Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Stěhování nábytku - cena přepravy.

Řešíme problém jak vyklidit byt a současně jak zařídit byt. Nabízí se řešení aspoň část nábytku a zařízení z vyklízeného bytu použít v tom zařizovaném, aspoň do té doby než tam vybereme nový.
Problém je v tom, že ty dva byty jsou od sebe asi dvě stě kilometrů.
Tak se chci zeptat, kolik by asi stála přeprava, odhaduji to na jednu skříňovou ávii 30. Jestli se to vyplatí nebo raději starý nábytek rovnou vyhodit a do nového bytu koupit hned nový (i s tím, že při zařizování nás bude tlačit čas).

Předmět Autor Datum
Já bych to řešil zapůjčením auta.
jirka44 12.08.2014 17:26
jirka44
pošli fotky nábytku a odkud jsi?-neberu křesla, sedačky, sháním obývací stěnu, co nejvíc prosklenou.…
kamzl 12.08.2014 21:22
kamzl
To zapůjčení není tak špatný nápad, budu to brát jako jednu z možností. Mercedes Sprinter jsem už as…
Yarda 14.08.2014 09:15
Yarda
Pokud půjde jen o pračku a lednici,tak zkus nějakou dopravní službu,třeba nadměrné zásilky do 30 kg…
Karel04 14.08.2014 11:34
Karel04
Tak pokud by se jednalo jen o lednici, pračku apod. to by se nenašel kamarád, který má na autě tažné…
Zdoter 15.08.2014 20:13
Zdoter
Tak kamarád se snad našel, včera jsme ten nábytek stěhovali, vozili jsme ho na dvoukoláku do naší ga…
Yarda 18.08.2014 08:40
Yarda
My jsme stěhovali asi 180 Km a půjčovali jsme na dva dny dodávku. V téhle půjčovně to vyšlo asi na 3…
katerinastoj 22.07.2019 14:25
katerinastoj
Pro informaci, kdyby to někoho po tak dlouhé době zajímalo. Nabídl se nám jeden dobrý známý s jehož…
Yarda 23.07.2019 17:46
Yarda
Stěhoval jsem mámu z baráku dobytu, vzdálenost mezi místy 380 km. Jedna cesta včetně chlapů, co vyná… poslední
iconek 24.07.2019 22:21
iconek

pošli fotky nábytku a odkud jsi?-neberu křesla, sedačky, sháním obývací stěnu, co nejvíc prosklenou. pokud se dohodnem, odvezu ti i ten zbytek.techniku mám.

Edit: nevyplatí se ti to, možná seženeš někoho kdo ti dá dobrou cenu na KM, tj 15Kč na tohle auto, jinak my jezdíme 18,-/km ale jak jsem psal podle toho odkud jsi. dá se to slmluvně odvýzt třeba i 1000,- ale je možná že i za 2500.-

Ještě jeden EDIT: jesti to je cca 200km tam a zpátky tak se částky jedenkráte navyšují...počítá se i doprava na místo určení.

To zapůjčení není tak špatný nápad, budu to brát jako jednu z možností. Mercedes Sprinter jsem už asi jednou nebo dvakrát musel řídil jako řidič referent.
Co se toho nábytku týká, je to styl tak šedesátá, sedmdesátá léta, aspoň většina, tak tam je asi volba buď ještě využít než se pořídí něco nového nebo párkrát praštit sekyrou a škrtnout sirkou. Ale v tom bytě je i novější lednice, mikrovlnka a ještě funkční automatická pračka a to by asi tu přepravu zaplatilo.

Tak pokud by se jednalo jen o lednici, pračku apod. to by se nenašel kamarád, který má na autě tažné a doma vozík? Při troše šikovnosti se na něj dá naskládat spousta věcí. A když se najde třeba někdo se sharanem/alhambrou a vyhází sedačky tak z toho je krásný stěhovák. Člověk by ani nevěřil, kolik se toho tam vejde.

Tak kamarád se snad našel, včera jsme ten nábytek stěhovali, vozili jsme ho na dvoukoláku do naší garáže, až přijede dodávka, aby nakládání netrvalo tak dlouho, jako když se bude stěhovat z desátého patra paneláku.
ČERT VEM UŽ KONEČNĚ TU EVROPSKOU ŮNYJI!!!!
Když jsme měřili nákladní výtah, jestli se tam ten nábytek vejde, zřejmě se tam dřív tak akorát vešel, možná měl rozměry těm nákladním výtahům v panelácích přezpůsobené. Ale protože se výtah musel předělat, přibyly tam vnitřní dvířka a jiné zbytečnosti, tak teď se tam tak akorát nevešel a museli jsme skříně tahat po schodech.

My jsme stěhovali asi 180 Km a půjčovali jsme na dva dny dodávku. V téhle půjčovně to vyšlo asi na 3000 Kč na dva dny kontakt. S benzínem a vším to nebylo víc než 5000 Kč. Ale my jsme věděli, že si ten nábytek určitě budeme chtít nechat, takže jsme byli asi v trochu jiné situaci. Každopádně s půjčením bylo všechno v pohodě a můžu jedině doporučit.

Pro informaci, kdyby to někoho po tak dlouhé době zajímalo. Nabídl se nám jeden dobrý známý s jehož rodinou máme i ekonomické vztahy, jezdí s dodávkou a firma dává možnost zaměstnancům, že si ji mohou půjčit, když ji potřebují. Tak nám ty věci tehdy přepravil a při té příležitosti pak s tou dodávkou jel dál vyřídit nějaké své záležitosti. Tak jsme si to vyřídili mezi sebou.

Stěhoval jsem mámu z baráku dobytu, vzdálenost mezi místy 380 km.
Jedna cesta včetně chlapů, co vynášeli nábytek z let 1970 do stěhovacího vozu s vlekem, stála 15 tisíc.Maminka trvala na tom odvézt ještě starou ložnici a obývací stěnu, staré skříně, angrešty ze zahrady, takže se jelo ještě jednou.Nakonec se skoro všechno vyhodilo a kupovalo se nové.Angrešty stěhování nepřežily.
Ale hlavně že se to muselo odvézt, starší lidi prostě nepochopíš.

Takže za mě, pokud kupujete jiný byt, kupte si nový nábytek.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru