Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Duchod nebo OBZP u zajistenych lidi

Ahoj vsem - nevite jak to maji lide kteri treba podedili miliony a nebo se nejak zajistili dozivotne s oficialnim zapsanim do systemu?

Jsou OBZP s tim ze plati zdravotni a nemusi pracovat ... nebo jsou jako podnkatele na vedlejsi cinnosti s tim ze plati mesicne minimum na odvodech ? ( coz je stejne minimalne 5000)

Pokud nepotřebuješ pracovat a jsi zajištěný, pal jsi OBZP a platíš zdravotní pojištění.
Pokud máš peníze v akciích, pronajímáš nemovitosti apod. a příjem je vyšší než zákonné minimum, pak podáváš daňové přiznání a příjmy zdaníš.

Důchod nemá nic společného s tím, jestli si někde něco zdědil. Důchod záleží na tom, jestli jsi dosáhl důchodový věk a splnil počet let důchodového pojištění (minimálně 35 let). Výše důchodu se počítá z počtu let pojištění a průměrné mzdy od roku 1986 (hodně zjednodušeně řečeno).