Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kam s ušetřenými penězi z výplaty?

Ahoj, po studiu jsem nastoupil do práce a po prvních výplatách si kladu otázku, kam s penězi, které mi na konci měsíce zbydou z výplaty. Zatím to vypadá, že mi pravidelně zbyde 15k měsíčně, cca za půl roku suma stoupne na 25k. Dále mám úspory od rodičů "do začátku" 300k. Nevím, jak s nimi naložit, aby mi je jen prostě neukrajovala inflace na nějakém spořícím účtu s mizivym úrokem. Najde se někdo zkušenější s radou? Hledám spíše něco konzervativnějšího, vyplatí se státní proti-inflační dluhopisy? V horizontu asi 5 let bych chtěl řešit vlastní bydlení s hypotékou.

Děkuji za postřehy.

Nic v zlom, ale ak ich das na nejake sporenie s 1% urokom, pri 3-4% inflacii o kolko rocne prides?
O 2-3%, co je pri tvojich peniazoch ak pocitam tych 300k je 6-9k rocne. Mne sa to nezda az tak moc.
Kedze pracujes mozes peniaze vkladat do 3.piliera, cize si uz setrit na dochodok, pretoze vzhladom na vek bude 2.pilier uz na pokraji zrutenie pri tvojom dochodkovom veku.
Cim vyssi urok, tym vacsie riziko, mne pride ako rozumny kompromis pri strednodobom sporeni rozne investicne fondy, ktore spravuju banky.
Dlhopisy su prilis konzervativne, v podstate na urovni sporiacich uctov.