Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Budou příští rok dražší odpady (objednat kontejner na vyklízení sklepa ještě tento rok...?)

Dobrý den

Někdy "teď" (do konce roku nebo někdy v Lednu příštího roku (to preferuji)) bych chtěl objednat velkoobjemový kontejner (10m³) na velkoobjemový a smíšený domovní odpad - prostě vyklízím sklep a půdu rodinného domu a mám spoustu starého "bordelu" co potřebuju vyhodit, stará jízdní kola, starý nábytek, staré textilie, staré hračky atd. atd. Už jsem jeden kontejner tento rok objednával ale je toho tolik že budu muset objednávat ještě další. Je to objednáváno od technických služeb blízkého města. Je to následně uloženo na skládku (za což se platí samozřejmě).

Někde (už nevím kde) jsem snad četl něco o tom že od příštího roku (tedy od 1.1.2024 předpokládám) vzroste cena "odpadů"... Nevím teď které složky konkrétně (jestli za "Likvidaci odpadů" nebo za "Uložení na skládce" nebo něco jiného), prostě že vzroste celková cena za odpady... Je to pravda...? Neví o tom někde něco? (že snad některá z těch složek vzroste dvojnásobně)... Je to pravda, není...?

Kontejner bych totiž chtěl objednat až v novém roce... Nechce se mi teď před vánocemi se s tím ještě otravovat... Ale pokud má cena vzrůst, tak bych to radši objednal ještě letos (a "otravoval" se s tím radši teď za nižší cenu).

Má nebo nemá vzrůst cena...?

Děkuji

Poměrně dlouhý román, ale abys prozradil lokalitu, kde to budeš objednávat a skládkovat, na to už jsi se nedostal. Tady ti to asi nikdo pro celou republiku zjišťovat nebude, zeptej se tedy rovnou u těch TS a správce skládky na ceny letos a příští rok. To tě asi nenapadlo.]:)

V podstatě by to mělo vyskočit o 25%.
Tabulka ze zákona 541/2020 Sb.
1. Sazba pro jednotlivé dílčí základy poplatku za ukládání odpadů na skládku (v Kč/t)

Poplatkové období v roce
Dílčí základ poplatku za ukládání 2021 2022 2023 2024 2025 2026 2027 2028 2029 2030 a dále
využitelných odpadu*) 800 900 1000 1250 1500 1600 1700 1800 1850 1850
zbytkových odpadů 500 500 500 500 500 600 600 700 700 800
nebezpečných odpadů 2000 2000 2000 2000 2000 2000 2000 2000 2000 2000
vybraných technologických odpadů45 45 45 45 45 45 45 45 45 45
sanačních odpadů 1000 1000 1000 1000 1000 1000 1000 1000 1000 1000
*) podle § 40 odst. 1.

Můžeš si prostudovat celý zákon, tabulka je až v přílohách. Řádky v tabulce si srovnej tak aby sloupce navazovaly..

No já četl někde obecně prostě celorepublikově že to bude růst ta cena... snad obecně se prostě zvýší cena za likvidaci kvůli najetí na "zelenou ekonomiku" nebo něco tak...

O nějakém plošném celorepublikovém zvýšení cen nikdo nic neví jo...?

Jak to tu ten nějaký pan rozepisoval... - díky.

Ale já viděl podstatnější zvýšení, jako snad 2x (ze 1000 kč za uložení nebo tak na 2000 kč)...

Pokud by si přečetl první řádek mého odkazu tak by si zjistil, že se celostátně zvedne ukládání odpadu o 25%. To co píšeš např. zvýšení o 100% bude záležet na jednotlivém městě či obci. Některé obce nezvyšovaly poplatky, někde to dotovaly atd. Je teda klidně možné, že to někde zvýší i o tolik peněz.