Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Bohemia energy - přejít - ano nebo ne?

Ahoj, kontaktovala mě firma Bohemia Energy a nabízí mi výhodnější energii - nějaký program Start++:

Vyzkoušejte si chytré řešení dodávky elektřiny od Bohemia Energy. Na prvních 12 měsíců získáte neodolatelnou cenu 999 Kč/MWh bez DPH (1 208,79 Kč/MWh včetně DPH) a dokonce ani neplatíte měsíční plat. Výhodou naší nabídky je, že dobrá a férová cena zůstává i pro další období, po 12 měsících dojde k automatickému přechodu na chytré řešení v podobně produktu Energie A++.

Nyní mám ČEZ Elektřina na dobu neurčitou, tarif D45d (v plánu je tepelné čerpadlo a přechod na sazbu d5xx), jistič 3x25A a za poslední období jsme měli celkovou spotřebu 5,665 MWh (19.603,97 Kč, VT: 784kwh; NT:4881).

Zítra odpoledne mi mají znovu volat a mám říct konečné ano nebo ne a stále se nemohu rozhodnout? Co jsem koukal na zkušenosti s touto firmou, tak v minulosti měla nějaké nekalé praktiky.

Máte s touto firmou nějaké zkušenosti? Přešli by jste? Zkoušel jsem online kalkulačku na tzb (i eru) a vypočítává mi to úsporu cca 5500kč/rok, ale z mě neznáměho důvodu to počítá, že aktuálně platím 22000kč za rok, jenže já platil "jen" 19600kč, takže úspora jen nějakých 2-3000 kč

Dále mě na pobočce čezu varovali, že pokud chci do budoucna TČ, tak bych žádost čezu měl dát před přechodem, pak je to prý složitější...

Jaký názor máte vy? Díky

Taková slova bych určitě nevolil. Jak jsem psal, osobně s nimi mám dlouholeté zkušenosti jak s plynem, tak i s elektřinou. Zatím jsme se vždy dohodli a když jsem přišel s nějakým levnějším návrhem od konkurence, tak to minimálně vždy dorovnali, pokud nepřišli s lepší nabídkou. Změna tarifu okamžitá od dalšího dne. Navíc, pokud máš fotovoltaiku, tak jako jedni z mála vykupují elektřinu za rozumný peníz i od "normálních lidí".
Jediné, co tam je, tak je smluvní pokuta, pokud odcházíš mimo termín.