Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Práce v HM Tesco, co mohu čekat?

Ahoj, mohu se zeptat prosím na jednu otázku? 1.8 Nastupuji do Tesca. když jsem chtěl na plný úvazek řekli mi, že si mě vemou na 5měsíční brigádu a že když se osvědčím, prodlouží mi to. Jde oto, jestli mi můžou přikázat práci na pokladně, i když jsem se hlásil na pozici skladník. Všichni víme, jakou mají pokladní makačku a já zas tak rychlej nejsem a proto se toho i dost obávám. když tam jsem tedy teď brigádně, zůstanu u skladu, nebo když mi řeknou, ať jdu na kasu budu muset? Případně to projednat s manažérkou, aby mě tam nedávala? Děkuji mnohokrát.

Kdyby se tu našel někdo, kdo pracoval v HM Tesco na pozici skladník, můžete mi prosím sdělit výsi Vašeho příjmu? Abych věděl, kolik mám čekat, mě totiž nic neřekli. Děkuji mnohokrát

Předmět Autor Datum
Když po tobě budou chtít něco, co nechceš, tak prostě odejdi. Potřebují skladníka, proto tě vzali. ;…
Kurt 25.07.2013 14:26
Kurt
Tak to pravděpodobně uďělám.
SILVER CAR 26.07.2013 11:38
SILVER CAR
Ty nastupuješ, aniž bys věděl za kolik? Na to ses měl zeptat hned ze začátku.
Prasak 25.07.2013 14:51
Prasak
Ve středu je školení tam mi to řeknou
SILVER CAR 26.07.2013 11:37
SILVER CAR
Si myslím, že bys jim nejdříve musel podepsat nějakou hmotnou odpovědnost na obsah pokladny, jinak b…
hm 26.07.2013 08:17
hm
:?: Na jednej pokladni sa denne vystrieda niekolko ludi (brigadnici, ludia z blizkych oddeleni,...),…
blue5 26.07.2013 12:29
blue5
Viděl jsi, jak se pokladní střídají? Každá má své šuple s penězi co si přinese a zase odnese. A na p…
Yarda 26.07.2013 13:05
Yarda
Shodou okolností jsem míval (než odešla do důchodu) jednu pokladní v rodině - dělala v Primě - Hyper…
Kurt 26.07.2013 13:55
Kurt
Tesco je Tesco (nie Hypernova ani nic ine). Je to tak ako pise NoName (ziadne sufle). Kasy su priori…
blue5 26.07.2013 22:55
blue5
Dovolím si nesouhlasit, když nějaké peníze chybí, musí je pokladní uhradit ze svého, ale žádné vytýk…
ssimca 28.07.2013 19:39
ssimca
A která pokladní to manko uhradí, když se jich tam prý na té jedné pokladně střídá několik?
hm 03.08.2013 22:10
hm
Na pokladně v Tescu jsem dělala několik let (jako brigádu), končila jsem cca před dvěma lety. Vyndav…
NoName 26.07.2013 17:51
NoName
Pravda, to střídání pokladních se šuplaty vídám jinde, třeba v Kauflandu. V Tescu je obsazena slabá…
Yarda 26.07.2013 19:12
Yarda
tak se mi zeptali a sem jako doplnovac. no stejne odtamad odchazim. jednou si vas zavolaji pak ne a… poslední
1238 05.08.2013 12:26
1238

Viděl jsi, jak se pokladní střídají? Každá má své šuple s penězi co si přinese a zase odnese. A na pokladně se přihlásí svým kódem a zase se odhlásí, když se svým šupletem odchází. Jednou jsem se nachomejtl, jak se dvě pokladní bavili, že jejich kolegyně měla "kontrolní nákup" a přehlédla a neúčtovala nějakou maličkost co "zákazník" schoval na pase pod něco jiného.

Shodou okolností jsem míval (než odešla do důchodu) jednu pokladní v rodině - dělala v Primě - Hypernově - Albertu (furt na stejném místě, jen názvy se měnily). Vím tedy, že má opravdu každá svoje "šufle" a to se přepočítává pokaždé, když jí končí směna. Musí sedět na +/- korunu - jak má málo, sepíše se to, dostane vytýkací dopis a příště může letět. Mít moc taky není výhra - vypadá to, že zákazníky okrádá (co na tom, že jí těch pár korun nechali lidé na dýškách).

Tesco je Tesco (nie Hypernova ani nic ine). Je to tak ako pise NoName (ziadne sufle).
Kasy su priorita, takze ked sa pred nimi zacnu tvorit fronty, zamestnanci z blizkych oddeleni (napr. textil) maju automaticky smolu a bezia na kasy. Tam sa prihlasia a trebars po pol hodine si zas idu po svojom (a tito ludia hmotnu zodpovednost za stav kasy na konci dna nemaju).

Dovolím si nesouhlasit, když nějaké peníze chybí, musí je pokladní uhradit ze svého, ale žádné vytýkačky se nedávají. Leda by byl důkaz, že je krade úmyslně. Šufle se přepočítává i ráno při přebírání v trezoru a potom na konci směny. Pokud přebývá pár kaček, jde to do přebytků, pokud nadbývá nějak extra moc, počítá se trezor, bo kolikrát se nechtíc vydá větší dotace, než se zapíše.

Na pokladně v Tescu jsem dělala několik let (jako brigádu), končila jsem cca před dvěma lety. Vyndavací šuflata tam nejsou, hlavní pokladní jen na konci směny dané pokladní kasu přepočítá a jede se dál. V té době byla "velká finanční krize", propustili koho se dalo, takže když bylo potřeba, musel na kasu naklusat klidně i prodavač elektra...Jestli se jim tento postup zalíbil a zůstalo to tak do dneška to bohužel netuším.

Pravda, to střídání pokladních se šuplaty vídám jinde, třeba v Kauflandu. V Tescu je obsazena slabá polovina pokladen, tak když se tam střídají pokladní, tak pokladna se zavře a otevře jiná, aspoň jak si všímám. Jestli se tam střídají pokladní u kasy plné peněz, nevím.

tak se mi zeptali a sem jako doplnovac. no stejne odtamad odchazim. jednou si vas zavolaji pak ne a pak ste bez penez a samy nocni. Jdu jinam. Jinak ta baba volala kam chci jit tak jsem ji rekl vybalovat a ty kdo to nebrali tak sli na pokladnu a pumpu a rovnou na ne byla napsana smlouva ze na pumpu a pokladnu. Hlavne by tam nemohli dat nezaucenyho cloveka a pokladnich tam maj tri rite tak snad nebudou potrebovat neznaleho. Diky za zajem a ahoj

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru