Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak poznat solidní firmu?

Konkrétně firma MI Estate s.r.o.

Jsem majitelem malého pozemku a sama se mi ozvala tato firma s tím, že si mé vlastnictví našla v Katastru nemovitostí.

Prodat pozemek chci, jen nevím na co si v tomto případě v této zemi plné podvodníků dát pozor.

Děkuji všem za případné rady.

Prever si najskôr tú firmu - jej záväzky, povinné odvody, či nemá dlhy, adresu, registráciu. Ak je to nejaká s.r.o. - ruky preč, tí majú často malé základné imanie, takže v prípade podvodu ostanú len oči pre plač. Najlepšie je - buď si kupca (po preverení) vyberieš sám, alebo (samozrejme s poplatkami) vyberieš realitku. Tam je určitá právna istota.

Prvně bych se kouknul na územní plán dané obce a jak je ten tvůj pozemek zařazen. Další věcí je, kde ten pozemek je umístěn, zda přímo v obci nebo někde u zemědělských pozemků. Pokud je v obci tak jde o to zda by na něm šel postavit rodinný dům a pak záleží jaký je tam zájem o pozemky. Pokud by se jednalo o zemědělský pozemek tak si zjisti kdo to obhospodařuje v sousedství a můžeš šponovat cenu. Pokud je to překupnická firma tak těm bych to určitě neprodával.:-)

...to je fakt tak těžké nalézt recenze té firmy?...

Pozemky zatím neprodávám ani nekupuji a s realitkami nemám nic společného.

Co se týká recenzí, jednou se mi stalo, že jsem si objednával léčebný pobyt v lázních kam často jezdím. Předtím jsem si to vyřizoval přes internet a v pohodě. Tentokrát jsem se koukal na displej a pomyslel jsem si, že nějaký matla co si chtěl přivydělat a měl známé se pohrabal v jejich webových stránkách. Ale nějak se stalo že jsem byl přesměrovaný na stránky jedné pofidérní agentury a já jsem si toho nevšimnul. Nabídli mi jiný termín než jsem poptával, nedali mi slevu co mi ty lázně dávají jako stálému zákazníkovi a neposkytli mi informace co jsem potřeboval a co mi ty lázně poskytují když s nimi komunikuji přímo (musel sem se obrátit na ty lázně abych se k nim dostal).
A měli tu drzost mi poslat dotazník jak jsem byl s jejich službami spokojený.
Odepsal jsem jim, že s lázněmi jsem spokojený byl, jinak bych tam nejezdil a co se týká služeb jejich agentury, příště se nebudu obracet na kovaříčka ale na kováře (a příště jsem si už ohlídal s kým komunikuji :-D
Proč to píšu: Náhodou jsem padnul na recenze na tu agenturu. Bylo jich tam požehnaně a SAMÉ KLADNÉ.:-(

BTW: Co se týká toho pozemku, kouknul bych se na sousední nemovitosti a pouvažoval bych komu by mohlo prospět případně koho by mohlo poškodit kdybych ten pozemek prodal a s jejich vlastníky bych hodil řeč. Možná by ses dozvěděl zajímavé informace.

Tady máš jejich poslední účetní závěrku a výroční zprávu (2022): https://or.justice.cz/ias/content/download?id=c320ef6fbdff4725b79d20b86f93cda3
Tady reakce lidí: https://www.centralniregistrdluzniku.cz/zpravodajstvi/mi-estate-spatne-zkusenosti-s-maximem-ponomarenko
(lidem se nelíbí, že podobné nevyžádané nabídky dostávají, což podle mě není nic nebezpečného nebo podvodného)
Jejich stránky: https://www.miestate.cz/?utm_source=firmy.cz&utm_medium=ppd&utm_campaign=firmy.cz-13279483

Malý pozemek, předpokládám nevedený jako stavební, to asi moc peněz nebude. Pokud opravdu chceš prodat, tak bych pro vyloučení nějakých problémů volil platbu v hotovosti u notáře, kterého si vyberu já. Víme, jak to v ČR občas dopadá s tzv. "advokátní úschovou"…

Pokud bych chtěl pozemek prodat, šel bych na to opačně: inzeroval takový zájem a nečekal na nabídky odněkud.

Takovýchto nabídek mi také chodí do schránky spousta - to asi každému, kdo nějaké pozemky má.

Zdenál ti tam dal odkaz a tam si můžeš počíst z 601 hodnocení.:-)
Jinak mám stejnou zkušenost jako ostatní vlastníci pozemků s těmito firmami. Každý měsíc cca jedna nabídka a moji 90 leté matce dvakrát do měsíce. To jsou ty firmy, které si dokážou z katastru stáhnout i data narození. Jsou to všichni překupníci, kteří jdou jen po bezpracném zisku. Pokud míníš prodat tak se chovej dle mého prvního příspěvku.

Taky slýchám od lidí s nějakými těmi polnostmi, jak jim chodí pravidelně nabídky od různých firem. Kolikrát mizerně udělané fotomontáže s vysmátýma důchodcema. Jo a hlavně obligátní věty jakože nepracujou pro Babiše (a podobné nesmysly).
Cokoliv přijde samo je podle mě prostě podezřelé. Platí to o všem, ať už je to dodávka elektřiny, telefonní tarif tak stejně tak prodej pozemku. Prostě opravdu výhodná nabídka za člověkem nikdy nepřijde sama.