Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Bohemia energy - přejít - ano nebo ne?

Ahoj, kontaktovala mě firma Bohemia Energy a nabízí mi výhodnější energii - nějaký program Start++:

Vyzkoušejte si chytré řešení dodávky elektřiny od Bohemia Energy. Na prvních 12 měsíců získáte neodolatelnou cenu 999 Kč/MWh bez DPH (1 208,79 Kč/MWh včetně DPH) a dokonce ani neplatíte měsíční plat. Výhodou naší nabídky je, že dobrá a férová cena zůstává i pro další období, po 12 měsících dojde k automatickému přechodu na chytré řešení v podobně produktu Energie A++.

Nyní mám ČEZ Elektřina na dobu neurčitou, tarif D45d (v plánu je tepelné čerpadlo a přechod na sazbu d5xx), jistič 3x25A a za poslední období jsme měli celkovou spotřebu 5,665 MWh (19.603,97 Kč, VT: 784kwh; NT:4881).

Zítra odpoledne mi mají znovu volat a mám říct konečné ano nebo ne a stále se nemohu rozhodnout? Co jsem koukal na zkušenosti s touto firmou, tak v minulosti měla nějaké nekalé praktiky.

Máte s touto firmou nějaké zkušenosti? Přešli by jste? Zkoušel jsem online kalkulačku na tzb (i eru) a vypočítává mi to úsporu cca 5500kč/rok, ale z mě neznáměho důvodu to počítá, že aktuálně platím 22000kč za rok, jenže já platil "jen" 19600kč, takže úspora jen nějakých 2-3000 kč

Dále mě na pobočce čezu varovali, že pokud chci do budoucna TČ, tak bych žádost čezu měl dát před přechodem, pak je to prý složitější...

Jaký názor máte vy? Díky

Proč šmejdi? Jediný problém je pokuta, pokud chceš odstoupit kdykoliv a ne před koncem smlouvy, jak je v podmínkách. Smlouva se automaticky prodlužuje, pokud ji nevypovíš.
Pokud ti tohle nevadí, pak není problém, ceny jsou slušné, pokud zatlačíš, dostaneš interní tarif, který je mnohem zajímavější než veřejné ceny.

S tímto konkrétním tarifem ne, ale s firmou ano, už nějakou dobu a něco se mi u nich podařilo ušetřit. Jinak dávám také přednost smlouvě, kde se nemusím vázat, tu možnost jsem měl i tady a vzal jsem jí.

Tak jsem dnes mluvil s tou operátorkou, řekl jsem jí, že si hovor nahrávám a zeptal se, zda mohu kdykoliv odejít bez sankce. Odpověď byla ano, jen 3 měsíční výpovědní doba. Tak jsem to vzal. Ještě budou jednou volat aby domluvili termín kdy má přijet kurýr.

No čtu tyto podmínky: 04ab46_a8cc620763774ba78ef224828a062478.pdf

A tam se píše v sekci K. Ukončení Smlouvy - bod 6:

Je-li Smlouva uzavřena na dobu neurčitou, lze ji jednostranně písemně vypovědět kterýmkoliv Účastníkem Smlouvy, s výpovědní dobou 3 měsíce, která začíná běžet od prvního dne měsíce následujícího po měsíci, v němž byla písemná výpověď doručena druhému Účastníkovi.

Ale pak dál v bodě 8 se píše:

V případě jednostranného ukončení smluvního vztahu před uplynutím sjednané doby jeho trvání ze strany Zákazníka může být Zákazníkovi účtován Dodavatelem smluvní poplatek za předčasné ukončení Smlouvy. To se nevztahuje na případ práva Zákazníka podle odst. 11 a 12. tohoto článku VOP. Smluvní poplatek je stanoven za každé odběrné místo zvlášť, a to jak pro Zákazníka segmentu Domácnost, tak pro Zákazníka v segmentu Podnikatel, a to ve výši uvedené v Ceníku poplatků. Závazek zaniká zaplacením smluvního poplatku.

Ale pokud chápu správně, tak když to budu mít na dobu neurčitou, tak není sjednaná žádná doba a tedy by se mě pokuta neměla týkat - je to tak?

Díky

Edit:

Ve vzoru smlouvy je ještě uvedeno:

Pro případ porušení smluvních povinností sjednaných v této Smlouvě nebo VOP si smluvní strany sjednávají smluvní pokuty. Pokud je porušujícím Zákazník ze segmentu Domácnost, je sjednán smluvní poplatek ve výši
6 050Kč za porušení povinnosti umožnit Dodavateli provedení procesu změny dodavatele a za porušení povinnosti umožnění dodávky po dobu trvání závazku Zákazníka podle Smlouvy a nesjednání
smlouvy s jiným dodavatelem pro období trvání závazku podle Smlouvy, a to za každé odběrné místo zvlášť. Bližší podmínky jsou uvedeny v části H, bod 7, 8 a 9 VOP.

Část H, bod 7:

Zákazník se zavazuje umožnit Dodavateli dodávat elektřinu a/nebo plyn do jeho odběrného místa po celou dobu trvání závazku podle Smlouvy a nesjednat po dobu účinnosti
Smlouvy jiný smluvní vztah s jiným Dodavatelem elektřiny a/nebo zemního plynu a v předmětném/ých odběrném/ých místě/tech od něho odebírat elektřinu a/nebo zemní plyn.
Povinnost zákazníka umožnit Dodavateli dodávat do jeho odběrného místa po celou dobu
trvání závazku podle Smlouvy zahrnuje i závazek zdržet se jakéhokoliv jednání, v důsledku kterého by ode dne zahájení dodávky elektřiny a/nebo plynu nebylo v odběrném
místě instalované měřicí zařízení nebo byla přerušena dodávka elektřiny a/nebo plynu;

Taková slova bych určitě nevolil. Jak jsem psal, osobně s nimi mám dlouholeté zkušenosti jak s plynem, tak i s elektřinou. Zatím jsme se vždy dohodli a když jsem přišel s nějakým levnějším návrhem od konkurence, tak to minimálně vždy dorovnali, pokud nepřišli s lepší nabídkou. Změna tarifu okamžitá od dalšího dne. Navíc, pokud máš fotovoltaiku, tak jako jedni z mála vykupují elektřinu za rozumný peníz i od "normálních lidí".
Jediné, co tam je, tak je smluvní pokuta, pokud odcházíš mimo termín.