Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemAnketa Které banky nevyžadují chytrý mobil k přihlášení do el.bankovnictví ?

Nemám chytrý telefon. Respektive mám, mám chytrou MS Lumii, ale pro banky je to hloupý telefon. Win Phone banky nezajímá.
Mě zase nezajímá, že bych se měl kvůli tomu kupovat nový chytrý mobil, který umí Google Play nebo Apple Store.
Poradíte mi nějakou přívětivou banku, která chytrý mobil zatím nevyžaduje ?
P.S. dosavadní můj způsob - přihlašuju se pomocí SMS kódů

Používáte chytrý telefon k přihlášení do banky ?

50%
42%
3%
6%

Tak trochu OT:
Ak niektorá banka podmieňuje služby na základe technického vybavenia (špecifického) a bez neho sa s tebou ani nebude baviť - je to dôvod podať podnet Národnej banke, aby tú banku preverili, pretože toto je DISKRIMINÁCIA zákazníka. Je to podobné, ako keby ťa do reštaurácie pustili jedine vtedy, ak budeš mať čierne topánky, s inou obuvou sa s tebou nebudú baviť.

jj EU opravdu má neuvěřitelný talent všechno podělat, od víček po bankovnictví. Ne jejich pokyn banka zřídila další kód na platby kartou, který bezpečnost nijak nezvyšuje, naopak snižuje, protože když je kódů moc, tak se musí někde napsat a nosit s sebou.

Nedivím se, že George nedovolí se přihlásit přes nepodporovaný operační systém - vzhledem k bezpečnosti. Je až takový problém, pokud se Win 7 nechceš vzdát (jako já XP) a máš starší stroj, tak si vedle sedmiček "natáhnout" nějaký přívětivý Linux? Pak máš po problémech. 8-)

Chování banky mi připadá divné. Banka by měla řešit svoji bezpečnost. Za chvíli budou po klientech chtít, aby k bankomatu chodili s trezorem, aby jim někdo neukradl peníze.:-) Zajímalo by mě, zda si toto dovolí i v Rakousku. Pokusím se to vyřešit přes virtualbox, zajímala mě zkušenost někoho dalšího.

SMS prý už budou zpoplatněné. NEvíte jaké jsou možnosti * jak se přihlásit do IB přes WEB?

* pokud je jedna z možností útěk ke konkurenci, tak kam, aby to nebylo z deště pod okap ? (bez placených SMS a bez nutnosti smartphonu)

MaxBanka. Unicredit s omezením.
Když jsem před šesti lety přecházel k Unicredit, byly v ceníku SMS za 50 haléřů. Několikrát se mi ten padesátník odečetl, ale pak to přestalo a byly SMSky zadarmo. Před pár měsíci jsem si chtěl změnit limity na účtu, ale zjistil jsem, že je to možné pouze přes smartbanking. To byl jeden z důvodů, proč jsem s Unicredit skončil.

Unicredit je banka úplně na nic. Změna limitů (i snížení) až po schválení za pár dní, okamžité převody mezi svými účty nefungují. Kdyby teď nedávali měsíční odměnu 400 Kč jen za 3 platby kartou, tak jsem u nich hned skončil. Slibují ty odměny až 25 měsíců, tak 10000 zadarmo dobrých.:-)

Dívím se, že si někdo chce dobrovolně komplikovat život. Ale je to tvůj boj.

Hlavně že můžeš hrdě křičet do světa, že tě nedonutí kupovat chytrý mobil.

Mimochodem, co používáš za operační systém? Určitě ses taky nenechal přinutit, abys kupoval nový systém.

Ne nový systém jsem ke starým počítačům nikdy nekupoval. Všechny počítače provozuju s tím, s čím byly zakoupené, ať už to jsou 98, 2000, XP, Visty, sedmičky, no a nejnovější ntb s desítkama. Nedávno jsem tohle porušil, když jsem aktualizoval linux na mint 21.1 (předtím tam byl LDME2) a to jsem neměl dělat, hned byla spousta problémů, třeba že /dev/eth0 už se jmenuje jinak, takže nejde instalovat matlab (aktivuje se na MAC eth0), a podobné inovace. No ale když jsem ten linux zbořil, říkalcjsem si, že tam dám nový.

Fio. Sice furt otravujou, že namísto jednoduchého opisování autorizačních kódů mám komplikovat používáním nějaké aplikace, ale nemám na to telefon (telefon mám na telefonování) a i kdybych měl, tak na to dlabu.

TAK Jsem si zo se zajmem proc'etl pro inspiraci, kam utéct.

Ale anketa je zavádějíci titulkem, divim že nikdo si nevšiml. za 3 měsíce.
Ja sice použvivam jeden chytry telefon k loginu+autorizaci přes SMS, ale jde o IB přes browser.

Takové zamyšlení…

Koukám na přihlašování se do IB jednotlivých bank a některé nevyžadují ani potvrzovací kód, stačí prostě jméno + heslo (např. FIO, mBank). A teď mě napadlo, že to může být docela nebezpečné, pokud člověk není dostatečně opatrný.

Banka umožňuje převod mezi svými účty bez potvrzení. Stejně tak bez potvrzení lze posílat peníze na účty, které si člověk v IB označí jako "bezpečné". Tahle kombinace vymožeností může být nebezpečná, pokud se člověku někdo k jménu/heslu dostane, což je jednodušší, než se dostat ke jménu/heslu a mobilu. Může mu zlomyslně převést peníze ze spořáku na BÚ. Může peníze nechat poslat na nějaký "bezpečný účet". Ano, tyhle věci se dají napravit, ale může to být docela otrava, se ztrátou peněz (žádné úroky, vymáhání peněz od neoprávněného příjemce nemusí jít vždycky jak po másle).

V žádné bance žádné "bezpečné účty" nemám označené. Tu potvrzovací SMS nebo PIN v mobilní aplikaci přežiju.

U FIO je to tak. Z cizího PC pošlou SMS a skočí nabídka Přihlásit a důvěřovat nebo Přihlásit a nedůvěřovat. Když se občas přihlašuji na PC v práci, dávám vždy nedůvěřovat a tak je to tou SMS jištěno. Bez ověření mám jen z domova. A třeba Airbank to má podobné, ale občas nebo při atypickém způsobu přihlašování chce i datum narození, heslo a kód z SMS.