uvádějí, že splátka je zhruba 34tisíc kč. Já si ale myslím, že ten urok je p.a. a tudíž s touhle splátkou zaplatím jen ten úrok a něco k tomu, a na nový rok mi zase zvětší splatnou částku o úrok..tudíž to touhle částkou nesplatím...tudíž se spátkou 34k tu hypotéku za 5 let nesplatím v žadnem připade.

Úroková sazba se udává roční, ale úrok se počítá každý měsíc jako poměrná část z ročního. Splátky hypotéky jsou včetně úroků, takže ti za rok tu částku určitě zvedat nebudou. Výše splátky se může změnit až po skončení doby fixace.
Nevidím důvod, proč by to s podobnou splátkou nemohlo být za 5 let splaceno.