Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Povinné ručení pro mladé řidiče

Zdravím,
Po řidíčáku jsem jezdil nějakej čas s pujčeným autem, ale rozhodl jsem se nakonec že si pořídím svoje u čeho jsem se ale zarazil byla cena povinného ručení.
Reklamy pojištoven "Pojištění 2500ccm od 1400kč/rok" a když jsem se přišel optat do pojištovny zakolik bych to měl uplně to nejzákladnější pojištění 35/35 mil žadne připojištění skel atd.. a vybafla na mě částku 9000kč/rok. A to byla ta nejlevnější pojištovna kterou jsem našel zbytek jsou 10tisíc+ .
Není nějaká pojištovna, která nezohlednuje odježděné roky? Nebo uplně minimálně?
Vím že se dá pojistit na někoho kdo už odježděno má, ale zase bych nenabral nikdy ten bonus.
Je to šílený pochybuju, že každý student´, který má auto plati 10 tisíc pojístné :/

Jinak jak se tam ty měsíce bez nehody/odježděné počítaj? Pojístku platim čtvrtročně a ted už sem zaplatil za druhý čtvrtrok a bylo to jen o 1kč levnější než ta první, viditelné snížení bude až po jednom roce nebo jak to je?
Bože, dřív to bylo mnohem jednodužší, zaměstnanci na pojištoně se řeklo at napíše bonusové měsíce a napsal. Ted už to tak nejde.

Počítám se jen mezi mladé nezávodníky.:)

Tyhle dotazy jsou tady celkem často. Jako mladý řidič budete vždy platit více, taky když jste z města a auto má větší objem motoru, budete platit více. Ve vašem případe, když chcete ušetřit, bych zašel do nejlevnějších pojišťoven jako jsou Triglav nebo Slavie a nechal si to spočítat tam. Dobrou možnosti je taky využít srovnávače ručení a rychle uvidíte, kdo vám nabídne nejlepší cenu, ja jsem uzavíral ručení přes www.povinneruceni.biz Taky byste mohli uzavřít pojistku třeba na tátu, ale jak píšete, bonus tím nenasbírate.

V triglavu jsem byl, a právě u nich mam ted tu pojístku, prý se tam dřív dali napsat bonusové měsíce jen tak na oko a platilo se za plný bonus. Ale už to tak není no. Je to blbé no, za auto co stalo 30000 platit 10000 ročne pojístku, ale tak pořád lepší platit za nic než aby se něco stalo. Jinak, když to je to nejlevnější pojištění 35/35mil tak pokud bych způsobil nějakou řetězovku, nebo by se naboural moji vinou kamion převážející něco cenného tak to je asi na mašlu co?

no, zas takovej lempl jak myslíš nejsem. Brzdy jsem si udělal nedávno komplet nové + obě ložiska, starou popelnici jsem komplet vyvařil a spodek natřel nějakým asfaltovým svinstvem. Nedávno proběhlo čištění turba a výměna všech hadiček. Zimní pneu na ALU kolech jsem dostal k vozu uplně fungl nové a letní tam jsou tak na max jednu sezonu no. Bohužel nejsem ten mladej člověk co dostane k svátku nejnovější fungl mercedes a ještě chodí každý týden kasírovat od rodičů na benzín/naftu. Tak holt jezdím ve staré "popelnici" na kterou jsem si musel dlouhou dobu šetřit.

Prostě takové ty technické věci si udělám sám za nepatrnou cenu a je vidět výsledek. Ale pojištění, které je tak neskutečně drahé mě prostě nejde do hlavy. Raději bych zpřísnil autoškolu, například jako mají v polsku a potom by bylo mnohem méně nehod mladých(nemyslím ty smrtelné nehody mladých, ty jsou zapřičiněny většinou machrovinou, nadhodnocení svých schopností a takovej člověk se s tím narodí a to ho neodnaučí ani v autoškole protože se prokouknout nenechá, myslím ty bouračky v malých rychlostech které jsou zaviněny neznalostí, stresem, nepozorností)
Sám se dodnes děsím toho abych nepotkal na silnici tu slečnu co dělala autoškolu semnou a udělala to bez problémů. Prostě to co vychází z autoškol nejsou ve většině řidiči. Potom to cálujou i ti co jezdí poctivě.

tak jsem to nemyslel, spíše ve smyslu, že sis mohl koupit něco menšího, co se vařit nemuselo a co tě nezabije, až to o něco omotáš nebo tě někdo seštosuje, protože to má kastli, která není prožraná skrznaskrz rzí. Celé to je jednoduše o tom, že jsi zvolil "machrovací auto" - takže kvůli tomu neseš následky, včetně výše pojištění. Anebo jsi opravdu potřeboval tak velký motor?

P.S.: zrovna Poláci jezdí jako prasata (je to podivné, ale daleko hůř než Češi), ty bych si moc za vzor nedával.

Měl jsem fabii 1.2htp s kterou jsem najezdil 30t km, byla zánovní nažděno měla 20tisíc při koupení. Ale srala se kde mohla hlavně co se týče motoru. Proto jsem šáhl dle mého po nejspolehlivějších a nejkvalitněji zpracovaných motorech 1.9TDI. Ona ta pojístka na fabii vycházela na nějakých 6000 tak to je hodně podobný.
S tím že poláci jezděj jako prasata máš pravdu ale to většinou staří ostřílení řidiči. Ale ti mladí co vyjdou z autoškoly jsou na celkem slušné úrovni.

