Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hypoteka exekuce byt

Ahoj vsem chci se zeptat - ma smysl zadat hypoteku pokud jsem v situaci kde :

jsem OBZP a mam 480 000 dluh a nicim nezatizeny byt v OV po odhadu 2.3 mil.
pritelkyni ktera vydelava 18 cisteho a ma exekuci na plat strhava se 2,300.- cisteho ma tedy tech 18 000

myslite si ze ma smysl jako rucitele i s tim bytem pozadat o hypoteku na 1-9 mil ?

Žádat můžete, ale záleží na bance, zda půjčí. Máte sice čím ručit, ale děvče je jen přítelkyně, takže bude muset být spolužadatel, 18 čistýho by stačilo, pokud byste tolik vydělávali každej. Jenže pokud tam jsou exekuce, tak bych na místě banky dost váhal, i když je tam byt o vyšší hodnotě, než požadovaná částka. Jenže není cílem banky sebrat někomu byt, ale najít klienta, co bude pravidelně platit.

Teoretická šance tam je, asi ať raději požádá pouze přítelkyně s tím, že ji dáš svolení ručit tím bytem.. ale můžeš jen do nezatížené výše tj. 2,3 - 0,48. Projít by to mohlo, protože je to dobře zajištěné, ale uvidíš co na to banka. Taky záleží, kde pracuje přítelkyně. Např. kdyby to bylo gastro¨, tam banky teď moc hypo dávat nechcou.