Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dobrovolné důchodové pojištění ?

Ahoj vsem jsem OBZP vydelavam neco kolem 12 000 .- a mam byt v OV s kompletnimi naklady na zivot necelych 6000 - je mi 36

spotreba 2000
elektrina 1000
jidlo 2000
internet a mobil 800

Ma smysl si delat jakekoliv důchodové pojištění ? podle meho v me situaci je lepsi si setrit uplne mimo jakykoliv financni system a penize budou tak jako tak v pozdejsi dobe pouzity na zakladni vydaje a zivot.

jen zvazuji moznosti a zajima me vas nazor.

Já ho mám, ale přispívá mi do něho zaměstnavatel. Bez toho to není moc zajímavé. Je tam sice státní příspěvek, ale že by to bylo nějaké terno se říct nedá.
Spořit bys ale každopádně měl. Pokud jsi OBZP, tak ti reálně hrozí, že žádný důchod nedostaneš.