Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr větší částky. Lze z bankomatu?Nahlásit předem?

Dobr-den celý-den,když chci vybrat peníze-větší částku z z účtu,musím to nahlásit předem(asi 3dny)?Zadruhé,větší částka nejde vybrat přes bankomat?

Kolik ta větší částka bývá?Mířím na 80 000 ale třeba to bude taky 400 000.Tento rozsah.
Kolik dní se to musí hlásit předem?
Jaká je limit na výběr z bankomatu?(na straně banky)

Banky většinou chtějí nahlásit výběr nad 100.000,-Kč. Určitě ti nikdo nedá bez nahlášení víc jak 250.000,-Kč ekvivalent 10.000,- Euro což je snad ošetřeno i v zákoně, jelikož když takovou sumu našetříš, přijde ti z banky dopis zda jsi to nenabyl nekalým způsobem. Kolik ti dá bankomat nevím, nejvíc jsem vybíral 25.000,- Kč. domnívám se však, že tam bude také limit 100.000,-Kč.

Pokud vím tak se to stalo více lidem když jejich hotovost v bance překročila částku 250.000,-Kč. Když to před časem přišlo i jednomu z příbuzných, tak jsem to hledal a je na to odkaz v nějakém zákoně o bankách. Oni by měly prověřovat zda jsi to nenabyl nekalým způsobem, ale ulehčují si to dopisem majiteli účtu aby vysvětlil jak peníze nabyl. Oni se tím kryjí pro případné pozdější vyšetřování osoby vlastnící účet. Ještě k těm bankomatům, nato odpověděl "host" a je to 80.000,-Kč (nejvíce 40 bankovek jedné hodnoty a jelikož se tam dávají max 2.000,- bankovky tak je to jejich násobek).

250k určitě není suma, kvůli které by měl být v bance spuštěn poplach :)

Akorát při zakládání účtu chtějí v bance vědět, zda nejsi politicky exponovaná osoba, nemáš daňovou vazbu na USA a zdroj peněz, které si tam míníš uložit. Prostě se uvede: úspory, investice či něco podobného a je to.

Vtip je v tom, že banky zde vlastní cizí korporace a svoboda člověka je stále víc a víc omezována. Dotaz přišel až po roce a půl a u ostatních přišel dotaz po překročení 250.000,- Kč. Vtip je v tom, že ti stát vyplácí důchod a banka se tě táže jak jsi peníze nabyl aby splnila zákonnou povinnost nařízenou státem. Nejvíc mě štve, že banda inteligentů v poslanecké sněmovně schvaluje jeden omezující zákon za druhým. V současné době je svoboda občana menší než před rokem 1990.

No a když jsem u toho,jde to nahlásit nějak automaticky z bankovnictví?Jelikož dnes je trend všechno převádět do virtuálu a pobočky,linky seruší, tak jak jako taková žádost o výběr bude probíhat?
Telefonicky?Bude se počítat poplatek za hovor na jejich linku?(Nevím zda jde to na obyč infolinku nebo telebanking)?
A nebo musím předtím ještě jednou navíc osobně na pobočku?

Bude se počítat poplatek za hovor na jejich linku?

Řešíš tu kraviny nesmyslnými dotazy a otravuješ ostatní.Když potřebuješ vybrat 400000 Kč, tak snad nebudeš přemýšlet o ceně jednoho hovoru.To máme za Tebe podmínky u všech bank zjistit my a pak sem dát tabulku?A svoje IB u své tajné banky si prostuduj sám.

Nemusíš používat placenou možnost.Můžeš se na pobočku dojít pěšky zeptat, domluvit a pak i vyzvednout hotovost.I když tam půjdeš třeba vícekrát.Ale za těch ušetřených cca 5 korun za telefonní hovor to přeci stojí.Jestli je to protiprávní, dej tu banku hned k soudu, tohle si přeci nesmí dovolit, mít i placenou infolinku.:-)

Bez znalosti banky to těžko někdo zodpoví. Pamatuju si staré formuláře na vklad a výběr (když jsme s rodiči jako děti chodili do spořitelny, vzali jsme tam nějaké prospekty a formuláře, teda kromě toho, že tam měli pěkné akvárko s rybičkama), ty měly asi pět průpisů a jedním z nich bylo to ohlášení. Čili asi se to vyplnilo, jedno paré se tam doneslo předem (dneska by se možná poslalo mejlem, o pár let dříve faxem) a se zbytkem se šlo potom, vlastně jsem nad tím moc nepřemýšlel, až později a toto mi přišlo jako rozumné vysvětlení proč tolik exemplářů. Nám jako dětem se líbily ty kopíráky a později samopropisovací papír. Ale co bylo před 30 lety nějak, bude dneska úplně jinak. Tehdejší poštovní složenky taky mívaly 4 nebo 5 ústřižků a dneska stačí 2 a možná by stačil i jeden a nebo ani jeden, ale poště se horko těžko dostává do dvacátého století, nemůžeme ji tlačit hned do jedenadvacátého (tam je možná německá pošta, která prodává známky online (tím nemyslím rozesílání známek jako náš pofis, to mají všechny pošty, to je století osmnácté, ale vygenerování čtverečku (QR) jako třeba u jízdenek, který si uživatel vytiskne a nalepí na obálku), zatím co vím, žádná jiná pošta tohle nenabízí, poté co jsem to našel v německu se po tom vždy dívám, asi neni jednoduché evidovat prodané obrázky za 2 nebo 3 roky, u jízdenek to je přecejenom kratší období).

Psal jsem to už před několika dny a neodeslal, tak posílám s dovětkem:
Dnes koukám že fio to má mezi položkama menu poslat peníze položku avízo výběru na pokladně, zkoušim to rozkliknout, je to jednoduché, vyberete si účet, ze kterého hodláte vybrat, částku, měnu datum a pobočku. (Jak to mají jiné banky netuším, to se musíte zeptat jich.) Opravdu jsem to nikdy nepotřeboval a asi ani nebudu, nepohybuju se v částkách, které by nešly vybrat z bankomatu nebo na pobočce bez ohlášení. A kdybych chtěl fio šetřit, vyberu jinde, aby ty pytle musela posílat jiná banka, ale ono to asi bude prašť jako uhoď, to akorát spořitelna si stěžuje, že jí těch cca 10 korun které dostane od kartové asociace za výběr nestačí (přitom svým klientům účtuje 7 korun a zrovna toto je banka, která by nešla pod náklady, zdůvodňuje tak výši řady poplatků), pravda jsou tu ještě nebankovní sítě, které si prostřednictvím DCC a poplatků mastí kapsy, ale to je jiná kapitola a s tím snad EU taky co nejdřív něco udělá, něco mělo platit od července, tedy ode dneška (asi výběr v zahraničí jako doma, ale protože na to fio najela už dávno, tak zrovna tohle mě netrápí).

Bankomat vydá najednou max 40 bankovek, takže 80000 Kč, pokud tam je dost dvoutisícovek. Ale není problém vybrat víc pomocí více výběrů, záleží jaké máš nastaveny transakční limity na platební kartě. Vybíral jsem i přes 590000 Kč, akorát to bylo 8 výběrů po sobě, 7 výběrů po 80000 Kč a 1 výběr zbytek. Když jsem viděl, že došly dvoutisícovky, šel jsem k jinému bankomatu a pokračoval tam.