Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hypoteka exekuce byt

Ahoj vsem chci se zeptat - ma smysl zadat hypoteku pokud jsem v situaci kde :

jsem OBZP a mam 480 000 dluh a nicim nezatizeny byt v OV po odhadu 2.3 mil.
pritelkyni ktera vydelava 18 cisteho a ma exekuci na plat strhava se 2,300.- cisteho ma tedy tech 18 000

myslite si ze ma smysl jako rucitele i s tim bytem pozadat o hypoteku na 1-9 mil ?

Teoretická šance tam je, asi ať raději požádá pouze přítelkyně s tím, že ji dáš svolení ručit tím bytem.. ale můžeš jen do nezatížené výše tj. 2,3 - 0,48. Projít by to mohlo, protože je to dobře zajištěné, ale uvidíš co na to banka. Taky záleží, kde pracuje přítelkyně. Např. kdyby to bylo gastro¨, tam banky teď moc hypo dávat nechcou.