Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pozicka po splateni dlhov

Zdravim,

chcem sa spytat,kedysi v minulosti som narobil vela dlhov,roznym instituciam,cca 8 rokov dozadu,ale casom sa mi zacalo darit a vsetko som splatil,otazka je jednoducha,mozem si do buducna zobrat vobec nejaky uver?ci uz sa so mnou nikto nebude bavit?

dakujem za postrehy.

Né každé financování je až tak hrozné, dá se najít i takové kde člověk má zaplacené havarijko, povinné ruč a přeplatí o 20-30%. Pro lidi, co nemůžou našetřit nějakou větší sumu je to cesta. Bohužel se ale lidé zaváží ke kdejaké kravině a pak se diví že auto přeplatí o polovinu, ne-li víc.

tak při ceně běžného levného auta okolo řekněme 250 tisíc je i 20% furt 50 táců.. Najdeš je na ulici? Zvláště v době, kdy inflace je maximálně v řádu 1-2%?

Lízačka měla ještě smysl v dobách, kdy inflace byla 6-8% ročně a přeplatek činil těch cca 40% za 4 roky splácení. Dnes se to nevyplatí, jak administrativně, tak proto, že většina leasingovek přešla na model "nulové navýšení", ale s tučně předraženým povinným pojištěním.

Přemýšlím v současné době o nějakém rozumném financování auta, ale i účelové půjčky (pokud nějakou jsou) vycházejí na dost peněz. Nenašel jsem způsob, jak si koupit auto na splátky (část ceny) ani nové, ani ojeté, které by nestálo hromadu peněz navíc, nebo velké riziko, že o vše přijdu při případné nehodě (auto na leasing patří lízingovce a při totálce dá pojišťovna peníze jim a né mě, já utřu hubu).