Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak investovat ?

Ahoj, mám dotaz. Je mi 19, dokončil jsem školu a momentálně pracuji. Čím dál častěji slyším větu, že každý by měl investovat, nemusí to být velké částky, stačí tisícovka měsíčně apod. Řeknu to narovinu, nikdy jsem se o investice nezajímal, mám maturitu z odvětví stavebnictví, takže tohle jde úplně mimo mě. Jsem ale spořivý typ, který by si klidně z výplaty určitou část odložil, abych ji mohl po čase navýšit. Nechci po nikom tutoriál, jak na to, jen bych se chtěl zeptat, zda by mě mohl někdo navést, jakožto úplného lajka, jak a do čeho investovat, jsem-li v tomto začátečník ? Bude stačit i nějaký web / články, které bych si mohl pročíst, zkrátka budu rád za každou radu. Předem díky, Petr.

Problém naší republiky je, že se tvoje peníze ať je bude mít kdo chce v opatrování, najde někdo kdo tě bude chtít o ně připravit. Proto je u nás průběžný model vyplácení důchodů, kdyby nebyl tak už jsou ty peníze rozkradené. Vždy po nějakém čase přijde inflace, měna, vytunelování fondu, krach banky atd. Pře léty těsně po roce 1990 mi jeden pán, který utekl do Švýcarska v první polovině 60 let radil. Třetina peněz v bance, třetina ve zlatě a třetina v pozemcích. Polemizoval jsem s ním o těch pozemcích, že ty se asi nepodělají. V té době zuřila válka v Jugoslávii a tak se mně zeptal zda mají nyní cenu pozemky v Jugoslávii. No musel jsem mu dát za pravdu. Tak to je asi ten nejvíce konzervativní způsob ukládání peněz. Jinak všem doporučuji, kteří věří v naší republiku, shlédnout film z roku 1964 "Mezi námi zloději". Tam zjistíš v jakém státě se nalézáš a zjistíš, že nikomu nemůžeš věřit.:-)