Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno OLOVOXAS BANK - úvěr

Dobrý den, máte prosím někdo otevřený účet nebo lépe úvěr u francouzské banky Olovoxas bank?
Paní, co mi dluží peníze mi tvrdí, že musí zaplatit nějaký poplatek za převod ve výši 390 eur. Ten prý údajně uhradila a už několik dní čeká na ověřovací kód. Za mě blbost.
Máte prosím někdo reálné zkušenosti s touto bankou a ví, jak to v ní chodí?

Děkuji 😊

Řešení:

Aj vo Francúzsku sa platí €urami. Nič sa za nejaký "prevod" neplatí, žiadne "kódy" banka k tomuto neposkytuje.
Z toho vyplýva jedno - ak si niečo predal = rozlúč sa s peniazmi, žiadne nedostaneš, "pani" ťa jednoducho podviedla.
Veď i na ich stránke majú napísané "Bezplatný prevod" (Virement gratuit) - https://www.olovoxas-bk.online/

Převody v rámci EU (resp. EHP) musí probíhat za stejných podmínek jako domácí převody mezi bankami. Čili je úplně jedno, jestli posíláte peníze v čechách a nebo někam jinam třeba do Francie (na začátku čísla účtu bude akorát místo CZ třeba FR). A tak to musí fungovat i naopak. Teda je fakt, že nás (a těch několik dalších euroodmítačů jako polsko, bulharsko, rumunsko) ještě můžou banky natahovat na konverzi měny (i tomu se dá odpomoci, eurový účet banky běžně nabízí).
Tak ať mi někdo netvrdí, že platí za převod takovou pálku, to už by ji vyšlo levněji koupit si letenku nebo možná i lístek na vlak (je zajímavé, že vlak bývá dražší než letadlo) a peníze vám předat osobně a ještě by se z toho zaplatil nějaký ten nocleh, čili by se z toho dal udělat vícedenní výlet. Výlet do české republiky by byl určitě efektivnější, než cpát takové peníze do krku bankéřům. Pani napište, že toto jsou její starosti, že vás zajímá pouze to, že se peníze objeví na vašem účtu v požadované výši, s vyplňováním příkazu jí těžko pomůžete jinak, než že sdělíte své IBAN a SWIFT (v rámci EU neni potřeba a vyplňuje se automaticky, dokonce stejné, jaké člověk od příjemce platby dostane) a možná pár dalších údajů (nevím nakolik jsou potřeba, já když jsem naposledy zadával převod do itálie, tak jsem místo adresy banky zadal adresu majitele účtu nebo naopak, už nevím (prostě to, co jsem měl) a peníze normálně došly).

Dobry den. Ikde jsem nic nezaplatil tak ta udajna banka mi poslala prevodovy kod ktory po zadani spustilo transakci do 40% a pak chtej dalsi poplatek:-)ale penize neuvidime to je jasny,hlavne az by sa nasel nekdo dalsi tak bych sa rad obratil na PCR.