Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Začít podnikat?

Zdravím, chtěl bych začít podnikat..
Jednalo by se o SOFTWARE pro PC.. Žádná firma, jen já...

Vím, že musím mít živnostenský list, ale co potom? :)
Mohu hned prodávat? Nebo ještě nějaký kurz?

Jak mám odvádět nějaké ty daně, kolik, nebo kdy nemusím, ATD...? :)

Pročetl jsem nějaké stránky, ale nejde se v tom skoro ani vyznat.. :(

Nebo znáte nějakou stránku pro podnikatele, kam mohu napsat otázky?

Děkuji za rady.

V prvé řadě, najdi si účetního/daňového poradce, ten s tebou vše potřebné probere a případně sám zajistí. Je toho (papírování, úředničení) na začátku opravdu dost a je dobré to mít hned zkraje vše podchycené.

Svůj telefon sem dávat nebudu, ale pokud třeba náhodou bydlíš taky u Vídně (a máme to k sobě kousek), klidně se ozvi třeba soukromou zprávou (musel bys tu být registrovaný).

Protože z toho, co uvedl, neví o podnikání (myslím papírování kolem toho) vůbec nic, vypisovat sem základy by zabralo spoustu času a to se mi teď fakt nechce (a finišuji s DPH), to může sám hodiny a hodiny studovat odkazy z prvního postu. Kdyby byl můj klient, prostě bych se o něj postaral komplexně - rozhovor, kde se ujasňují požadavky, trvá zlomek času.

Není to o mně; on si bude muset stejně někoho na ten "základní pohled" najít. Pikantní by ale bylo, kdyby bydlel taky tady u nás, na Falutstrasse :-p
(už se mi stalo, že jsem s kýmsi anonymně na netu klábosil a nakonec se ukázalo, že se známe - například s Kráťou z vojny)