Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem V případě výhry jackpotu je "výhodnější" si nechat výhru rozložit – vysvětlení

Ahoj, prý když někdo vyhraje ve sportce ho ně peněz tak je výhodnější ( v tom smyslu, že to bude mít méně zdaněné), když si prý výhru rozloží do několika let. Mě by zajímalo: pro koho výhodnější a proč? (a také v jakém státu, zde se jedná o USA rok 1980, jaké by bylo srovnání ze současnosti v USA a také ČR)?
Napadly mě 2 faktory:
- inflace : Pokud si výhru nechá vyplatit v postupně, část peněz ztratí hodnotu inflací vyplacených později. Oproti tomu, když si peníze vyzvedně hned (za předpokladu, že by po zdanění by ale v obou případech byla stejná částka), ale je na výherci, jak s penězi naloží. Pokud je nechá ležet ledam, inflace udělá stejný efekt (to by motivovalo si pořídit si statky ihned případně investovat)
- zdanění vysokých příjmů. JE NĚCO takového ? Pokud by jednorázově získal pár milionů, jestli by překročil nějakou hranici než kdyby ročně získal například 900 000 Kč.

Předmět Autor Datum
Výhry ve Sportce se v ČR nedaní.
karel 26.10.2018 01:31
karel
Ale je možné, že pokud půjde o hodně vysokou výhru, tak ti nabídnou výplatu hned, ale pak nedostaneš…
Jan Fiala 26.10.2018 06:54
Jan Fiala
Prosím někoho ekonomicky fundo vaného.
Stastlivec1z10000 26.10.2018 10:46
Stastlivec1z10000
Pokud si ty peníze nechá vyplatit najednou, zaplatí na daních cca 60 % výhry. Pokud si to nechá vypl…
Wikan 26.10.2018 10:55
Wikan
V USA. U nás naštěstí ne. poslední
Prasak 26.10.2018 19:31
Prasak
Na to snad jen stačí si přečíst podmínky sázkové společnosti, kde je uvedena i Karlova věta - má to…
Kachlík 26.10.2018 13:53
Kachlík

Ale je možné, že pokud půjde o hodně vysokou výhru, tak ti nabídnou výplatu hned, ale pak nedostaneš vše nebo část hned a zbytek ve rozložený, pak dostaneš časem vše.

A pro koho je to výhodné? Pro tebe ne - část peněz zůstane společnosti, která s nimi může nakládat. Na druhou stranu ti to zabrání rozházet vše během pár měsíců.
Na daně ti odpověděl Karel.

Na to snad jen stačí si přečíst podmínky sázkové společnosti, kde je uvedena i Karlova věta - má to pouze jednu podmínku, a tou je schopnost porozumění psanému textu (sorry, ale to jsem si nemohl odpustit ;-) ). A ano, např. v USA jsou výhry zdaněny, a to dost podstatně, a tam se opravdu vyplatí výhru čerpat postupně, kdy je daňové zatížení podstatně menší (v případě jednorázového výběru to dělá snad dokonce něco přes 50 %).

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru