Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nepodepsané Prohlášení poplatníka daně

Dobrý den,

v práci jsem nepodepsal Prohlášení poplatníka daně (pracuji jen pro jednoho zaměstnavatele na HPP), nějak sem na to zapomněl.

Zaměstnavatel mi ale ale výplatnici účtuje SLEVU 2070KČ správně.

Šéf říkal že ten růžový papír je jen formalita, nemusí ho někam odevzdat, když ho vlastně nemá?

Nemám žádné děti/invaliditu, atd.. takže 2070KČ/ měsíc je správně (dle informací co jsem dohledal).

Na internetu jsem se taky dočetl, že tento papír je pouze pro zaměstnavatele, aby věděl jak počítat daně, je to tak? Takže ho nikam neodevdává?

Nerad bych měl někde nějaký průser.

Díky

Tu slevu právě že správně neúčtuje - nepodepsal jsi to, nemá co tu slevu uplatňovat :)

Zaměstnavatel by mohl mít průšvih, kdyby mu na mzdy přišla kontrola z FÚ. Že u tebe uplatňuje svévolně slevu na dani (= neodvádí státu o 2070 měsíčně více). Zkušenost s tím ale nemám, nikdy jsem v žádné firmě na mzdy kontrolu z FÚ neměl.
Podepiš to zpětně (z datem třeba začátkem února, o nic nejde), pro tebe se nic nezmění. Ty bys z toho v žádném případě průser mít nemohl. A ano, ten růžový papír zůstává ve firmě, nikam se neposílá.