Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr banky.

Potřeboval bych poradit s výběrem banky. Nedávno mě bylo 18 a chtěl bych si zařídit nějáký bankovní účet kvůli výplatě atd... . nikdy jsem se o to nezajímal a tudiž o tom nic nevím. Kdyby někdo měl nějáký dobrý typ byl bych moc vděčný.

Stejně se nakonec budeš muset rozhodnout sám. Zajímavé pro tebe budou banky sw nulovými poplatky. Sám jsem měl kdysi mBank, ale už jsem to zrušil. Měli v pravidlech nějaké drobnosti, ale na to bych si asi zvyknul. Horší bylo, že nemají naprosto žádnou pokladnu. Takže když jsem měl období, kdy část mého příjmu jsem dostával hotově, nemohl jsem to uložit jinak, než odesláním z pošty ( cena za složenku byla tenkrát 33 Kč ). Anebo převodem z jiné banky. No tak na co mít mBank, když stejně musíš mít ještě jiný účet.

Zajímavé lákadla jsou účty bez poplatků.Nic bych proti nim neměl, kdyby zatím nebylo "ale"

jedná se o to a nebudu jmenovat, všechny tyhle hlavně virtuální banky a vlastně i zavedené finanční ústavy ten ůčet bez poplatků podmiňujou příchozím měsíčním obratem na tvém případném založeném účtu.

nejmenší částku jsem našel 12000,- měsíc ale na druho stranu zase vybírat z bankomatů je u něj porod.

pak tam byly účty, které vyžadovali 15000,- a výběry z bankomatů byli v pohodě ale cena za výběr u přepážky v případě nesplnění limitu byla katastrofální.

tyhle ústavy ale rádi lakají na kdejaký kontokorent, na to bacha!!!

řekl bych že je lepší je zřídit běžný účet u zavedeného fin. ústavu(oželit cca 400,- za ty "poplatky") a mít výběry za pár korun a nebát se že tam ti ta ona částka nepříjde a z účtu "zadarmo" se stane něco co nechceš.

Pokud máš dobré vztahy např. s rodiči, přítelkyní, přítelem apod. nech si zasílat na jeho.Možná blbé řešení pro tak mladého člověka, ale lepší oželit někde párek v hospodě, než pár stovek, který se ti budou hodit, třeba i na cigára.

jedná se o to a nebudu jmenovat, všechny tyhle hlavně virtuální banky a vlastně i zavedené finanční ústavy ten ůčet bez poplatků podmiňujou příchozím měsíčním obratem na tvém případném založeném účtu.

Proč nepíšete jen o tom, o čem něco víte? Proč lžete?
Napište mi, jakou částkou podmiňuje účet bez poplatku například Fio.

To vaše Fio po mě chtělo čistý obrat 12000,- měsičně.Světe div se já bych je nedal.Je pravda že zrovna tenhle ústav je snad s tohle částkou na nejmenší hodnotě.

Neni to o lhaní, svýho času jsem hledal také nějaký "levný" účet kvůli výplatě, nakonec jsem zvolil možnost B)společný již existující účet přítelkyně.

poplatkům se nevyhneme ale jsme na ně dva.

Já například mBank nedal ještě ani korunu (a chodí mi tam jenom kapesné od rodičů - pár stovek). Obrat nemusím mít vůbec žádný a účet je stejně zadarmo. Ani tam nemusím mít peníze.

Buď to je úmyslná lež, nebo je to jenom nevědomost. V druhém případě by bylo dobré se k tématu, o kterém nic nevím raději nevyjadřovat. :)

kamzl-je to blbost,Fio žádné poplatky a limity nemá.Asi jsi byl v jiném Fiu.:-D
Tak se na to koukni pořádně.
Jo a mít společný účet s přítelkyní není vždy nejlepší nápad.Jestli totiž ještě dlužíš na alimentech,pokutách za plot a nevím co ještě,tak aby se přítelkyně jednou nedivila,že jí nějaký exekutor účet zablokuje a vybere.Pokud Ti tam chodí peníze,tak to pak nevysvětlíš.

z letošního nejmenovaného testovacího časopisu vypadlo toto

Modelový spotřebitel
Na účet mu přichází výplata 15 000 Kč měsíčně, 6x měsíčně zaplatí bezhotovostně kartou (celkem 6000 Kč), z bankomatu vybírá 3x měsíčně (z toho 1x z cizího, vždy částku 1–3000 Kč), 2x měsíčně probíhá inkaso z účtu, 6x měsíčně odešle z účtu peníze (z toho 3x do cizí banky), 3x mu přijdou peníze (z toho 2x z cizí banky), výpis z účtu má jen elektronický, používá základní debetní kartu.

Zcela zdarma účty při této modelové situace jsou jen u těchto 5 bank: Equa bank, Fio Banka, Unicredit bank, Zuno bank, mBank.
Ta modelová situace pokryje základní podmínku u vyjmenovaných bank mít účet zdarma bez poplatků. Air bank v tomto modelu má roční poplatek 300Kč a žádné další jiné platby. Která banka nabízí skutečně účet bez poplatků u nízkého měsíčního příjmu s malými měsíčními aktivitami je předmětem diskuze, třeba se někdo ozve kdo takovou modelovou situaci splňuje. Často slyším Fio, ale detaily nevím.

