Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Začít podnikat?

Zdravím, chtěl bych začít podnikat..
Jednalo by se o SOFTWARE pro PC.. Žádná firma, jen já...

Vím, že musím mít živnostenský list, ale co potom? :)
Mohu hned prodávat? Nebo ještě nějaký kurz?

Jak mám odvádět nějaké ty daně, kolik, nebo kdy nemusím, ATD...? :)

Pročetl jsem nějaké stránky, ale nejde se v tom skoro ani vyznat.. :(

Nebo znáte nějakou stránku pro podnikatele, kam mohu napsat otázky?

Děkuji za rady.

1. živnosťák. Nic dalšího nepotřebuješ, pokud to náhodou nebude obor, který vyžaduje další náležitosti (oborové zkoušky, licenci, apod.)
2. pokud nejsi zaměstnanec (a podnikání tak není vedlejší pracovní činnost), musíš odvádět zálohy na sockozdravko
3. fakturuješ, platíš faktury
4. pokud chceš/musíš být plátce DPH, pak se musíš k dani zaregistrovat.

žádný Kurz přežití neexistuje. Buď máš dobrý byznysplán, nebo brzo skončíš.

Ještě si může najít účetního/daňaře, který ho provede největšími úskalími v začátcích podnikání (zkrotit úředního šimla, naučit "papírové" zodpovědnosti atd). Kódit už ale musí sám :)

V prvé řadě, najdi si účetního/daňového poradce, ten s tebou vše potřebné probere a případně sám zajistí. Je toho (papírování, úředničení) na začátku opravdu dost a je dobré to mít hned zkraje vše podchycené.

Svůj telefon sem dávat nebudu, ale pokud třeba náhodou bydlíš taky u Vídně (a máme to k sobě kousek), klidně se ozvi třeba soukromou zprávou (musel bys tu být registrovaný).

Protože z toho, co uvedl, neví o podnikání (myslím papírování kolem toho) vůbec nic, vypisovat sem základy by zabralo spoustu času a to se mi teď fakt nechce (a finišuji s DPH), to může sám hodiny a hodiny studovat odkazy z prvního postu. Kdyby byl můj klient, prostě bych se o něj postaral komplexně - rozhovor, kde se ujasňují požadavky, trvá zlomek času.

Není to o mně; on si bude muset stejně někoho na ten "základní pohled" najít. Pikantní by ale bylo, kdyby bydlel taky tady u nás, na Falutstrasse :-p
(už se mi stalo, že jsem s kýmsi anonymně na netu klábosil a nakonec se ukázalo, že se známe - například s Kráťou z vojny)