To že to napsala baba (z hlediska mého věku nejspíš mladice v rozpuku:-( v kanceláři ještě nemusí nic znamenat - zřejmě mají nějaké provize a snaží se nabídnout to co je nejvýhodnější pro ně. Tak teď, pokud ten návrh máte bych s ním obešel konkurenci, jestli nemají něco levnějšího. Vzpomínám si, když se nám narodil syn, navštívil nás pojišťovák a vnucoval nám, že nám ho pojistí. My jsme tu jeho nabídku zvážili a sdělili jsme mu, že to pojistné by nám v dané situaci dost nabouralo rodinný rozpočet a nemáme zájem. Tak udělal čárymáryfuk a vytáhnul návrh pojištění za polovinu, lišil se akorát v sumě co se měla vyplatit při dosažení synovy plnoletosti.

Je mi 23let....
Začínal jsem s Passat 2.5TDI 110kw,Rover 2.5 130kw,BMW e39 525TDS 105kw,BMW E39 2.8kw 142KW a skončil jsem u Hyundai santa fe 2.0 83KW...a XXX dalších ale slabších aut peugeot 106,golc3,golf4,opel corsa ,peugeot 406,opel astra coupe
Pojistka je to co jsem řešil asi jako poslední...
Vše psané na dědu...
Dudíž Ten BMW 2.8 benzin 142kw a roční pojistka 3200kč...

Bud si kup co nejmenší obsah (ale s tím se dá jezdil jen po městě) nebo to napiš na někoho jiného...

Mám ještě Polo 1.7sdi....

malé obsahy nejsou stavěné na dálku takže také záleží na co auto požíváš ,kolik najedes a podle toho kup obsah motoru....

Chtěl jsem Ford explorer 4.0 nebo Jeep grand cherokee 5.2 V8 nebo Mercedes S400 V8 biturbo.... jen na to nestačily peníze....Tak ho koupím přístí rok... A pojistku neřeším.... spíš jízdní vlastnosti a požitek z jízdy a to nejezdím jako prase....

2.8benzin jsem kupoval kvuly malé spotřebě,kultivovanosti ,ticho při jízde...při 150km/h to točilo 1900otáček ....Na dálky jako dělané tiché a motor není namáhaný jako nějaká Fabia 1.2HTP kde při 130km/h má motor dost

je to o komfortu

Když už to někdo exhumoval...
Vzpomněl jsem si, ale už je to víc než sedm let co jsem to řešil, že jsem chtěl pojistit nové auto. V nějaké pojišťovně (už nevím ve které) chtěli vědět, kdo všechno s tím bude jezdit. pak jsme to pojistili u pojišťovny UNIQA (pokud někoho zajímá, proč, tak proto, že zástupce té pojišťovny seděl v prodejně, tak jsem to pojistil u něj, aby to auto bylo pojištěné už při cestě z prodejny a pak jsem neřešil, jestli je to nejvýhodnější) a nepamatuji si, že by je zajímalo, kdo všechno to má řídit - auto je psané na manželku, ale ta ho neřídí.
Ale jak jsem psal, je to už dlouho, možná se od té doby změnily předpisy.

Existuje víc řešení, jak na levnější povinné ručení. Větší slevy (pojistit na rodiče) jdou na úkor bonusů. Ale pokud tedy chcete mít auto na sebe, je tu možnost jednak platit povinné ručení ročně (někde bývá třeba až 1/4 sleva) a nebo využít nějakého online srovnávače (např. http://www.povinneruceni.top/srovnani#kalkulacka) a sjednat povinné ručení přes internet, ale je třeba počítat s tím, že to nebude tisícová sleva.

Včera nebo předevčírem bylo ve zprávách, že pojišťovny zdražují povinné ručení, že se máme lépe a lépe, kupujeme si dražší auta a škody co musí pojišťovny platit jsou čím dál dražší. Taky tam vysvětlovali, jak se stanoví pojistné, jestli auto je pojištěné v Praze nebo někde, kde jednou za čtrnáct dní projede volský potah, kolik let je majiteli, kolik má majitel na krku havárií atakdále.

Napadá mne, asi nejsem jediný, že když si pojišťuje auto mlamoj z Prahy s čerstvým řidičákem, tak z tohoto hlediska je finančně výhodné, když auto zaregistruje na nějakého strejdu z Horní nad Dolní co už pár let za volantem neseděl.
Taky mne napadá, jestli by nebylo rozumnější, kdyby povinné ručení nebylo na auta ale na řidiče. Mimo jiné proto, že pojištěný řidič, kdyby sedal za volant půjčeného auta by nemusel hloubat, zda majitel má auto pojištěné.

https://www.mesec.cz/clanky/komu-zdrazi-povinne-ruceni-u-techto-skupin-je-to-nejpravdepodobnejsi/

Yardo peníze se tahaj z lidí kteří mají majetek (auto). U vlastníků řidičáků se tahají z lidí kteří to mají jako profesi. Bylo by zajímavé ukládat řidičák do depozitu a pak by někdo vymyslel, že když půl roku a více neřídíš, že musíš projít školením a absolvovat jízdy. Prosím to dál nerozvádět, nebo se toho nějaký politik ještě chytí.