Měl by sis připravit vlastní modelovou situaci a těch pár kamenných bank v tvém okolí a těch 5 uvedených bank výše oslovit a získat odpovědi kolik to bankovnictví u nich stojí (včetně znát podmínky zavření účtu).

Nebudu téma dál rozvádět téma kvality bankovnictví konkrétní banky vs. bankovní poplatky, to si každý musí v hlavně srovnat sám. Pokud jsi takhle bankovnictvím nepoznamenaný zaměř se na těch 5 výše uvedených bank, nebudeš první ani poslední co dřív nebo později změní banku. :-)

Fio nemá žádné limity,můžeš tam mít účet s nulovými příjmy.Jedinou podmínkou k aktivaci účtu je vratný vklad 100 Kč,pod který nelze klesnout.Já tam mám 3 účty,k tomu 2 debetní karty zdarma,příjem jen na jeden.Druhý mám na platby kartou a na internetu,takže na můj hlavní účet nikdo nevidí ani ho nezná.Třetí je spořící.
Všechno je zdarma.Jedinou nevýhodou je,že FIO nemá všude pobočky a bankomaty,takže za výběr z cizích bankomatů se jinde musí platit.Z vlastních je 10 výběrů měsíčně zdarma.Kompletní ceník zde.
Neberte to jako reklamu,nejsem žádný agent FIO,ale jsem s ní spokojený a reaguji jen na ty nesmysly,co tu zazněly.

Výhody účtu Genius Free & Flexi
Transakce a služby
Všechny příchozí tuzemské platby
Všechny odchozí jednorázové transakce zadané prostřednictvím internetového bankovnictví v rámci tuzemského platebního styku
Zadání, změny a zrušení trvalého příkazu nebo inkasa včetně SIPO prostřednictvím internetového bankovnictví
Jedenkrát měsíčně elektronický výpis z účtu
Čtyři výběry z bankomatů GE Money Bank měsíčně
Vedení Flexikreditu s možností čerpat účet do mínusu (na sjednání Flexikreditu není právní nárok)
Platební karty
MasterCard Standard
Debetní platební kartu (MasterCard Standard nebo Maestro)
Odměny až 30 % za platby kartou v partnerské síti bene+
Bezkontaktní platby
Bezkontaktní platební nálepka
NFC Karta v mobilu
Okamžitý přístup a přehled o Vašich financích
Internet Banka
E-mail Servis
Jak na to?
Založte si běžný účet Genius Free & Flexi na nejbližší pobočce, kde Vám rádi pomohou i se změnou banky.
Stačí dodržet podmínku měsíčního minimálního kreditního příjmu ve výši 7 000 Kč, abyste měli vedení účtu Genius Free & Flexi zdarma i s výše uvedenými službami. V případě nesplnění podmínky činí měsíční poplatek 199 Kč. První dva měsíce vedení účtu i s výše uvedenými službami máte zdarma, a to bez splnění podmínky minimálního kreditního příjmu, abyste měli dostatek času na převedení své výplaty na účet do GE Money Bank. Akce platí do odvolání.

Akce platí do odvolání.

vo tom to je.

nejen bezpoplatkové banky, ale i ty ostatní co se teprve rozšiřují, mohou mít v některých regionech akce - nemusí být celostátní jako ge s free účtem a s podmínkou 3 lidí, stačí že se chcou v tom městě zavést a přetáhnout zpuchřelým kb a čs klienty. takže já u nás free účet dostal, známá v holomócu ne.
dnes má u nás ge tolik lidí, že před jejich bankomatem bývají větší fronty než před spořitelnou.

Nějak jsem po tom moc nepátral, mám účet v KB už dlouho, ale poslední dobu jsem si všiml, že vždycky třicátého mi 68Kč strhnou jako poplatek za vedení účtu a hned po prvním v dalším měsíci mi zase 68Kč připíšou jako bonus. Závisí to zřejmě od splnění nějakých podmínek, které zřejmě bez problémů plním. Jinak KB jsem někdy před dvaceti lety zvolil proto, že to v té době byla jediná rozumná alternativa k České spořitelně, kterou nesnáším.

Já jsem zůstal u České spořitelny - něco jsem si tam zařizoval ještě v době, kdy pěkných pár bank šlo pod kytičky. Tehdy mi bylo řečeno, že ČS je velká banka a pokud krachne ta, tak už krachne všechno.
BTW: Už sis zjistil, kolik bys u ČS platil?

ČS je velká banka a pokud krachne ta, tak už krachne všechno.

:-) Přesně ten důvod, proč u ní zůstává tolik lidí. Zároveň už ale nějak nevidí, že zisky jdou do Rakouska, čili silná je možná Erste, ale pokud by došlo k nějakému průšvihu, kdopak asi bude důležitější - Čech, nebo Rakušák? ;-)