Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mierne Bizardná Otázka

Viem viem viem určite sa tu nájdu jedinci ktorý ma budú odsudzovať, ale ešte pred tým si vypočujte môj príbeh (v skratke). Neexistuje práca ktorá by ma v živote bavila a to doslova pokiaľ sa nenájde niekto kto by ma platil za vylehávanie na posteli a sledovanie Netflixu (niečo také skutočne existuje volá sa to Netflix Tagger bohužiaľ len pre Ameriku a zopár zahraničných krajín) tak skrátka pracovať nebudem. Je mi 22 nič nerobím hrám videohry sledujem filmy/seriály a väčšinu času skrolujem reddit haha doslova niekedy aj 8 hodín denne v živote ma nič nebavilo žiadna kariéra proste nič a jediné veci ktoré by som mohol robiť záležia čiste na šťastí/náhode. Chcel by som napríklad byť spisovateľ ale to chce byť ďalší milión ľudí bavilo by ma natáčanie na YT či streamovanie na Twitch ale na to asi nemám dosť príjemnú osobu (väčšinu času sa mračím) alebo byť blogger (opäť podobný prípad ako u spisovateľa) takže tak to je. Skrátka to je len taký dodatok chcem však poradiť ohľadom pôžičky keďže už asi 2 roky túžim po jednom monštre zvanom Panasonic OLED 4K TX-77LZ2000E sakra úžas 77 palcov OLED 4K zo 170 watt repro zabudovanov sústavou Dolby Atmos 7.1 no sakra kto by to nechcel. Ale akosi si ju v hotovosti nemôžem dovoliť a keďže jediné peniaze ktoré poberám sú pravidelné mesačné kapesné vo výške 5 tisíc korún (bývame v CZ) tak neviem čo mám robiť šetrenie mi nejde teraz mám zázrakom našetreních takmer 10 tisíc ale tie plánujem skoro utratiť nebudem však špecifikovať za čo je to nepodstatné. Bývam s rodinou každopádne mám už asi od 15 rokov účet v Tatra Banke a asi pred vyše 3 rokmi mi skončila platnosť kreditnej karty ktorú som si doteraz neobnovil pretože mi to prišlo zbytočné každopádne by sa s jedným mojim rodinným členom ktorý pracuje v Nemecku a poberá zhruba 1500 až 2100 eur mesačne dalo dohodnúť aby my jeho peniaze chodili na môj účet. Aké s týmto máte skúsenosti stačí vám pri žiadosti o úver/pôžičku zdokladovať len výpis z účtu ? alebo si banka overuje aj Sociálnu Poisťovňu ? pretože napríklad u HomeCredit som našiel že požadujú Občiansky preukaz vek minimálne 18 rokov a stálý príjem. Lenže v popise keď si rozkliknem aké dokumenty budem potrebovať stačia 2 Občiansky a povedzme rodný list/kartička poistenca a výpis z účtu za posledné 3 mesiace takže by mi teoreticky stačilo aby my peniaze chodili na účet a pôžičku by som dostal a už by si neoverovali či skutočne pracujem?. Keďže nemám žiadne dlhy ani úverovú históriu tak by to teoreticky šlo alebo to funguje inak? a čo Tatra Banka kde mám účet keby tam chodili peniaze overujú si to ešte nejak viac alebo im stačí dobrá bonita (žiadne dlhy a stáli cashflow na účte)?. Pretože tých zhruba 120 tisíc čo chcem (asi 5 tisíc euro) by som zvládol splácať zo svojich peňazí povedzme platil by som mesačne 4 tisíc aby mi aspoň každí mesiac zostala ta tisícka inak nemám absolútne žiadne výdaje maximálne tak nákup videohier na Steame a stavebníc Lega (som veľký zberateľ) a čo sa týka rodiny nie nikto z nich by sa nezadlžil takže tam cesta nevedie a ani by my 5 tisíc euro nepožičali preto mi zostáva už len ta varianta banky. Tak čo myslíte šlo by to? budem vám neskutočne vďačný za rady a prípadnú pomoc keďže dohľadať takéto veci na internete je docela osina v zadku každopádne díky za váš čas.

