Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pozicka po splateni dlhov

Zdravim,

chcem sa spytat,kedysi v minulosti som narobil vela dlhov,roznym instituciam,cca 8 rokov dozadu,ale casom sa mi zacalo darit a vsetko som splatil,otazka je jednoducha,mozem si do buducna zobrat vobec nejaky uver?ci uz sa so mnou nikto nebude bavit?

dakujem za postrehy.

No pokud si dlužil bance, tak ta vložila záznam do bankovního registru, ke kterému má přístup každá banka. (kdyby si žádal kdekoliv o bankovní úvěr, tak se tam každá banka podívá).
To samé platí u nebankovních poskytovatelů úvěrů, kteří nahlížejí do nebankovního registru klientských informací.
A pak tu máme známej SOLUS. (Dát si pozor na centrální registr dlužníků - neplatný)

Při žádosti o úvěr, banka bude řešit zajištění, příjmy za poslední roky atp. Vzhledem ke špatným zápisům o vás (např. v nějakém registru) může neposkytnou úvěr, nebo dát o mnoho vyšší úroky p.a. Ale to platí i o nebankovních poskytovatelích, ovšem u nich je pravděpodobnost získání úvěru daleko vyšší (ovšem také méně výhodné podmínky, nesmyslné sankce, vysoké úroky) pak se může lehce stát dlužník oběťí dluhové pasti ze které už nemusí být úniku. To je ale však na zvážení daného jedince.

Né každé financování je až tak hrozné, dá se najít i takové kde člověk má zaplacené havarijko, povinné ruč a přeplatí o 20-30%. Pro lidi, co nemůžou našetřit nějakou větší sumu je to cesta. Bohužel se ale lidé zaváží ke kdejaké kravině a pak se diví že auto přeplatí o polovinu, ne-li víc.

tak při ceně běžného levného auta okolo řekněme 250 tisíc je i 20% furt 50 táců.. Najdeš je na ulici? Zvláště v době, kdy inflace je maximálně v řádu 1-2%?

Lízačka měla ještě smysl v dobách, kdy inflace byla 6-8% ročně a přeplatek činil těch cca 40% za 4 roky splácení. Dnes se to nevyplatí, jak administrativně, tak proto, že většina leasingovek přešla na model "nulové navýšení", ale s tučně předraženým povinným pojištěním.

Přemýšlím v současné době o nějakém rozumném financování auta, ale i účelové půjčky (pokud nějakou jsou) vycházejí na dost peněz. Nenašel jsem způsob, jak si koupit auto na splátky (část ceny) ani nové, ani ojeté, které by nestálo hromadu peněz navíc, nebo velké riziko, že o vše přijdu při případné nehodě (auto na leasing patří lízingovce a při totálce dá pojišťovna peníze jim a né mě, já utřu hubu).

Cena vypůjčených peněz je drahá ať už se jedná o jakékoliv financování, ovšem jsou lidé, co by peníze nedokázali našetřit, nebo nemohou čekat až našetří. I jako součást podnikání je potřeba získat část cizích zdrojů. Nelze "šetřit" a pak nakoupit kapitál za vlastní, to je blbost přece.

záleží ,či Ťa zapísali do medzibankového/nebankového zoznamu dlžníkov,pokial došlo k zápisu,tak tam budeš figurovať 5 rokov od zápisu/u nás v SK/ a po tejto dobe,pokial nevykážeš žiadne podlžnosti/do úvahy sa berie aj pokuta,nedoplatok sociálneho a zdravotného poistenia/,banka/inštitúcia,ktorá podala návrh na zápis požiada o výmaz z týchto registrov,pokial sa v dobe vyskytne nejaká podlžnosť,doba zápisu sa predlžuje o ďalších 5 rokov až do doby,keď dosiahneš minimálne 5-ročné obdobie bez akýchkolvek podlžností,o vymazanie z registrov nemôže požiadať dlžník,len inštitúcia,ktorá ho tam zapísala,vo výnimočných prípadoch to môže prikázať jedine súd.........od januára 2015 musia kontrolu v registroch dlžníkov vykonávať aj oficiálne povolené a registrované nebankové inštitúcie,ktoré to doteraz nerobili