Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Vymáhání půjčky

Dobrý den půjčila jsem kamarádovi 07/22 sto tisíc, bohužel bez smlouvy ale převodem na účet je tam jeho jméno, i u dalších předchozích plateb kdy platil on mě na účet. Žádal mě o ty peníze přes Facebook celou tu konverzaci mám uloženou a žádal mě ještě před kamarádkou která by neměla problém svědčit u soudu jako svědek kdyby to šlo. Dotyčný pracuje a nemá exekuci ani insolvenci. K právníkovi se chystám zajít v pondělí zajímají mě vaše názory a osobní zkušenosti děkuji.

Tazatel má problém s určením svého pohlaví a slušným chováním. LOCK. (host)

loading...

To musel být asi hodně dobrý kamarád, když jsi mu poslala 100 tisíc. Já bych i v takovém případě rozhodně trval na písemné smlouvě. I kdyby šlo např. o člena rodiny. Smlouva kryje obě strany... No, to už je teď jedno.

Máš zaznamenanou i nějakou komunikaci, do kdy měla být půjčka vrácena? A že jsi ho k vrácení prokazatelně vyzvala? Jak reagoval? Nebo dělá mrtvého brouka?

Vše jsem napsala do příspěvku. 07/22 si půjčil peníze a toto bylo dohodnuté datum splatnosti a ano samozřejmě já jsem ten modrý. Komunikace probíhala přes fb kterou jsem si uložil a mám i svědka před kterým mě žádal o půjčku.

A proč si myslíte že by to svědek nedokázal dosvědčit? To jako když někdo na veřejném prostranstvi uvidí vraždu/krádež tak si myslíte že to ten svědek nemůže dosvědčit? já počítám s tím že když se bude projednávat návrh o platebním rozkazu u soudu, tak že ten druhý ani nepřijde, nemá na advokáta a většinou nemá ani moc času. Ale celkem jste mě pobavil protože to už můžeme všichni a o všem tvrdit, že fotografie je přes photoshop, nahrávka rozhovoru upravená přes pc a můj screen taktéž samozřejmě je upraven, jak jinak ;-) . V konverzaci jde vidět jeho jméno u pár příchozích plateb které mi ON posílal mám v bance jeho jméno taky (ne v poznámce přímo místo čísla učtu) těch sto tisíc jsem mu odeslala na učet na jeho jméno a on nemá jak doložit že nejde o půjčku nebo že by mi je dal v hotovosti nebo poslal na učet.

Tak jinak. Byl ten svědek u samotné půjčky, nebo byl jenom u toho, kdy ten člověk o tu půjčku žádal? Protože pokud byl jenom u té žádosti, tak může dokázat jenom samotnou žádost, nic víc.

"on nemá jak doložit že nejde o půjčku"

On ale nic takového dokládat nemusí. To naopak ty musíš dokázat, že o půjčku šlo. Důkazní břemeno je na tobě jako na žalující straně.

A to jako má u soudu říct ano,ano koukal jsem se mu přes rameno a opravdu to odeslal a opravdu na jeho číslo účtu. Neznáte potvrzení o platbě? Jde to i vytisknout a dát razítko a podepsat od banky že to není zfalšováno, pak bych přidal potvrzení o platbě ze STEJNÉHO A JEHO účtu kdy ON MĚ posílal peníze a vidět to jde vždy u každého, když vám např někdo pošle 500 za mobil co prodáváte nebo cokoliv. A je tam jeho jméno, případně i soud by si to mohl vyžádat a ověřit že toto číslo účtu kde jsem mu poslal peníze že je jeho. Já totiž nemůžu buď policie nebo soud.

Určitě ne no, nechápu proč lžete ale budiž. Kdybych teď hned šel na PČR i bez svědka jednalo by se o trestný čin podvodu (znám dalších 5 lidí kteří podali trestní oznámení i jen za 10-15 tisíc) a ne nepotřebuju tam svědka ani papír o půjčce ale když půjde sedět bylo by mi to k ničemu.

Ale proč by měl domlouvat že došlo k půjčce když to můžu já sám doložit??? Ách jo tady fakt nebude vyšší IQ všech než 50 no příště budu vědět kde nepsat o radu..... Já sám mám od banky (takže žádný Photoshop a podobné blbosti jak někteří tvrdí) že k odeslání peněz došlo a že je to tento vlastník účtu a svědek už jen dosvědčí tu domluvu tu ústní smlouvu která je mezi námi. A dosvědčí i to že k té dohodě došlo s vlastníkem účtu, ten svědek ho zná a taky ví že se jedná o jeho účet.

A jaký má na to vliv jestli jsi muž nebo žena?? Když nedokážeš poradit tak nepiš . Kdyby to mělo nějaký racionální a logický důvod fajn nenapíšu nic, běž se pohádat s manželkou a neotravuj lidi kteří potřebují pomoc.

A jaký má na to vliv jestli jsi muž nebo žena?

No to mi právě prozraď, proč měníš pohlaví? :))

Hraješ si tady na holku a dáš sem obrázek komunikace jako chlap a pak se divíš, že se v tom nevyznáme. Chceš pomoct a jen urážíš všechny okolo.

Kdoví, jak ta celá "půjčka" probíhala, celý to je hodně naivní, včetně tvých představ o důkazech. Pak sem schválně napiš, co ti řekl právník. :-)