Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Vymáhání půjčky

Dobrý den půjčila jsem kamarádovi 07/22 sto tisíc, bohužel bez smlouvy ale převodem na účet je tam jeho jméno, i u dalších předchozích plateb kdy platil on mě na účet. Žádal mě o ty peníze přes Facebook celou tu konverzaci mám uloženou a žádal mě ještě před kamarádkou která by neměla problém svědčit u soudu jako svědek kdyby to šlo. Dotyčný pracuje a nemá exekuci ani insolvenci. K právníkovi se chystám zajít v pondělí zajímají mě vaše názory a osobní zkušenosti děkuji.

Tazatel má problém s určením svého pohlaví a slušným chováním. LOCK. (host)

loading...

To musel být asi hodně dobrý kamarád, když jsi mu poslala 100 tisíc. Já bych i v takovém případě rozhodně trval na písemné smlouvě. I kdyby šlo např. o člena rodiny. Smlouva kryje obě strany... No, to už je teď jedno.

Máš zaznamenanou i nějakou komunikaci, do kdy měla být půjčka vrácena? A že jsi ho k vrácení prokazatelně vyzvala? Jak reagoval? Nebo dělá mrtvého brouka?

Vše jsem napsala do příspěvku. 07/22 si půjčil peníze a toto bylo dohodnuté datum splatnosti a ano samozřejmě já jsem ten modrý. Komunikace probíhala přes fb kterou jsem si uložil a mám i svědka před kterým mě žádal o půjčku.

A proč si myslíte že by to svědek nedokázal dosvědčit? To jako když někdo na veřejném prostranstvi uvidí vraždu/krádež tak si myslíte že to ten svědek nemůže dosvědčit? já počítám s tím že když se bude projednávat návrh o platebním rozkazu u soudu, tak že ten druhý ani nepřijde, nemá na advokáta a většinou nemá ani moc času. Ale celkem jste mě pobavil protože to už můžeme všichni a o všem tvrdit, že fotografie je přes photoshop, nahrávka rozhovoru upravená přes pc a můj screen taktéž samozřejmě je upraven, jak jinak ;-) . V konverzaci jde vidět jeho jméno u pár příchozích plateb které mi ON posílal mám v bance jeho jméno taky (ne v poznámce přímo místo čísla učtu) těch sto tisíc jsem mu odeslala na učet na jeho jméno a on nemá jak doložit že nejde o půjčku nebo že by mi je dal v hotovosti nebo poslal na učet.

Tak jinak. Byl ten svědek u samotné půjčky, nebo byl jenom u toho, kdy ten člověk o tu půjčku žádal? Protože pokud byl jenom u té žádosti, tak může dokázat jenom samotnou žádost, nic víc.

"on nemá jak doložit že nejde o půjčku"

On ale nic takového dokládat nemusí. To naopak ty musíš dokázat, že o půjčku šlo. Důkazní břemeno je na tobě jako na žalující straně.

A to jako má u soudu říct ano,ano koukal jsem se mu přes rameno a opravdu to odeslal a opravdu na jeho číslo účtu. Neznáte potvrzení o platbě? Jde to i vytisknout a dát razítko a podepsat od banky že to není zfalšováno, pak bych přidal potvrzení o platbě ze STEJNÉHO A JEHO účtu kdy ON MĚ posílal peníze a vidět to jde vždy u každého, když vám např někdo pošle 500 za mobil co prodáváte nebo cokoliv. A je tam jeho jméno, případně i soud by si to mohl vyžádat a ověřit že toto číslo účtu kde jsem mu poslal peníze že je jeho. Já totiž nemůžu buď policie nebo soud.