Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Příspěvek na bydlení

Dobrý den,

bydlím v bytě, který mi koupili rodiče, platím za něj nájem na svůj účet, do kterého rodiče vidí (na peníze nesmím sáhnout, abych se naučil hospodařit s penězi, něco si naspořil...posílám 12k každý měsíc na účet, který je na mé jméno, ale rodiče k němu mají přístup, tam se mi peníze hromadí). Smlouvu na nájem máme, ale odvádění daní neprovádíme (přeposílal jsem si peníze mezi svými účty - nebyl důvod platit daně). S novým rokem se ale zvyšují příspěvky na bydlení a vypočítaná částka 6,5k mě láká.
Jak by bylo možné příspěvek získat? Smlouvu o nájmu mám, peníze odvádím (sice na svůj účet, ale peníze mi pak chybí). Problém vidím v tom, že by si to stát potom zkontroloval a viděl, že rodiče neplatí za nájem daně, popř. že jim vůbec peníze ode mně nechodí a že to zůstává na mém druhém účtu. Obávám se, že bych pak musel příspěvky vrátit, popř. zaplatit pokutu.
Jaká je tedy cesta jak získat příspěvek? napadá mě:
1. posílat nájem nadále na svůj účet, daně není potřeba platit a požádat o příspěvek
2. posílat nájem nadále na svůj účet, na konci roku rodičům poslat peníze na daně (přeci jen daně by vycházely na 20k za rok a příspěvky na 70k)
3. posílat nájem rodičům, ti si zaplatí daně (a pak mi peníze stejně vrátí - je to legální? abych jim posílal 12k a oni mi hned nazpátek 12k? nemůžu si to rovnou nechat na svém účtu a poslat jim jen na daně?)

Prosím o radu jak to co nejefektivněji a nejlegálněji provést, nerad bych dostal do problémů rodiče nebo sebe.

Děkuji,

Ing. Sirka

Nejaké popletené. Máš byt, ktorý ti rodičia kúpili. Kto je teda vlastníkom? Pozri sa na LV - ak si tam ty uvedený - tak rodičov je veľké guľové do toho, čo máš na účte, ako nakladáš s financiami. Už len to - že ty máš ZAKÁZANÉ s účtom disponovať - je to TVOJ účet, alebo účet rodičov? Ak tvoj - choď do banky a ako vlastník účtu ich zbav dispozičného práva - a nebudú mať prístup, nebudú nahliadať. Ak je to ich účet - tak si vybav, aby si platil všetko zo svojho účtu a im už neposielaj ani halier.
BTW: Veľmi sa divím - máš titul Ing. a necháš sa takto odrbávať rodičmi - čo si nesvojprávny? Za ďalšie - ak si TY majiteľom účtu a aj majiteľom bytu (úradne) - máš svoje práva i povinnosti - právo disponovať so svojimi financiami, v prípade bytu právo disponovať s bytom, ale aj povinnosti - v prípade banky platiť poplatky spojené s účto, v prípade bytu ho prihlásiť, odvádzať dane za nehnuteľnosť. Ak takto o tvojom majetku rozhodujú rodičia - je to z ich strany OBMEDZOVANIE vlastníckych práv - a to je TRESTNÉ.

Byt není v mém vlastnictví, je ve vlastnictví rodičů.
Místo toho abych posílal peníze na jejich účet a pak se tyto příjmy zdaňovaly a byly součástí dědického řízení (nejsem jedináček) tak si je rovnou nechávám na druhém účtu (protože z 12k měsíčně bych za pár let podědil asi tak 30%, protože by se platila daň z nájmu, daň z dědictví, daň z převodu nemovitostí atd.

Každopádně děkuji za bezpředmětný příspěvek do diskuze.

(Kdyby vám rodiče dali byt, tak se k nim hned otočíte zády a ještě by vám měli platit energie ne? Protože oni ten byt asi vyhráli v loterii a milodarem se rozhodly ho dát vam...ti vás tedy dobré vychovali..ironie...a vaše děti vám udělají to samé, odrbou vás o všechno a šoupnou do nejlevnějšího domova důchodců,máte se na co těšit)