Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zonky

Ahoj. Nechci dělat reklamu ale může být tento systém půjčování lepší než klasické banky? Samozřejmě, že zadarmo to nedělají a provize jsou ale spíš by mě to zajímalo z pozice investora. Jestli by teoreticky úroky mohli být větší než na účtu od Banky. Chápu, že celým projektem stojí Kellner = zloděj,lupič. Zajímá mě Váš názor

Já bych se P2P půjček zas tolik nebála, stejně tak jako Kellnera. Ve světě jsou P2P masivně oblíbené a využívané, do ČR však tento trend došel poměrně pozdě, takže lidé na to nejsou tolik zvyklí a hlavně se projevuje i naše česká povaha... jednoduše tomu nevěříme a vidíme za tím okamžitě chyby a zlo. Kromě www.Zonky.cz u nás existuje také www.bankerat.cz, který je na trhu podstatně o něco déle, o Zonkách slyším až v poslední době.

Tak ti nevím, mně docela přijde rozdíl mezi bankou (2%) a Bankerat (45%), jen tak jsem to prolítl - Řidič s doložitelným čistým příjmem 22.500 bez exekucí požaduje půjčit 10.000, půjčující (s nejvýhodnější nabídkou 40% p.a.) požaduje podepsat směnku s rozhodčí doložkou - je to vůbec legální? Tohle mi rozhodně normální nepřijde.
www.bankerat.cz
Takže bydlí u rodičů, náklady na bydlení do 3.000 a má pět půjček, což je podle něj asi málo - trhal bych jim občanky!