Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Refinancování hypotéky - co mě čeká

Ahoj, blíží se mi pomalu konec fixace u hypotéky a myslím, že ještě stihnu ty nejhorší sazby. A tak se chci pokusit splátky snížit alespoň vyjednáváním o co nejnižší sazbě s využitím konkurence bank. Zároveň asi dát novou fixaci jen na 1 rok?
Máte někdo zkušenosti jakou taktiku zvolit? A nevíte, zda bude případně refinancující banka chtít po mě znovu doložit příjmy? A délka hypotéky? Měl jsem na 30 let. Je možné snížit měsíční splátku opětovným prodloužením o již proběhlé (3) roky tj. dát ji na 30 let nebo to již není možné a bude vždy na těch 27?

Díky za všechny postřehy k tomuto tématu.

Nová banka bude chtít doložit příjmy prakticky jistě. S délkou hypotéky je možné také hýbat, samozřejmě jenom v rozsahu na který nová banka přistoupí.
Přenesení hypotéky do nové banky znamená mít novou hypoteční smlouvu, která s tou starou bude mít společný prakticky jenom počáteční zůstatek.