Tak no sakra to potom veľa ľudom prechádzali úverové podvody teda aspoň 5 rokov do zadu (aby som v skratke vysvetlil) mám o necelých 5 rokov staršiu kamarátku ktorá si asi cca v roku 2017 alebo 2018 to už som si neni istý brala pôžičku tuším asi vtedy menšiu len niečo okolo 2 tisíc euro. No a pokiaľ som to správne spočítal tak mala zhruba 21 rokov a světe div se pôžičku/úver jej dali aj napriek tomu že nepracovala mala však (neviem ako dlho) otvorení účet v banke a jediný rádobi príjem čo mala boli peniaze ktoré chodili na jej účet od jedného jej rodiného člena (nebudem špecifikovať koho). Takže asi to ide alebo to minimálne šlo preto som si chcel zistiť či to ide každopádne by som to splácal poctivo ale to tu nemusím nikomu dokazovať sám viem akí som.

Každopádne pokiaľ by to nešlo tak čo si založiť živnosť a nejakú dobu odvádzať na oko peniaze do sociálnej poistovňe? z rádoby vymysleného príjmu/zamestnania šlo by to takto odrbať keď to takto na hrubo napíšem/poviem?.

To by mě zajímalo, jak bys chtěl na oko odvádět peníze. Pokud ovšem tím "na oko", nemyslíš skutečně.
To by samozřejmě šlo, ale z toho fiktivního příjmu budeš muset i zaplatit daň.
Ale dost se obávám toho, že do toho naliješ možná víc peněz, než stojí ta televize.
A stále by se jednalo o úvěrový podvod.

Tak to by bol problém odvod do sociálnej poisťovne by bol do cela tučný nad tým som neuvažoval (písal som to už do cela v polo spánku LOL) daň to by nebol problém to by vyšlo do 40 tisíc čo som to vypočítal teraz ale ten odvod to nehrozí. Takže neviem jedine nebankovka ktorej bude stačiť výpis z účtu alebo už fakt netuším musím si to nechať préjisť hlavou každopádne všade kecy jedná sa o úverový podvod ku.va politici a vláda celá po celom svete konzistentňe ojebáva ale tak whatever. Každopádne malí podvod na ktorý sa nepríde nie je nič v porovnaní z nepotrestanou pedofíliou vo Vatikáne a celej cirkvi alebo z zločinom vraždy ku.va veď ja nikoho nechcem zavraždiť a vy sa tu tvárite ľudia ako keby som vám hneď za včas rána napľul do kávy akože what??? LOL XD XD. Každopádne by som musel asi naraziť na niekoho kto sa do toho perfektne vyzná aby som mal odpoveď prostú odpoveď áno alebo nie, ach to chcem tak veľa...

Ale kdepak, ty máš problém. Neumíš psát, to není jen cvakat písmenka, ale dát tomu taky smysl.
A to se dělá pomocí čárek a rozumně dlouhých vět. Tenhle pytel slov už na první pohled odrazuje od čtení a to ještě aby čtenář sledoval, kde asi končí věta a začíná další.
Znovu a lépe. A nebo radši ne, stejně je to dotaz na podvod.

Tohle mi zvedlo náladu (hned co jsem rozdýchal to dvojité mozkové aneurysma z toho čtění).
Až si někdy já nebo někdo známej bude připadat jako troska tak mu pošlu tohle.

Má rada : Vem si to u Homecreditu, ty ti naruku dají klidně i půl míče s 20 % úrokem a příjmy je nezajímaj

Edit : Já jsem ti dal dokonce stejnou radu jako jsem ti dal už dřív :D
https://zivot.poradna.net/questions/3162914-auto-na-splatky

Tak jsem to přečetl a mám jen jednu odpověď: já bych takovou televizi určitě nechtěl ani zadarmo. Jasně, zadarmo bych ji vzal a někomu obratem prodal, ale míněno "nechtěl pro sebe". Já chci TV maximálně 32", FullHD, aby nám vlezla do obýváku. A do kanclu max 26", také FullHD. Jenže ony se dnes prodávají skoro jen velké krávy, možná ještě nějaké bulharské výtvory HD ready…

Ne, 9x4m. Ale nemáme v nábytku větší díru, kam by vlezla. Přeskládání nábytku nepřichází v úvahu a na vzdálenost 1-3 metry (podle pozice na sedačce nebo na křeslech) je to na pasivní sledování TV u snídaně či oběda dostatečné. Kdybych žil sám, ani bych TV neměl, stačí mi IPTV v počítači, obvykle v menším okně.

Až/pokud někdy budeme schůzovat tady u nás, můžeš se stavit a pochopíš, že to změnit nemůžeme. Jinak, maximálně pár minut denně pasivně u obyvákové TV při snídani a obědě vliv na oči bude mít nulový. Nejsme televizní fandové, máme tam TV tak spíše "z povinnosti" ;-)