Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr větší částky. Lze z bankomatu?Nahlásit předem?

Dobr-den celý-den,když chci vybrat peníze-větší částku z z účtu,musím to nahlásit předem(asi 3dny)?Zadruhé,větší částka nejde vybrat přes bankomat?

Kolik ta větší částka bývá?Mířím na 80 000 ale třeba to bude taky 400 000.Tento rozsah.
Kolik dní se to musí hlásit předem?
Jaká je limit na výběr z bankomatu?(na straně banky)

Banky většinou chtějí nahlásit výběr nad 100.000,-Kč. Určitě ti nikdo nedá bez nahlášení víc jak 250.000,-Kč ekvivalent 10.000,- Euro což je snad ošetřeno i v zákoně, jelikož když takovou sumu našetříš, přijde ti z banky dopis zda jsi to nenabyl nekalým způsobem. Kolik ti dá bankomat nevím, nejvíc jsem vybíral 25.000,- Kč. domnívám se však, že tam bude také limit 100.000,-Kč.

250k určitě není suma, kvůli které by měl být v bance spuštěn poplach :)

Akorát při zakládání účtu chtějí v bance vědět, zda nejsi politicky exponovaná osoba, nemáš daňovou vazbu na USA a zdroj peněz, které si tam míníš uložit. Prostě se uvede: úspory, investice či něco podobného a je to.

Vtip je v tom, že banky zde vlastní cizí korporace a svoboda člověka je stále víc a víc omezována. Dotaz přišel až po roce a půl a u ostatních přišel dotaz po překročení 250.000,- Kč. Vtip je v tom, že ti stát vyplácí důchod a banka se tě táže jak jsi peníze nabyl aby splnila zákonnou povinnost nařízenou státem. Nejvíc mě štve, že banda inteligentů v poslanecké sněmovně schvaluje jeden omezující zákon za druhým. V současné době je svoboda občana menší než před rokem 1990.