Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mierne Bizardná Otázka

Viem viem viem určite sa tu nájdu jedinci ktorý ma budú odsudzovať, ale ešte pred tým si vypočujte môj príbeh (v skratke). Neexistuje práca ktorá by ma v živote bavila a to doslova pokiaľ sa nenájde niekto kto by ma platil za vylehávanie na posteli a sledovanie Netflixu (niečo také skutočne existuje volá sa to Netflix Tagger bohužiaľ len pre Ameriku a zopár zahraničných krajín) tak skrátka pracovať nebudem. Je mi 22 nič nerobím hrám videohry sledujem filmy/seriály a väčšinu času skrolujem reddit haha doslova niekedy aj 8 hodín denne v živote ma nič nebavilo žiadna kariéra proste nič a jediné veci ktoré by som mohol robiť záležia čiste na šťastí/náhode. Chcel by som napríklad byť spisovateľ ale to chce byť ďalší milión ľudí bavilo by ma natáčanie na YT či streamovanie na Twitch ale na to asi nemám dosť príjemnú osobu (väčšinu času sa mračím) alebo byť blogger (opäť podobný prípad ako u spisovateľa) takže tak to je. Skrátka to je len taký dodatok chcem však poradiť ohľadom pôžičky keďže už asi 2 roky túžim po jednom monštre zvanom Panasonic OLED 4K TX-77LZ2000E sakra úžas 77 palcov OLED 4K zo 170 watt repro zabudovanov sústavou Dolby Atmos 7.1 no sakra kto by to nechcel. Ale akosi si ju v hotovosti nemôžem dovoliť a keďže jediné peniaze ktoré poberám sú pravidelné mesačné kapesné vo výške 5 tisíc korún (bývame v CZ) tak neviem čo mám robiť šetrenie mi nejde teraz mám zázrakom našetreních takmer 10 tisíc ale tie plánujem skoro utratiť nebudem však špecifikovať za čo je to nepodstatné. Bývam s rodinou každopádne mám už asi od 15 rokov účet v Tatra Banke a asi pred vyše 3 rokmi mi skončila platnosť kreditnej karty ktorú som si doteraz neobnovil pretože mi to prišlo zbytočné každopádne by sa s jedným mojim rodinným členom ktorý pracuje v Nemecku a poberá zhruba 1500 až 2100 eur mesačne dalo dohodnúť aby my jeho peniaze chodili na môj účet. Aké s týmto máte skúsenosti stačí vám pri žiadosti o úver/pôžičku zdokladovať len výpis z účtu ? alebo si banka overuje aj Sociálnu Poisťovňu ? pretože napríklad u HomeCredit som našiel že požadujú Občiansky preukaz vek minimálne 18 rokov a stálý príjem. Lenže v popise keď si rozkliknem aké dokumenty budem potrebovať stačia 2 Občiansky a povedzme rodný list/kartička poistenca a výpis z účtu za posledné 3 mesiace takže by mi teoreticky stačilo aby my peniaze chodili na účet a pôžičku by som dostal a už by si neoverovali či skutočne pracujem?. Keďže nemám žiadne dlhy ani úverovú históriu tak by to teoreticky šlo alebo to funguje inak? a čo Tatra Banka kde mám účet keby tam chodili peniaze overujú si to ešte nejak viac alebo im stačí dobrá bonita (žiadne dlhy a stáli cashflow na účte)?. Pretože tých zhruba 120 tisíc čo chcem (asi 5 tisíc euro) by som zvládol splácať zo svojich peňazí povedzme platil by som mesačne 4 tisíc aby mi aspoň každí mesiac zostala ta tisícka inak nemám absolútne žiadne výdaje maximálne tak nákup videohier na Steame a stavebníc Lega (som veľký zberateľ) a čo sa týka rodiny nie nikto z nich by sa nezadlžil takže tam cesta nevedie a ani by my 5 tisíc euro nepožičali preto mi zostáva už len ta varianta banky. Tak čo myslíte šlo by to? budem vám neskutočne vďačný za rady a prípadnú pomoc keďže dohľadať takéto veci na internete je docela osina v zadku každopádne díky za váš čas.

Tak jsem to přečetl a mám jen jednu odpověď: já bych takovou televizi určitě nechtěl ani zadarmo. Jasně, zadarmo bych ji vzal a někomu obratem prodal, ale míněno "nechtěl pro sebe". Já chci TV maximálně 32", FullHD, aby nám vlezla do obýváku. A do kanclu max 26", také FullHD. Jenže ony se dnes prodávají skoro jen velké krávy, možná ještě nějaké bulharské výtvory HD ready…

Ne, 9x4m. Ale nemáme v nábytku větší díru, kam by vlezla. Přeskládání nábytku nepřichází v úvahu a na vzdálenost 1-3 metry (podle pozice na sedačce nebo na křeslech) je to na pasivní sledování TV u snídaně či oběda dostatečné. Kdybych žil sám, ani bych TV neměl, stačí mi IPTV v počítači, obvykle v menším okně.

Až/pokud někdy budeme schůzovat tady u nás, můžeš se stavit a pochopíš, že to změnit nemůžeme. Jinak, maximálně pár minut denně pasivně u obyvákové TV při snídani a obědě vliv na oči bude mít nulový. Nejsme televizní fandové, máme tam TV tak spíše "z povinnosti" ;-)