Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pronájeem bytu

Prosím o radu,syn je majitelem bytu,který jsme rekonstruovaly my rodiče.Od února 2015 byt pronajímáme s tím,že formou nájmu nám syn splácí vložené investice.Nájemní smlouva je sepsána tak,že peníze za nájem jsou zasílány nám a my platíme FO,opravy,revize,zbytek zůstává na splacení dluhu.Děkuji za brzskou odpověď.

Smlouva o pronájmu je vystavena synem jako pronajímatel,ale je tam zakotveno to,že nájem bude placen rodičům s tím,že my budeme platit veškeré opravy, fond oprav,atd.Jen jsem měla dotaz,zda daň z utržených financí za pronájem,platí majitel bytu,nebo ten,kdo peníze dostává.Zatím se jedná po odečtení paušálních nákladů 30%jen o malou částku,ale další roky?Děkuji.

Není mi to úplně jasné:

Jak můžete pronajímat byt, který Vám nepatří?
Co přesně stojí v nájemní smlouvě?

Pronajímatelem by měl být majitel – Váš syn, Vy jako nájemci byste mu měli
platit nájemné a syn/majitel by se měl postarat o poplatky spojené s bytem.

Jiná "nestandardní" ujednání byste podle mne neměli řešit v nájemní smlouvě.