Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nedodané zboží z Aliexpresu

Dobrý den,je mi 70 let,začal jsem občas nakupovat na Aliexpresu.Dost věcí mi přišlo v pořádku,ale teď u té poslední se nemohu domluvit ani s prodejcem,ani s Aliexpresem.Protože ochranná lhůta vyprší 17.11.2020,otevřel jsem spor.Následně jsem dostal email,pravděpodobně vygenerovaný automatem v následujícím znění:
Dear Petr,

Thank you for contacting AliExpress. I am sorry to hear that you are not satisfied with your order 3005287162354530.

Please pay more attention to the tracking information. If the package arrive at the delivery office, please contact post office to pick up in time. Buyer should be responsible for any consequences of failure to collect items in time.

According to the shipping information, the package has been shipped out by the seller and it is in transit currently. Since your package is still in protection time, please be patience waiting for the package. Any new update of your package, we will keep you updated timely or you can simply track it by go to "My orders"-"All Orders" and click "Track order".

Problems with the order
Judgement from AE
Invalid Reason
Purchase Protection is running out, but package is still in transit Invalid After checking the tracking information, this order is still within purchase protection time, please be patience waiting for the international package.

Package Information
AliExpress Shipping RO457873845EE In Transit

Solutions: Option 1: Please continue to wait for 10 days Response time: 10 days Please wait in patience and confirm with us whether you have received the goods when purchase protection time ends.

Note: You can resolve the issue by clicking 'Add a New Proposal', 'Accept' (to accept the seller or AliExpress' proposal), 'Upload Evidence' or 'Edit' (to modify comments on the proposal). If we don't receive any feedback about the product problems after the goods are delivered, we will release the payment to your seller based on the delivery information.

Your understanding and cooperation will be appreciated.

Best regards,

AliExpress Case Management Team

Kontaktoval jsem taky prodejce a ten mi odpověděl,že s vrácením peněz nemá problém,ale že to musí řešit Aliexpres. Tím se kruh uzavřel,a já teď nevím jak postupovat.Může mi někdo poradit?Děkuji Petr

Předmět Autor Datum
Musis počkat, až vyprší ochranná lhůta. Má zásilka poštovné s trasováním? Otvirat spor, pokud ještě…
Jan Fiala 14.11.2020 19:10
Jan Fiala
Zásilka má trasování,ale podle toho je stále v tranzitu na čínském území.už tři měsíce........
flout 15.11.2020 10:57
flout
To neni zase tak nevidane. Obcas ty zasilky chodi vselikymi cestami. Normalni postup je, ze cekas, d…
gilhad 18.11.2020 15:10
gilhad
Takže Aliexpress uzavřel objednávku aniž bych to potvrdil,neodpovídá a i prodejce hraje mrtvého brou…
flout 19.11.2020 09:59
flout
Jakmile dojde k vypršení ochranné doby, objednávka se uzavře a označí jako doručená. Ty otevřeš disp…
Jan Fiala 19.11.2020 10:15
Jan Fiala
Asi jsem udělal chybu,dispute jsem otevřel v tom dni,který byl možný pro doručení.... poslední
flout 19.11.2020 15:30
flout

Musis počkat, až vyprší ochranná lhůta. Má zásilka poštovné s trasováním?
Otvirat spor, pokud ještě běží ochranná lhůta nemá cenu.

Na Aliexpress dostane prodejce peníze až když potvrdíš, že jsi zboží dostal nebo až vyprší doba na doručení a ty neprotestujes. Do té doby drží penize Aliexpress

To neni zase tak nevidane. Obcas ty zasilky chodi vselikymi cestami.
Normalni postup je, ze cekas, dokud bud zasilka nedojde (bez ohledu na trasovani), nebo nevyprsi lhuta pro dodani (kdy to musi dojit) a v tu chvili otevres disputaci ze to nedoslo a ze chces penize zpatky, a ty penize proste dojdou. (Uz jsem to udelal nekolikrat - presne tolikrat, kolikrat to nedoslo vcas.)

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru